Yuvarlak oyma

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Mal bulanındır

KURT KIŞI GEÇİRİR AMA YEDİĞİ AYAZI ASLA UNUTMAZ
Βασιλιάς

ADIYAMAN

Kayıtlı Kullanıcı
Neyin işareti Acep ne olaki
Onbesyirmi mt yüksekliğe tumuluse çıkabilen yiğit
komple tümülüsün ve coğrafyasıninda resimlerini cekemezmiydi
öncelikle konuya alakanız için teşekkürler işaret işaretin başında çözülür tezini savunanlardanım yalnız işareti arazide bulan benim ilk gördüğümde resimdeki işaret çözmeme yetmişti lazım olan herşey tek resimde mevcut extra bilgi için konu açmiştım maksadım kimsenin bilgisini ölçmek değil
konu silinebilir

Ayhan34

Yaptığın İşin Temeli Yoksa Yıkılmaya Mahkumdur.
Süper Moderatör
öncelikle konuya alakanız için teşekkürler işaret işaretin başında çözülür tezini savunanlardanım yalnız işareti arazide bulan benim ilk gördüğümde resimdeki işaret çözmeme yetmişti lazım olan herşey tek resimde mevcut extra bilgi için konu açmiştım maksadım kimsenin bilgisini ölçmek değil
konu silinebilir
bu resimdeki işaretten çözüm olarak ne gibi sonuçlar aldın ,daha önce hiç rastlamadım merak ettim doğrusu.

ADIYAMAN

Kayıtlı Kullanıcı
bu resimdeki işaretten çözüm olarak ne gibi sonuçlar aldın ,daha önce hiç rastlamadım merak ettim doğrusu.
dikdörtgen içindeki uzantı çizgi ölçülür öndeki şekil yani oyuk aranır oyuk yönü zaten verilmiş ok ile işaretledim yönü
ölçtüm adımladım ve oyuğu buldum benim ikilemde kaldığım işaretin sol tarafındaki X işareti ve kayadaki belirsiz işaretler gözle farkedilmiyor resimde farkediliyor
22.jpg

Ayhan34

Yaptığın İşin Temeli Yoksa Yıkılmaya Mahkumdur.
Süper Moderatör
dikdörtgen içindeki uzantı çizgi ölçülür öndeki şekil yani oyuk aranır oyuk yönü zaten verilmiş ok ile işaretledim yönü
ölçtüm adımladım ve oyuğu buldum benim ikilemde kaldığım işaretin sol tarafındaki X işareti ve kayadaki belirsiz işaretler gözle farkedilmiyor resimde farkediliyor
Ekli dosyayı görüntüle 12984
sol tarafdaki x i işaret olarak değerlendirmek çok zor, zaman içinde kaya defarmasyonu tanımsız hale getirmiş.
bi sonraki bulduğun kaya sunağında her hangi bir emmare mevcutmu , tesler yapıldımı çubuk yada cihaz ,
yoksa sadece sunak alanı olarakmı yapılmış

Vakko

Βασιλιάς
Ekli dosyayı görüntüle 12984
tümülüs dururken nelerle uğraşıyorsun çok ilginç, işaret çözme adı altında bu ölçme işlemlerini neye göre yapıyorsunuz kendinizmi buluyorsunuz ?

ADIYAMAN

Kayıtlı Kullanıcı
tümülüs dururken nelerle uğraşıyorsun çok ilginç, işaret çözme adı altında bu ölçme işlemlerini neye göre yapıyorsunuz kendinizmi buluyorsunuz ?
sorgulama yerine konu sahibi olarak isteğimi yerine getirip konuyu kapatıp yada silermisin
ölçme işlemini bu işi bilenler yapar bir damla tatlı sudan başlayıp gunumuz ölçü birimine kadar gelir
tümülüsü bırakıp işaret çözmeyle uğraşıyorsun diye çok saçma bir öneri sunmuşsun çok şaşırdım
tümülüs çok farklı bir işlem gerektirir üzerine işlenen işaret farklı
tümülüs ayrı medeniyet üzerine işlenen işaret farkli medeniyet
sizin olayınızı ben çözemedim buraya giren her üseri bilgisiz zannedip neden sürekli azarlıyorsunuz bu hakkı yönetici olmanızmı size veriyor
evet işareti çözdüm cihazlarla test ettim bir sonuca vardım sizin fikirlerinizi sorayım diye konu açtım fakat senin önerin yasadışı olan tümülüs ile ilgilenmem yanlış mı anlamışım?

