vakko

η ζωή συνεχίζεται
Βασιλιάς

Aşağıda Define İşaretleri [ Antik Semboller ] Nasıl Çözülür hakkında hazırlanmış olan bilgilendirme amaçlı içerik tarafımıza aittir.Site veya Kaynak gösterilmeden içeriklerin izinsiz kopyalanması kullanılması paylaşılması FSEK'in 71.Madde gereği yasak ve suçtur.

Konu içeriği Define İşaretleri [ Antik Semboller ] Nasıl Çözülür Anlamları ve bu sembollerin farklı yerlerde de kullanıldığı bilgisini paylaşmaktır.Konu içeriğinde belirli başlı bazı sembolleri detaylı açıklamaya çalışacağım.Hiç kimseye zorla birşeyleri kabul ettirme çabamız yoktur.Herkez bildiği ve inandığı şekilde bulmuş olduğu işaret için argesini yapabilir.

Merak ettiğiniz define işaretleri/semboller hakkında bilgi almak için forum üzerinde konu açarak merak etmiş olduğunuz konular hakkında bilgi alabilirsiniz.

Define İşaretleri [ Antik Semboller ] Nasıl Çözülür

Antik dönem kişilerin kullanmış oldukları çeşitli semboller için define işareti veya define işaretleri kelimeleri günümüze sonradan uyarlanmış bir terimdir.Define işareti değil antik dönem semboller vardır.Yazı dili gibi insanlar semboller aracılığı ile birbirleriyle iletişim kurmuştur.Semboller dini amaçlar için,mezarlar için,dua ve adak adamak,medeniyet simgesi gibi bir çok alanda kullanılmıştır.Her sembolün bir anlamı yapılış amacı vardır.Her görmüş olduğunuz antik sembol define işareti değildir.Antik çağlardan kalma sembollerle ilgili diğer önemli olan konu sembollerin genellikle birden fazla anlam taşımalarıdır.Örnek olarak artı işareti + haç anlamına gelebilir veya kuzey güney doğu ve batı olarak bizlere dört ana yönüde anlatmak isteyebilir.+ işareti kilise yerlerini belirtmek içinde bir tabela görevi olarakta kullanılmıştır.Bu hususları çok iyi analiz etmeli ve sembolün yapılışındaki amacı muhakkak bilmek zorundasınız.

Öncelikle google üzerinde antik sembollerin [ Define İşaretleri ] çözümleri için yapılan, oyma işaretinin içini ölç,çapını ölç,40 adım git,haçın uzun tarafını cetvelle ölç,sonra çarpım tablosunu açıp matematiksel bir takım saçma sapan işlemler tarif edilerek yapılan yorumlar kahve muhabbeti bilinçsizce yapılan,kişilerin kurgulamış olduğu hayali bilgilerdir.Bu tarz yorumlara kesinlikle itimat edip kıymetli zamanınızı define işaretini çözüp define bulurum hayalleri kurarak harcamayınız.Zaman nakittir.

Yapılan sembolün anlamı bilindiği takdirde sonuca ulaşmak doğruyu bulmakta o kadar kolaydır.Bir sembol mezara adanmışsa mezar sembolün yakınındadır.Mezarı bulmak için oyma veya işaretin sağını solunu ölçmeye,hesap makinesi kullanarak çeşitli matematiksel işlemler yapmaya ihtiyacınız yoktur.Mezarı hazırlayan kişilerin ellerinde hesap makinesi olmadığı gibi işareti hazırlarkende işaretin sağını solunu ölçüp hazırlamamıştır.Biraz mantıklı düşünürseniz google üzerinde okuduğunuz çoğu şeyin palavra hayal olduğunu kendiniz bile çözebilirsiniz.Hırs yapmadan her zaman önceliğiniz bulunan işaretin/sembolün anlamı ve yapılış amacı nerelerde kullanılır bilgilerine sahip olmak olsun.Daha sonra detaylı arge yapınız.

Define sektöründe google üzerinde binlerce görsellere sahip olan özellikle sahte olarak kişiler tarafından itina ile hazırlanan tavuk civciv konusu ile konumuza devam edelim.Alttaki örnek tavuk işaretimiz Romada bulunmuş bir tavuk işaretidir.Tavuk işaretinin yapılmasındaki amaç işaretin yakınında bulunan tavuk çiftliğinin yerini belli etmek.Google üzerindeki yorumlara baktığımız zaman tavuğun baktığı yerde mal vardır,3 kazan altın vardır,tuzaklı mahsen vardır gibi yüzlerce hatta binlerce sallamasyon hayali palavra bilgiler vardır.Bu bilgilerle yola çıkmış olsaydım bu tavuk işaretini çözmeye çalışsaydım ne mezarı bulurdum nede defineyi.

Bir başka örnek görselimiz.Allta paylaşmış olduğum örnek bir roma süslemesi google üzerindeki binlerce sahte tavuk ve sırtındaki civciv işaretlerinin birebir aynısıdır.[ Tokatçıların ilham kaynakları antik dönem sembollerdir ] Civciv sayısı bir veya iki fazla olabilir.Bu işareti bulmuş olsaydım acaba google üzerindeki süper işaret çözücüler nasıl bir yorum yaparlardı.Civciv adedi kadar malzeme var oda var,terse bakan civcivin baktığı yerde gömü var mahsen var olarak beni yönlendirmiş olurlardı.Sonuç ne olurdu ? Defineyi bulurmuyduk ? Yoksa hayali kurgulara inanmış birisi olarak boşa zaman harcamış yorgun bir definecimi olurduk.Kararı sizlere bırakıyorum.

