vakko

η ζωή συνεχίζεται
Βασιλιάς

Aşağıda Balık İşareti hakkında hazırlanmış olan bilgilendirme amaçlı içerik tarafımıza aittir.Site veya Kaynak gösterilmeden içeriklerin izinsiz kopyalanması kullanılması paylaşılması FSEK'in 71.Madde gereği yasak ve suçtur.

Balık İşareti ve Anlamı

Daha önce açmış olduğum Balık İşareti konusunda balık işaretinin anlamını ve kullanım alanlarını açıklamıştım.Bu konumuzda Balık İşareti hakkında daha fazla doğru bilgi ile sizleri bilgilendirmiş olacağım.Bu bilgiler eşliğinde arge çalışmalarınızda her zaman sağlıklı ve doğru sonuç alabilirsiniz.Öncelikle Balık işaretenin farklı amaçlarla farklı mekanlarda kullanılmış olduğunu Balık İşaretini arazide kısaca heryerde görebileceğinizi asla unutmayın.Google üzerinde profesyonel işaret çözücüler olarak kendilerini tanıtan kişilerin yapmış oldukları Balık İşareti akarsu ve göl kenarlarındaki kayalarda bulunur,tehlike anında suya atlar,baktığı yön çok önemlidir,mahzen tuzaklıdır,balık işaretinin baktığı yerde muska taşı vardır taşın altında harita vardır haritada 3 tane gömüye ait paranın yeri çizilmiştir gibi saçma sapan açıklamalar cahil insanların kendi kafalarına göre uydurmuş oldukları boş kahve muhabbetidir.Kesinlikle bu tarz yorumlar üzerinden işaretin çözümü için uğraşıp kıymetli zamanınızı boşuna harcamayınız.Aşağıda paylaşmış olduğum görsellerde Balık İşareti hakkında google üzerinde yıllardır yapılan yorumların boş ve hayal olduğunu daha sağlıklı olarak anlamış olacaksınız.

İlk olarak Balık İşaretinin net bir hristiyan işareti olduğunu unutmayınız.Yunanca ΙΧΘΥΣ [ ICHTHYS ] kelimesinin anlamı balıktır.Kelime anlamını tekrar açıklayarak farklı görsellerle Balık İşareti konumuza devam edeceğim.

[ İ ] Anlamı : İsous
[CH] Anlamı : Christos
[ TH ] Anlamı : Theou
[ Y ] Anlamı : Yios
[ S ] Anlamı : Soter

İsous Christos Theou Yios Soter
( İsa Mesih Tanrı'nın Oğlu Kurtarıcıdır )
Bu slogan kısaca açık ve net bir şekilde hristiyan inancının bir sembolü ve sloganıdır.

Antik dönemlerde büyük zulüm döneminde Romalıların zulümlerinden kaçan hristiyanlar ibadetlerini,toplantılarını,buluşmalarını yer altındaki kilise ve şapellerde yapmışlardır.Yine aynı şekilde mezarlarınıda yeraltına yapmışlardır.Alttaki örnek görselimiz bir yeraltı kilisesine ait.Duvarda bulunan iki adet balık işaretini net bir şekilde görebilirsiniz.

Farklı iki görselimiz aynı yeraltı kilisesinden vaftiz havuzu ve altar.

Aynı yeraltı kilisesinden farklı bir görsel.

Alttaki görsellerimiz yeraltı mezarlıklarına aittir.Üstte paylaşmış olduğum Balık işaretleri Kilise ve Şapellerle birlikte aynı alanda bulunmaktadır.

Balık işareti için google üzerindeki saçma sapan yapılmış olan Balık İşareti akarsu ve göl kenarlarındaki kayalarda bulunur,tehlike anında suya atlar,balık işareti yanında kesinlikle dere,akarsu olmak zorunda,baktığı yön çok önemlidir,mahzen tuzaklıdır,balık işaretinin baktığı yerde muska taşı vardır taşın altında harita vardır :) haritada 3 yere ait paranın yeri yazılıdır gibi yorumların palavra olduğunu,bu yorumların kişilerin kendi kurguladıkları yorumlar ve senaryolar olduğunu balık işaretini heryerde görmenin mümkün olduğunu alttaki görseller bize açık ve net bir şekilde açıklamaktadır.

Süsleme amaçlı mozaik Balık İşareti süslemeleri.

Farklı bölgelerden farklı Balık İşaretleri.

Alttaki 2 görselimiz antik dönem mezar steli.

