vakko

η ζωή συνεχίζεται
Βασιλιάς
devamı olmadan anlamsız usta taş kırık parçasını bulursan detaylı çeviri yaparım.

KULT

Yeni Üye
devamı olmadan anlamsız usta taş kırık parçasını bulursan detaylı çeviri yaparım.
Ustam söylediğim ermeni evinin içindeki kuyudan çıktı. Sadece bu parça vardı. Yani bu kırık tablet kuyudaki dolgudan çıktı. Başka bir parçası yok. Bunun altına doğru devam ettiğimizde çesitli kullanım amaçlı yapılmış camdan eşyalar çıktı. Kuyunun tüm duvarları örme. Ve bir noktada kapak olarak dizayn edilmiş 6 büyük kesme taştan oluşan ve birbirine harçla tutturulmuş bir bölüm var. O taşların olduğu yerde resmini daha önceki paylaşımda attığım mühür gibi görünen yeşil obje çıktı. En son tabana ulaşıp işimizi bitirdikten sonra o 6 büyük kesme taşın altına bakacağız. Ben acaba bu tablette burayla ilgili bi ip ucu olabilirmi diye paylaşmak istedim.

vakko

η ζωή συνεχίζεται
Βασιλιάς
Yani bu kırık tablet kuyudaki dolgudan çıktı. Başka bir parçası yok.
Dediğiniz gibi ev ermeni ise paylaştığınız taş ermeniden önce,o taştaki A ve G harfleri yazılış 2 bin sene öncesine ait.Ermeni yunana ait taşı kuyuda dolgu için kullanmıştır.

KULT

Yeni Üye
@vakko ustam teşekkür ederim. Bu bilgi bile çok işime yaradı. Buda çıkan kırık cam objelerin sebebinide açıklıyor. Yer yer çıkan hayvan kemiklerinide. Tekrar teşekkürler.

KULT

Yeni Üye
Bu kuyunun azı dişini çekmek farz oldu. Adam düpedüz burayla uğraşacak kişiyle dalga geçmek için yapmış tüm planlarını. Bir dünya kırık cam kullanım eşyaları, bir sürü oksitten anası ağlamış sikke. .. bari sikkeleri topluca bir kabın içine koysaydın.!!!

Ekli dosyalar

Moderatör tarafından düzenlendi:

ragıp

Yeni Üye
@KULT son yaptığınız yazınızı beğenemedim. Burası her ne kadar sanal bir ortam dahi olsa, herkes, herkese saygı sevgi içerisinde yaklaşmalı. Kötü tabir ve cümlelerden kaçınmak zorundayız.

KULT

Yeni Üye
Haklısın ustam. Dikkatli olurum. Düzenleme için zaman geçmiş. Bu seferlik sadece özürle yetişebiliyorum.

deniz_efe

Γεράκι
Moderatör
Düzenlendi arkadaşlar, umarım artık daha dikkatli oluruz.
Hayırlı forumlar.