Bu kadar oyma bir arada! Çok ilginç...

Efendi53

Yeni Üye
düz bir kayalık arazi, bizim tarla kenarında bir yer, horasan mı? anlayamadım, kaya yüzeyini adamlar sanki hamur işler gibi işlemiişler, oymalar dairesel, birkaç ta ne aynı şekilde yan yana hale bir bakınınz, altta boşluk var ama her yer düzlük acaba tünel mi var, ona bakmadım.

Mal bulanındır

Moderatör
düz bir kayalık arazi, bizim tarla kenarında bir yer, horasan mı? anlayamadım, kaya yüzeyini adamlar sanki hamur işler gibi işlemiişler, oymalar dairesel, birkaç ta ne aynı şekilde yan yana hale bir bakınınz, altta boşluk var ama her yer düzlük acaba tünel mi var, ona bakmadım.
gorseller gerek yakin uzak cevresel net resimler

deniz_efe

Γεράκι
Moderatör
Ustam bunlar pagan işaretler, en ilkel tören ayin kült alanı işaretleri.
İçine yiyecek içecek çeşitli tütsüler vb. konulup tanrılara dilek dilenip korunma talep edilip yakarıldığı yerler.
Bir ihtimal yakınında mezarlık alan ya da tek mezar da bulunabilir veya ilkel bir tapınak.
Define ya da maddi yarar sağlayabilecek birşeyler bulma ihtimali zayıfta olsa vardır.
Yakın çevresini iyi araştırıp analiz edin.

Efendi53

Yeni Üye
Ustam bunlar pagan işaretler, en ilkel tören ayin kült alanı işaretleri.
İçine yiyecek içecek çeşitli tütsüler vb. konulup tanrılara dilek dilenip korunma talep edilip yakarıldığı yerler.
Bir ihtimal yakınında mezarlık alan ya da tek mezar da bulunabilir veya ilkel bir tapınak.
Define ya da maddi yarar sağlayabilecek birşeyler bulma ihtimali zayıfta olsa vardır.
Yakın çevresini iyi araştırıp analiz edin.
ustam ilginize teşekkür ediyorum; aşağıda bir su kaynağı var, pınar mı? kuyu mu? hiç kurumaz bu alan da yaklaşık 2 dönüm hep böyle kayalık alan beton dökülmüş gibi