Daha önce açmış olduğum balık işareti [ 2 ] adlı konumda balık işaretinin farklı şekilde çizildiğini açık ve net olarak açıklamıştım.Alttaki görselimizde balık işareti ve alt tarafında bulunan farklı balık işaretini anlatan çizimler.

Balık işareti [ 2 ] konuyu incelemek için alttaki konuya göz atabilir işaret hakkında detaylı bilgi sahibi olabilirsiniz.

Balık İşareti bulunduğu zaman ne yapılmalıdır ?

1- Balık işaretinin olduğu yer çok iyi analiz edilmelidir.Balık işaretinin bulunduğu yerde olmasının amacı nedir iyice argeye tabi tutulmalıdır.

2- Balık işaretinin olduğu alan zemin altı mezar yapılmaya uygun bir yermi detaylı araştırılmalıdır.

3- Balık işareti mezar amaçlı kullanılmışsa mezar zemin altıdır.Balık nerede yaşar su altında.Buradaki amaç balığın su altında yüzen bir canlı olduğu gibi mezarda su altı gibi zemin altındadır anlamını taşıyabilir.Yukarıdaki açıklamaları dikkatli okuduysanız balık işaretinin yeraltından geldiğini unutmayınız.

4- Balık işareti mezar amaçlı kullanılmışsa bu mezarlara tünel veya merdiven ile ulaşabileceğiniz odalı mezarlar olarak karşınıza çıkar.Buna göre arazide arge yapılmalıdır arazi yapısı.

5- Balık işareti mezar amaçlı yapılmışsa mezar işarete yakındır uzakta aramayınız.

Balık işaretinin çözümü için çarpım tablosu,cetvel ve bir takım matematiksel işlemler yaparak başarılı olamayacağınız gibi işaretide bu şekilde kesinlikle çözemezsiniz.20 adım sağa git sonra sola dön balığın boyunu ölç çıkan sayıyı 40 ile çarpıp kuzeye doğru git gibi bu tarz yapılmış olan yorumlar kahve muhabbetleri palavra olup aslı astarı yoktur.

Balık işareti hakkında açmış olduğum diğer konulara alttaki konulardan ulaşabilirsiniz.

Sevgili arkadaşlar bu tarz sembollerin çözümleri sembol anlamını net olarak bildiğiniz zaman çözülür.Matematiksel işlemler yaparak bu işaretlerin çözülmediğini Balık İşaretinin aynı zamanda sadece dini bir sembol olduğu gerçeğini asla unutmayınız.2 bin sene önce mezarı yapan kişinin elinde ne hesap makinası vardı ne cetvel vardı nede çarpım tablosunu kullanmıştı.Bu tarz saçma sapan yorumlara itimat etmeyiniz.

Define Vadisi
Vakko

KULT

Yeni Üye
Ustam bir yerde balığın söylediğin gibi dini bir motif olarak yapılmış olabileceğini, İsa'nın açlıktan kırılma noktasına gelen inananlarını balıkla doyurarak hayatta tuttuğunu ve bunun için balığın kutsal bir emare olarak Yapılmış olabileceğini okumuştum.

vakko

η ζωή συνεχίζεται
Βασιλιάς
Ustam bir yerde balığın söylediğin gibi dini bir motif olarak yapılmış olabileceğini, İsa'nın açlıktan kırılma noktasına gelen inananlarını balıkla doyurarak hayatta tuttuğunu ve bunun için balığın kutsal bir emare olarak Yapılmış olabileceğini okumuştum.
Detaylı dini açıklamaya gerek duymadım üstü kapalı dini sembol olarak anlattım İsanın havarilerinden birkaçı balıkçı olarak geçer,Matta luka yuhanna ve diğer kitaplarda İsa'nın beş bin kişiyi beş somun ve iki balıkla beslemesi gibi birçok atıf vardır,Yuhannada İsanın mezardan dirildikten sonra havarileri için balık pişirdiğini falan yazar.Detaya girmedim fazla.Dediğiniz gibi balık kutsal bir semboldür ve gerçekten antik dönemlerde kimin Hristiyan ve kimin düşman olduğunun belirlenmesi içinde kullanılmıştır.Zulüm gören hristiyanların buluşması için kod olarak kullanılmıştır.Adamlar bi yere balık çizmiş mesela işaretten anlayan hristiyan orada buluşulacağını anlıyordu.Bizimkiler bugün o balık işaretinı görüp ufff hemen suyu bul defineyi çıkar diye dolanıyor boş boş .İnce ve baya uzun konu.Bizi ilgilendiren kısmını aldım ben.Alttaki konumda biraz daha detay var kullanım alanları hakkında inceleyebilirsin.