• ☪ Sitemize Hoş Geldiniz ☪ Forumda Bilgi Alışverişinde Bulunabilmek ve Sitemizde Açılmış Olan Konuların İçeriklerini Görüntülemek İçin Kayıt Olmanız Gerekmektedir.

Zirvede Surat Şekli Olan Bir Kaya

Mal bulanındır

Süper Moderatör
Ustalarım yer zirvede bir yer.Bir tane sunak olan o surata benzeyen kayalığın arkasinda hemen.videosuda var yuklemeye calisicam
maviyle daire cizdigin nokta dogal surat vs deil ammaa kayaligin butunu cok iyi imara nusait inceleyip yazalim ustam
varsa sol taraf yuzeyi ve ust bolgeside lazim nekadar resim varsa yukle tepedeki dikdirtgen kabartma sanduka mezar olabilir daha iyi incelemek icin cokca resim lazim

murat5164

Kayıtlı Kullanıcı
Ustam benim cizdigim dairelere takilma,benim surattan kastim kayanin butuni iki tane goz var ve muhtemelen karsi kayadada biri olabilir birbirlerine bakiyor olabilirler.Malesef tum resimler bunlar

murat5164

Kayıtlı Kullanıcı
maviyle daire cizdigin nokta dogal surat vs deil ammaa kayaligin butunu cok iyi imara nusait inceleyip yazalim ustam
varsa sol taraf yuzeyi ve ust bolgeside lazim nekadar resim varsa yukle tepedeki dikdirtgen kabartma sanduka mezar olabilir daha iyi incelemek icin cokca resim lazim
Tepedeki dikdortgen kabartmayi kaplumbağaya benzettim ama insan suratının üstünde kaplunbaganin olmasini anlamlandiramadim.bana yuksek mertebeye sahip birine ait kaya mezar gibi geldi,sunada dikdörtgen kabartma dedigin taşın arkasinda sunagin islemeside güzel

Mal bulanındır

Süper Moderatör
Tepedeki dikdortgen kabartmayi kaplumbağaya benzettim ama insan suratının üstünde kaplunbaganin olmasini anlamlandiramadim.bana yuksek mertebeye sahip birine ait kaya mezar gibi geldi,sunada dikdörtgen kabartma dedigin taşın arkasinda sunagin islemeside güzel
ustam
anit mezar larda misirdaki freskler haric
buyuk siluetler kullanilmaz resmedilmez heykelimsi calisma olmaz
bu kaya kutlesinin tam cevresel yuzeylerini ve tepe noktasinin zemini geriden net olarak fotolar gerek

murat5164

Kayıtlı Kullanıcı
ustam
anit mezar larda misirdaki freskler haric
buyuk siluetler kullanilmaz resmedilmez heykelimsi calisma olmaz
bu kaya kutlesinin tam cevresel yuzeylerini ve tepe noktasinin zemini geriden net olarak fotolar gerek
Ustam sunaklar karıştı baska konum ile
Sunagin yeri okla isaretli yerin onundeki ağaçların ocindeki tasda, sence o sunakla bu kaya birbiriyle bağlantıli mi

Ekli dosyalar

BulursamKader25

Vefakar
Cok guzel bir anit mezar.
Sagda erkek
Solda kadin figuru mevcut.
@Mal bulanındır ustamizin dedigi gibi bizde bu buyuklukte figur genelde olmaz, nadirdir.
Giris asagidaki dere tarafindan tunel ile olabilir. Birde sol tarafta kadinin alninda olabilir.
Biraz karisik, girift gozukuyor.
İyi arge istiyor.

murat5164

Kayıtlı Kullanıcı
Cok guzel bir anit mezar.
Sagda erkek
Solda kadin figuru mevcut.
@Mal bulanındır ustamizin dedigi gibi bizde bu buyuklukte figur genelde olmaz, nadirdir.
Giris asagidaki dere tarafindan tunel ile olabilir. Birde sol tarafta kadinin alninda olabilir.
Biraz karisik, girift gozukuyor.
İyi arge istiyor.
Ustam oncelikle hepinizi burda bir arada görmek beni mutlu etti,ustam dere 1-2 kilometre kadar çok assada, kayalık kadar beni kayaligin onundeki duzluk olanda dikkatimi çekti ve anit mezar derken anit mezar hakkinda biraz bilgi verebilir misin girisi yeri malzemesi felan

BulursamKader25

Vefakar
Ustam oncelikle hepinizi burda bir arada görmek beni mutlu etti,ustam dere 1-2 kilometre kadar çok assada, kayalık kadar beni kayaligin onundeki duzluk olanda dikkatimi çekti ve anit mezar derken anit mezar hakkinda biraz bilgi verebilir misin girisi yeri malzemesi felan
Bu bilgileri vermem icin alanin tamaminin fotograflarini gormem lazim.
Eger burada kaya mezari var diyorsan anit mezar olmaz.
Anit mezarin islemi ve isciligi agirdir.
İsin icine tunelde girerse is daha da zorlasir.

murat5164

Kayıtlı Kullanıcı
Bu bilgileri vermem icin alanin tamaminin fotograflarini gormem lazim.
Eger burada kaya mezari var diyorsan anit mezar olmaz.
Anit mezarin islemi ve isciligi agirdir.
İsin icine tunelde girerse is daha da zorlasir.
Ustan sence kaya mezar mi var anıt mi, anit mezar toprakda mi oluyor yoksa kayada mı