• ☪ Sitemize Hoş Geldiniz ☪ Forumda Bilgi Alışverişinde Bulunabilmek ve Sitemizde Açılmış Olan Konuların İçeriklerini Görüntülemek İçin Kayıt Olmanız Gerekmektedir.

Trajlı kayada oyma

Blue Ways

Kayıtlı Kullanıcı
Ustalar
Selamun Aleykum
Ustalar Niş olduğu bölgeyi anlatayım
Bölge tarihi kalıntıların olduğu bölge roma donemi eski dönem roma
Yazın kuru kışın cok az su akarlı su yatağı catagi iki dağın arası
Nişli kaya su catagina 100 metre civarı uzaklıkta ormanın için de
Tarihî kalıntı olarak bu nişli kayaya gelmeden eski bir köprü var kayaya uzaklığı 150 metre civarı köprünün
Eski roma yapımı su yolu tünelleride var aynı bölge de
Köprüde roma yapımı su yolu köprüsü su kemerlerinin ufagi
Su çataginda birçok murclama kayalarda değişik tuaf oyuklar var kayalarda bölgede yaşanmışlık olmuş
Ormanın ıssız yerinde tarihi yapılar görmek mutluluk verici
Insan sanki o devre gidiyor görünce

Bu konuda nişli kayaya havalar açsın yerler kurusun ilk incelemem buraya olcak ustalar o yüzden bilginize arz ediyorum uğraşmaya değermi nasip tabide sızın görüşünüz de önemli ustalar

Kayada inceledigim kadariyla canlı gözle
Niş oyugun üst kısmında bi kanal gibi bisey murclama yerine yön vermiş
Birde niş in daralan kısmındada ince bi kanal bittiği yerde murc var
Trajlo kayanın ön yüzeyinde murclama ve küçük fındık gıbı oyuklar da mevcut

Kaya nin ustu kısmı dümdüz kesim yapılmış

Niş yön verdigi tarafta göz yanılması degilse bi insan yüzü var yan bakmış şekilde

Niş in bulundugu kayaya da uzaktan bakincada bi adam yüzü gibi görünüyor bir kafa gibi

Nis yön verdigi tarafta bi bölme var kanal gibi bisey
Burda çubuk tuttum sadece boşluk için sadece kayanin arka tarafına dörtgen bi boşluk aldim yanılmıyorsam

Sizce ustalar bu kayada mezar olabilirmi benmi totem yaptım
Saygılarımla Doğa sever

Ekli dosyalar

Blue Ways

Kayıtlı Kullanıcı
Ustalar
Selamun Aleykum
Ustalar Niş olduğu bölgeyi anlatayım
Bölge tarihi kalıntıların olduğu bölge roma donemi eski dönem roma
Yazın kuru kışın cok az su akarlı su yatağı catagi iki dağın arası
Nişli kaya su catagina 100 metre civarı uzaklıkta ormanın için de
Tarihî kalıntı olarak bu nişli kayaya gelmeden eski bir köprü var kayaya uzaklığı 150 metre civarı köprünün
Eski roma yapımı su yolu tünelleride var aynı bölge de
Köprüde roma yapımı su yolu köprüsü su kemerlerinin ufagi
Su çataginda birçok murclama kayalarda değişik tuaf oyuklar var kayalarda bölgede yaşanmışlık olmuş
Ormanın ıssız yerinde tarihi yapılar görmek mutluluk verici
Insan sanki o devre gidiyor görünce

Bu konuda nişli kayaya havalar açsın yerler kurusun ilk incelemem buraya olcak ustalar o yüzden bilginize arz ediyorum uğraşmaya değermi nasip tabide sızın görüşünüz de önemli ustalar

Kayada inceledigim kadariyla canlı gözle
Niş oyugun üst kısmında bi kanal gibi bisey murclama yerine yön vermiş
Birde niş in daralan kısmındada ince bi kanal bittiği yerde murc var
Trajlo kayanın ön yüzeyinde murclama ve küçük fındık gıbı oyuklar da mevcut

Kaya nin ustu kısmı dümdüz kesim yapılmış

Niş yön verdigi tarafta göz yanılması degilse bi insan yüzü var yan bakmış şekilde

Niş in bulundugu kayaya da uzaktan bakincada bi adam yüzü gibi görünüyor bir kafa gibi

Nis yön verdigi tarafta bi bölme var kanal gibi bisey
Burda çubuk tuttum sadece boşluk için sadece kayanin arka tarafına dörtgen bi boşluk aldim yanılmıyorsam

Sizce ustalar bu kayada mezar olabilirmi benmi totem yaptım
Saygılarımla Doğa sever

Ekli dosyalar

Blue Ways

Kayıtlı Kullanıcı
.

Ekli dosyalar

Blue Ways

Kayıtlı Kullanıcı

Ekli dosyalar

Mal bulanındır

Süper Moderatör
resimlerin icin tesekkur ederim emek vermis zaman ayirmissin
iyice inceledim bu alttaki nojta haricinde bisey yok.bu noktanin etrafini goz karari yuz mt kare cevir
bir mt lij kalin insaat demirini muhtelif yerlere cakarak zeminde bir kaya kapama yuzeyine tavan tasina denk gelcekmisin bi bak.iki mt aralikla cakarak ayni derinlikte demir cakarken zirlanir ziplarsa odanin tavanini bulmus olursun mekan argeye uygun kolaygelsin bolnasipler

