Buda Mucize Olsa Gerek Kapari...

Efendi53

Yeni Üye
doğada çok gezip dolaşıyoruz madem, karşımıza böyle çok kıymetli olup tanınıp bilinmeyen şifa kaynağı bitkilerden biri, bir araştırırsanız bana hak vereceksiniz, MS hastalığının en iyi ilacıdır, kolesterol u tamamen dengeler, kanı temizler, hücre yeniler, daha sayamadığımız yapmanız gereken şu anda doğada bolca bulunan çiçeklerini toplayıp kurutarak günlük bir su bardağı kaynar suya 1 çay kaşığı kuru çiçek ya da tomurcuğu ekleyerek bir miktar dinlendirdikten sonra o hoş kokulu ve mis gibi huzur veren tadı şifayı yudumlamak, şifalar olsun diyelim;

Kaparinin Faydaları;
• Ağrı kesici özelliği ile ön plana çıkar.
• Sindirim sistemini düzenlemeye yardımcı olur.
• Kabızlık giderici özelliği vardır.
• Oldukça iyi bir idrar söktürücüdür.
• Balgam söktürücü özelliği vardır.
• Adetlerin düzene girmesini sağlar.
• Solucan ve parazitlerin düşmesine yardım eder.
• Romatizma ağrılarına oldukça iyi gelir.
• Felç riskini azaltır.
• İskorbit hastalığında faydalıdır.
• Kan bozukluklarına iyi gelir.
• Gut hastalığı için oldukça yararlıdır.
• Antitümör etkilidir.
• Mide sorunlarına ve ülsere oldukça faydalıdır.
• Hemoroid sorununa oldukça faydalıdır.
• Dalak büyümesi için oldukça faydalıdır.
• Kalça rahatsızlıklarının belirtilerini hafifletir, riskleri azaltır.
• Özellikle kanser hastalarında trombosit sayısını yükselttiği için önerilen bitkiler arasındadır.
• Karaciğer işlevlerini düzenler.
• Multipl Skleroz (MS) hastalığında oldukça iyi gelir.
• Cinsel gücü arttırıcı özelliği olduğu için çocuk isteyen çiftlere önerilir.
Kapari bitkisinin faydaları saymakla bitmez, ancak dikkat edilmesi gereken bir nokta vardır. Kapari faydalı olduğu kadar, zararlı bir bitkidir de. Zehirleyici olabilir. Bu sebeple mutlaka işlenmiş kapari ya da tablet halinde satılan kaparileri tüketmek gerekmektedir. Toplanır toplanmaz tüketilir ise, zehirleyebilir. İlk önce gölgede kurutulmalı ve zehri alınmalıdır.

YA TURŞU OLARAK YA DA KURUTULMUŞ BİTKİ ÇAYINI KULLANALIM, TAZE HALİ ZEHİRLİ OLABİLİR

51765253_373002350094230_9210273267070271488_o.jpg

Efendi53

Yeni Üye
şimdi gittim gene topladım sabah sabah, mthiş bir kokusu da var gerçekten önemli bir konu, geçenlerde turşu da yaptım, Lüks Otellerde turşusu bulunur ve aranılan bir değerdir, İspanya da korunmaya alınmış bitkidir, @vakko ustam tabii ki demleriz sizlerede tavsiye eederim

Efendi53

Yeni Üye
Ustam bilgilendirme için teşekkür ederim.
Doğada doğal olarak mı yetişiyor sizin topladıklarınız yoksa ekme mi ?
doğal olarak arazide bol var @deniz_efe üstadım, şimdi sere serpe çiçek ve tomurcuk olmuş, burda ekme yok kimse bilmez elini sürende yok zaten,bol bol çiçek topluyorum çay yapmak için