Alttaki görsel tavuk ve civcivler Roma Katolik kilisesinden.Luka incilinde açık ve net olarak; Tavuğun civcivlerini kanatları altına topladığı gibi ben de kaç kez senin çocuklarını toplamak istedim, ama siz istemediniz yazmaktadır.Bu sembolün anlamı tavuk koruyucudur görselde görüldüğü gibi civcivler kanatların altındadır.Anne, yuvanın başıdır ve İsa Kilisenin başıdır.Amaç açık ve nettir.Bu sembolü çizende kafasına göre işareti değiştirip civciv altta üstte arkada gibi hiç bir zaman çizmemiştir.İnanç hiç bir zaman değişmez.[ Belki sizinde işaret hakkındaki inancınız değişmeyecek bu kadar doğru bilgiyi okuduktan sonra işaretin sağını solunu ölçmeye devam edeceksiniz.] Tavuk işareti net bir şekilde hristiyan sevgisinin bir sembolü olarak da kullanır.Tavuk işareti ideal anne sevgisini ve hristiyan sevgisini sembolize eder.

Günümüz tavuk civcivlerine baktığımızda bile civcivler anne kanatları altındadır.Anne koruyucudur yavrular kanatların altında güvendedir.

Alttaki bulunan görseldeki tavuk civciv işaretleri sahtedir.Kesinlikle itimat etmeyiniz.İşareti hazırlayan hızını alamamış birde civcivin üstüne + işareti çizmiş görsellere adrenalin katsın yorum yaparkende malzeme,define + işareti olan civcivde diye yorum yapmak için konuda açık kapı bırakmıştır.
Gidip o civcivin sağını solunu ayak boyunu ölçüp defineyi saklı olan mağaradan alabilirsin diyerek işareti kafasına göre güzelce senaryolaştırmıştır.

Şahsi fikrim tavuk civciv define işareti olarak bu işareti değerlendirmiş olsaydım Civciv sayısı,civcivin altta üstte arkada tek çift olmasına takılmaz tavuk civciv işareti için tavuğun kanatlarındaki amacı yani kanatlar kapalı alanı,civcivlerde değerli saklanmış olarak define olayına işareti kaydırıp arge yapardım.Yavru her zaman değerlidir.İşaretin çevresini çok iyi analiz ederdim.Suya yakınmı,çevrede yerleşim olmuşmu gibi.Sudaki amaç su kutsaldır işarette kutsaldır kiliseden gelmektedir.Vaftiz ve koruma için su vazgeçilmez bir kaynaktır.İşaretimiz bundan dolayı suya yakın olabilir.İşaretin çevresinde define saklanabilecek uygun yerleri işaretin yakınlarında arar cihaz destekli arge çalışmama devam ederdim. [ İsteyen arkadaşlar işaretin sağını solunu ölçme işlemi yapabilir ]

Farklı bir görselimizle Define İşaretleri [ Antik Semboller ] Nasıl Çözülür adlı konumuza devam edelim.Bazı semboller/define işaretleri yazı olarak olarak karşımıza çıkabilir.Örnek olarak bir kişi yazı adı altında şifreleme yapmış olabilir.Sakladığı birşey için veya anlatmak istediği başka birşey için.Alttaki görselimiz yunanca bir yazıt.Yazıta baktığımız zaman yazıt üzerinde ΚΕΗΑϡΠΔ harflerinin yazılmış olduğunu görüyoruz.Bu yazıtın kelime olarak bir anlamı yoktur sayısal anlamı vardır.

K harfi= 20
E harfi= 5
H harfi= 8
A harfi = 1
ϡ harfi = 900
Π
harfi =80
Δ harfimiz = 4

rakamlarını verir.Yazıdaki şifreyi deşifre edersek 25-8-1984 tarihini ortaya çıkarmış oluruz açık ve nettir başka bir anlamı yoktur.Bu şekilde şifrelemeler her zaman yapılmıştır.

Üstte paylaşmış olduğum örnekler gibi yüzlerce sembol/define işaretleri mevcuttur.Her sembolün yapılış amacı anlamı açık ve net bellidir.Bulunmuş olan define işaretleri/semboller anlamları bilindikten sonra define işaretleri/semboller için detaylı arge çalışması yapılır.Bu tarz sembollerin çözümleri hesap makinesi ile cetvelle sağını solunu ölçme adı altında saçma sapan işlemlerle kesinlikle çözülemez.Bulunan her işaret define işareti değildir.Konu içeriği örnek görselleri fazla olduğu için ve konu sıkıcı bir konu olmasın diye konuyu uzatmıyorum.

Bulmuş olduğunuz işaret/sembollerin anlamlarını çözümlerini merak ediyorsanız sitemiz üzerinde yeni konu açarak merak ettiğiniz semboller/define işaretleri hakkında tarafımızdan bilgi alabilirsiniz.

Hayalleri Gerçekleştirmenin Tek Yolu UYANMAKTIR.UYANIN arkadaşlar.

Define Vadisi
Vakko

vakko

η ζωή συνεχίζεται
Βασιλιάς
Emegin saglik. Tesekkurler.
Özellikle Civciv meselesi çok spekulasyon olusturan bir mesele... Topal ayının kayip ayağı gibi... :)
Rica ederim keyifle hazırlıyorum bu konuları.Ayının topalıdamı varmış :) Anlam olarak yunandaki onyx kelimesinden ve o taşa inançtan dolayı ayıda tek inandığım pençe işaretidir oda orjinal olarak denk gelirse.Romalılar,Persler,Yunanlılar için onyx yani pençe çok kıymetli ve anlamı çok geniş bir işarettir.İleride inşallah bu konuyuda işleriz.