Vakko

Βασιλιάς
sorgulama yerine konu sahibi olarak isteğimi yerine getirip konuyu kapatıp yada silermisin
ölçme işlemini bu işi bilenler yapar bir damla tatlı sudan başlayıp gunumuz ölçü birimine kadar gelir
tümülüsü bırakıp işaret çözmeyle uğraşıyorsun diye çok saçma bir öneri sunmuşsun çok şaşırdım
tümülüs çok farklı bir işlem gerektirir üzerine işlenen işaret farklı
tümülüs ayrı medeniyet üzerine işlenen işaret farkli medeniyet
sizin olayınızı ben çözemedim buraya giren her üseri bilgisiz zannedip neden sürekli azarlıyorsunuz bu hakkı yönetici olmanızmı size veriyor
evet işareti çözdüm cihazlarla test ettim bir sonuca vardım sizin fikirlerinizi sorayım diye konu açtım fakat senin önerin yasadışı olan tümülüs ile ilgilenmem yanlış mı anlamışım?
Verilen cevapları sorguluyorsan, konu içerisinde yazılmış olan mesajları benim veya diğer kullanıcıların sorgulama hakkı vardır, bu şekilde konuyu sil vs gibi anlamsız tribal enfeksiyonlara girmeye gerek yok.

Konu başlangıcında 15/20 M. Tümülüs'ün üzerinde taş olarak belirtiyorsun haliyle cevap yazanda sorar adama tümülüsü buldun neyle uğraşıyorsun Tümülüsün çevresinde bu taşlardan daha iyileri çanak çömlek parçaları, tümülüs yakınlarında tümülüse yönlendirici işaretler olması lazım vs diye. Mesela tümülüse yakın yerlerde statüsü yüksek çok iyi mezarlar da mevcut oluyor.

Yasal prosüdürden bahsediyorsan senin yaptığın işte yasadışıdır. Sanada banada sorarlar orada sen kimden izin aldın da cihazlarla test vs yaptın cihaz destekli araştırma yapmak izne tabidir diye.

Buraya gelen hiç kimseyi bilgisiz diye eleştirmiyorum eleştirmem de öyle bir lüksüm yok. Özellikle buraya gelen arkadaşları ispatlı olarak doğru şekilde bilgilendiren birisi olarak site kurulduğu günden bugüne kadar geçen 2 yıllık zaman dilimi içerisinde sitenin ve şahsımın vizyonu bellidir. Senelerdir sahte yurt dışındaki görselleri ülkemizde bulunan çeşitli define sitelerinde define işareti diyerek konu açarak insanlara aktarıp o sahte görsellerin çözümünü anlatarak, define sektörüne umut bağlayan insanlara define işareti diyerek kakalayanların, ota böceğe define işareti çözümü altında kafalarına göre senaryolaştırmış oldukları bir takım asparagas matematiksel işlemler yaptırarak, oymanın içini dışını çapını ölçtürerek sahte görseller ile cahil insalarımızı arazide deli dana gibi olmayan hayali işaretin çözümü altında dolaştıran şizofrenlerin önünü kesmek insanların maddi manevi kayıp yaşamasını engellemektir. Sektörde doğruyu yazan doğru bilgiyi verende Define Vadisi forum sitesidir.

Yine aynı şekilde sitedeki diğer kullanıcı arkadaşlar da kimseyi eleştirmiyor veya azarlamıyor kimseyi eleştirmek de kimsenin haddine değildir. Yanlız farklı zihniyete sahip olanlar konuları bu şekilde farklı yere çekerek konu ile alakası olmayan farklı alakasız görüş bildiriyorlar. Her ne kadar alakasız görüş bildirsenizde sizide nezaketen anlayışla karşılıyorum. Düşündüğünüz veya yansıtmış olduğunuz oluşum burada asla olmaz. Burada herkes bu ailenin çatısı altında güvendedir.

Her görüşe, her kesime saygımız sonsuzdur, yanlız burada azarlama insanları bilgisiz görüyoruz vs gibi algı yaratmayalım. Doğru olan neyse konu içinde o konuşulur veya doğru olan bir görsel varsa onunla ilgili site kullanıcısına ilgili kurumlardan alacağı izinlerden önce ön bilgilendirme amaçlı bilgi verilir. Sitenin amacı budur. Burası forum sitesidir. Forumun amacı nedir? Forum üzerinde açılmış olan konuları soru cevap tarzı edeb ahlak çerçevesi içerisinde tartışmak ve konu hakkında çözüm bulmadır. Konuları alakasız saçma sapan yerlere çekmeye hiç gerek yok.

Farklı şikayetleriniz olursa BURADAN bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Üyelik veya Konu silme işlemleri Define Vadisi forum sitesi üzerinde yapılmamaktadır. Üye olurken kabul etmiş olduğunuz forum kurallarını okuyunuz.

Talebinize istinaden konu kapatılmıştır.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...