2.000 Yıllık Safir Yüzük

vakko

η ζωή συνεχίζεται
Βασιλιάς
Roma İmparatoriçesi olan Milonia Caesonia Roma İmparatoru Caligula nın dördüncü karısıdır. Antik yüzük üzerinde kesilmiş safir ve imparatoriçenin profilini temsil eden çukur baskı mevcuttur.Altınla oyulmuş ve yerleştirilmiştir.Yüzük ismi açıklanmayan bir koleksiyoner tarafından 709.000 $ satın alınmıştır.

Mal bulanındır

Moderatör
@vakko ustam bu yuzuk gunumuz sartlarinda zor yapilir O donem teknikleri isciligi gelistirip uygulayan dunyadışı yasam formlari olamazmi
aztek maya inka uygarliklarinda yapilarda kullanim objelerinde yasanti inanis tarzlarinda hep uzayi astrolojiyi benimsemisler diger bati uygarliklarindada izleri var

vakko

η ζωή συνεχίζεται
Βασιλιάς
@vakko ustam bu yuzuk gunumuz sartlarinda zor yapilir O donem teknikleri isciligi gelistirip uygulayan dunyadışı yasam formlari olamazmi
aztek maya inka uygarliklarinda yapilarda kullanim objelerinde yasanti inanis tarzlarinda hep uzayi astrolojiyi benimsemisler diger bati uygarliklarindada izleri var
Kim ne derse desin heryol Romaya çıkar. 😂 😂

Efendi53

Yeni Üye
@Mal bulanındır ben bir boncuk bulmuştum, gençlik yıllarımda, süt beyazı ortası delik altta üstte lacivert şeritli nazar boncuğu gibiydi, amanazar boncuğu gibi olan kısmı ne olduğu belli olmayan karışık renkli bir şeydi, tarlada çalışıp eve geldiğimizde evde mercek ile baktığımda şok olmuştum, boncuk üzerinde 3 adet resim vardı, resmen nano teknoloji, normal bakınca normal bir boncuk ama, mercek ile bakınca 1 adet baba figürü portre boğazında altın künyesi bile besbelliydi, 1 adet anne saçları dalgalı boğazında altın zincir, 1 adet de genç kız portrevardı o da aynen dalgalı saçlı altın zincirli mavi renkli elbisesi vardı, maalesef bilinçsizlik, gelip antika para toplayan İranlı bir ermeni geliyor babamdan bu paara etmez diyor ve 10 tl ye alıyor, sene 1984, hiç unutmam şaheserdi aynen bu yüzük misali @vakko