Blue Ways

Kayıtlı Kullanıcı
resimlerin icin tesekkur ederim emek vermis zaman ayirmissin
iyice inceledim bu alttaki nojta haricinde bisey yok.bu noktanin etrafini goz karari yuz mt kare cevir
bir mt lij kalin insaat demirini muhtelif yerlere cakarak zeminde bir kaya kapama yuzeyine tavan tasina denk gelcekmisin bi bak.iki mt aralikla cakarak ayni derinlikte demir cakarken zirlanir ziplarsa odanin tavanini bulmus olursun mekan argeye uygun kolaygelsin bolnasipler

Rica ederim Ustam değerli yorumun için çok tesekur ederim Ustam
Degerlendircem ustam ortam müsait
Ben kaya nin için den cok şüphe ettim yönler kaya diyo ustam dediğiniz saplama işlemini yaparim elimde T şeklinde inşaat demiri var saplama için yapıştırmıştim duruyordu kenarda argeye giderken alırım saolasin varolasın ustam
Cümlemize Hayırlı Nasipler Rabbim Eylesin
Saygılar
Doğa sever

Metal

Âyinesi iştir kişinin lâfa bakılmaz.
Süper Moderatör
Rica ederim Ustam değerli yorumun için çok tesekur ederim Ustam
Degerlendircem ustam ortam müsait
Ben kaya nin için den cok şüphe ettim yönler kaya diyo ustam dediğiniz saplama işlemini yaparim elimde T şeklinde inşaat demiri var saplama için yapıştırmıştim duruyordu kenarda argeye giderken alırım saolasin varolasın ustam
Cümlemize Hayırlı Nasipler Rabbim Eylesin
Saygılar
Doğa sever
Ustam bura hakkinda ileri geri dag tas gez diyen baskalarina itibar etmeyiniz. Ha ben biraz daha arastirayim bolgeyi diyorsaniz o ayri. Onun haricinde @Mal bulanındır ustam ne diyorsa o daha uygundur.

Konuyu paylastiginiz diger platform suan yayimda olmadigindan konunuzu kilitlemiyorum.
Yoksa forum kurallari geregi kapatmak zorunda kalacaktik. :)

Forum kurallari 7.maddenin de hikmetini anlayamayacaginiz ayri sebepleri var. Yoksa her kisi ayri ayri platformlarda konu acip bilgi almak isteyebilir elbette... :)

Blue Ways

Kayıtlı Kullanıcı
Ustam bura hakkinda ileri geri dag tas gez diyen baskalarina itibar etmeyiniz. Ha ben biraz daha arastirayim bolgeyi diyorsaniz o ayri. Onun haricinde @Mal bulanındır ustam ne diyorsa o daha uygundur.

Konuyu paylastiginiz diger platform suan yayimda olmadigindan konunuzu kilitlemiyorum.
Yoksa forum kurallari geregi kapatmak zorunda kalacaktim. :)

Forum kurallari 7.maddenin de hikmetini anlayamayacaginiz ayri ayri sebepleri var. Yoksa her kisi ayri ayri platformlarda konu acip bilgi almak isteyebilir elbette... :)
Eyvallaha Ustam
Çok teşekkür ederim

Kural kural dır
Isterseniz konuyu silebilirsiniz sorun değil
Ustam
Saygılar

Mal bulanındır

Süper Moderatör

Yoksa forum kurallari geregi kapatmak zorunda kalacaktim. :)

Forum kurallari 7.maddenin de hikmetini anlayamayacaginiz ayri ayri sebepleri var. Yoksa her kisi ayri ayri platformlarda konu acip bilgi almak isteyebilir elbette... :)
net reel anlasilir izahat yaptigimiz ikna edip guven kazandigimiz uye ve konularin baska yerde saglamasini yapmalarina gerek yok opdugunu anlayacak herkes
futbolcular gibi klup kulup gezipte en son bize gelince derimki katar ligimiyiz laaa biz enson bize düşüyonuz

Blue Ways

Kayıtlı Kullanıcı
Ustalarım Selamun Aleykum Hayırlı Kandiller
Ustalarim konularimla bi genelleme yapayım dedim dünkü konumda daha önce actigim trajlı kayadaki oyuk konularımi birlestiriyorum çünkü bu işaretler aynı alan da 300 metrelik alan içinde sayılır
3 tane büyük kayada şifreler işaretler var hepsi birine bağlantılı mıdır
Son kayada kaplumba gibi kabuğuna çekilmiş gıbı duruyor sırtında koca bi oyuk var sonra 2 metre önünde tünel var bu tünel su tüneli ama daha sonra gelen medeniyet su tünelini başka amaçla kullanmış olabilir mi ?

Trajlı kayadaki oyuk ise oyugun yön verdiği kaya nin yan tarafındaki yarim daire kanalın altına ufak bi temizlik yaptım bir anomalik cıktı kaya bömbe gbi sonra temizlikte toprağın altında küçük bi murc cıktı yol doğru mu ustalar bu islemi cubuk yol gösterdi sonra teknoloji çubuk yarim daire önüne boşluk kayanın içinede kare oda çiziyor inşallaha yanilmiyoruzdur sizin fikriniz nedir ustalarım

Dünkü konudaki yer burdaki medeniyetin evi kabuğuna çekilmiş tosba ise bilmiorum ne olabilir trajlı kayada ki oyuk ise mezardır dileğiyle inşallaha
Birde ustalarım bi kaya daha vardı insan kafası gibi onuda atıyorum hepsii aynı alan da
Saygılarımla
Doğa sever
@Metal @Mal bulanındır @BulursamKader25 @vakko @paflagonyalı74 @Deli Fırat @dardanos @tevfik @Reis @Ngdl51

Ekli dosyalar