Zerzevan Kalesi'nde Amerikan Rozeti

Vakko

Βασιλιάς
2014 yılından beri kazı çalışmalarının sürdüğü Diyarbakır'ın Çınar ilçesindeki Zerzevan Kalesi'nde, şimdiye kadar Roma dönemi Mithras tapınağı, savunma kulesi, kilise, yönetim binası, konutlar, tahıl ve silah depoları, sığınaklar, kaya mezarları, su kanalları gibi birçok eser ortaya çıkarıldı.

Zerzevan Kalesi'nde devam eden kazı çalışmalarında bir rozet bulundu. Kazı çalışmalarında bulunan rozetin üzerindeki semboller ABD’nin kuruluş sembolleri. Rozetin oraya nasıl gelmiş olduğu hakkında bilgi yok. Yapılan açıklamada rozet için birisi düşürmüş de olabilir ama rozet derinden çıktı yaklaşık 125 santimetreden çıktı, üzerinde bloklar vardı o kadar derine inmesi de şaşırtıcı bir durum olarak açıklama yapılmış.

Zerzevan Kalesinin girişindeki surların doğu kısmında, toprağın 125 santim altında bulunan rozetin üzerinde yapılan analizler sonucunda rozetin yaklaşık 250 yıl toprağın altında kaldığı belirlendi.

Ayhan34

Yaptığın İşin Temeli Yoksa Yıkılmaya Mahkumdur.
Kayıtlı Kullanıcı
bende bu haberi ilk okuduğumda rozeti 3 bin yıl olduğunu sanmıştım demek 250 yıl mış eyvallah usta

Vakko

Βασιλιάς
bende bu haberi ilk okuduğumda rozeti 3 bin yıl olduğunu sanmıştım demek 250 yıl mış eyvallah usta

Doç. Dr.; rozetin yüzeyindeki motifin ilk defa 1782 yılında tasarlandığını söyledi. "Bu tip rozet yada düğmelerin erken örnekleri 1850'li yıllarda ABD'de kullanılmıştır. 1902 yılından itibaren ise asıl bu rozet benzeri arma ABD ordusu tarafından da kullanılmaya başlamıştır. Buna benzer örnekler ayrıca 1. Dünya Savaşında kullanılmış ve genel servis birimine aittir." diyen Coşkun, rozetin üzerinde Latince E Pluribus Unum yazısının yer aldığını aktardı. Bu da Amerika Birleşik Devletleri'nin ilk resmi sloganıdır. Latince [Roma İmparatorluğu’nun resmi dili] olan bu slogan çokluktan birliğe anlamına gelir.

Bu slogan ABD'yi oluşturan 13 koloninin birliği anlamında kullanılmıştır. Kartalın sağ pençesinde zeytin dalı, solunda 13 oktan oluşan sıkıca çekilmiş bir demet bulunmaktadır. Bu sembollerin 'barış ve savaşın gücü'nü temsil ettiği bilinmektedir. Kartalın gagasında ilk komitenin sloganı olan E Pluribus Unum yazılı bir parşömen görülmektedir. Kartalın göğsünde bulunan ve eyaletleri temsil eden kalkan, federal hükümet arasındaki birliğe işaret etmektedir. Kartalın başının üzerinde 13 yıldızdan oluşan parlak takım yıldızı kullanılmıştır.​

Vakko

Βασιλιάς
dolayisiyla benim nikim bu mevzudada gecerli
ozamanlarda da elin oglu keyifte degil iş basindaydi.
ilk bulan kaymagini yer herseyin
dişiler dahil

nikin her mevzu için geçerli @Mal bulanındır , dediğin gibi elin oğlu iş başında, aynı şekilde ermenilerde rumlarda bulgarlarda dedelerinin işini bitiriyorlar millet yapay zeka ile uğraşıyor bizimkilerde hala gerizekalılarla uğraşıyor