• Antik Sikkeler ve Koleksiyonerlik Platformumuz İçin Tıklayınız

Resimler ne anlatiyor

Mal bulanındır

Moderatör
6 ankara
1 adana
ankara adana arasi biyerde
ankara adana arasi 450 km
61 trabzon
6+1=7
6-1=5
6×1=6
6 mahsen 1 kapak
6 nal 1 at
atın intikamı
6 adım ileri 1 adım geri
haç ıstavros papaz kase şarap
gibi gibi mi acaba
simdi asıl problem sembol yazi figur rolyef kabartma gibi argumanlar tabiki bi yeri mezari kiliseyi yasam ayin alani vs vs yi isaret eder illaki onlarin oldugu yerde mevkide bisey vardir.
sorunumuz ustte yazdigim emareler kimsenin tekelinde ve sabit degildi
erken roma gec roma antik yunan hristiyanlik ve kollari m.ö / m.s kullandiklari argumanlar degisime ugramistir anlamlari farklilasmistir.araziyi cografyayi zemin etutunu iyi bilmek gerek.
insanlar yerim ifsaa olur korkusuyla hakli olarak detayli resim sunamiyo
fikir yorum yazanda hakli olarak kısıtlı beyanda bulunabiliyo aslında psikolojik olarak insanlar kendini zora gizeme imkansiza adapte ettigi icin kolay olanlari goremiyo.sebebi ise gecmis nesilin yurdumuzda bu isi hep karaduzen yapip cok basarisiz olmasindan ve oyle lanse ettiklerindendir
haksizsam bulent ersoy opsun beni.hakliysam uzunu bana yap @vakko ustam
gomu loading ...... :rolleyes: 🤔😜:cool:

Son düzenleme:

vakko

η ζωή συνεχίζεται
Βασιλιάς
kayadaki + işareti tau antik çağda hayat sembolü olarak kullanılmıştır,Yunanda teta ölümün sembolü olarak thanatos kısaltma olarak Θ kullanılmıştır.Haç işareti sadece chi [ X ] olarak kullanılmamıştır fenike alfabede son harf X karşılığı t, fenikede 1600216813302.png 1600216825887.png karşılığı yine t yunandaki tetaya benzer, eski ibranicede son harf tav karşılığı + yani tau hepsi birbirine bağlantılıdır.Ne diyor ; Ben Alef ve Tau, İlk ve Son + ben alpha omega ilk ve son

Kayadaki K harfi veya Aleph 𐤀 veya K. K 20 rakamını verir.Mezar içinse + işareti K ile birlikte 20 yaşında ölen birisini temsil edebilir, mezar için değilse 20 yıllık bir yaşamı temsil eder.Diğer bakış açısı + ve 𐤀-K birlikte Ben Aleph ve Tav yani ilk ve son der. Paleo-Aleph-Tav.png [ ben alpha omega ilk ve son ] bence iki anlamda mezar der.uzak ihtimalde olsa dini sembol olarakta yorumlanabilir.Buradan yapılan yorumlar bu şekilde olur arazide net argeyi konu sahibi ustamız yapar.​

Ngdl51

Yeni Üye
6 ankara
1 adana
ankara adana arasi biyerde
ankara adana arasi 450 km
61 trabzon
6+1=7
6-1=5
6×1=6
6 mahsen 1 kapak
6 nal 1 at
atın intikamı
6 adım ileri 1 adım geri
haç ıstavros papaz kase şarap
gibi gibi mi acaba
simdi asıl problem sembol yazi figur rolyef kabartma gibi argumanlar tabiki bi yeri mezari kiliseyi yasam ayin alani vs vs yi isaret eder illaki onlarin oldugu yerde mevkide bisey vardir.
sorunumuz ustte yazdigim emareler kimsenin tekelinde ve sabit degildi
erken roma gec roma antik yunan hristiyanlik ve kollari m.ö / m.s kullandiklari argumanlar degisime ugramistir anlamlari farklilasmistir.araziyi cografyayi zemin etutunu iyi bilmek gerek.
insanlar yerim ifsaa olur korkusuyla hakli olarak detayli resim sunamiyo
fikir yorum yazanda hakli olarak kısıtlı beyanda bulunabiliyo aslında psikolojik olarak insanlar kendini zora gizeme imkansiza adapte ettigi icin kolay olanlari goremiyo.sebebi ise gecmis nesilin yurdumuzda bu isi hep karaduzen yapip cok basarisiz olmasindan ve oyle lanse ettiklerindendir
haksizsam bulent ersoy opsun beni.hakliysam uzunu bana yap @vakko ustam
gomu loading ...... :rolleyes: 🤔😜:cool:
Uzun gideli uzun zaman oldu ustam 🤣🤣🤣