Taşta işaretler

ensar

Kayıtlı Kullanıcı
Merhaba Değerli Ustalarım.
Bu işareti geçen yıl başka bir sitede paylaşmıştım.
Yorumlayan Ustalarımız oldu ancak, sağlıklı bir sonuç çıkmadı.
Yer,dağlık bir bölgenin düzlük kısmı.
Oda çubuklar ile bulundu.
Bu odanın güney batı cephesinde yaklaşık 250m.uzaklikta nispeten daha büyük bir oda bulundu. Resmleri kendim çekmiştim.
Bu işaretli taş, odanın tam girişinde, sağ kapı duvarın da.
Kimi Ustalarımız harita taşı demişti.
*Odanın Doğu ve batı duvarlarında, dikdörtgen şeklinde karşılıklı iki mezar var.
Girişte sol tarafta, odanın içinde,yani güney duvarında ise 30x25x25cm ebatinda kare şeklinde kayaya oyulmuş güzel bir niş var
Odada kısmen toprak var
Sizlerin değerli görüşlerinizi oğrenebilirmiyim?

IMG-20210806-WA0003.jpgIMG-20210806-WA0001.jpgIMG-20210806-WA0005.jpgIMG-20210806-WA0006.jpgIMG-20210806-WA0004.jpg

Vakko

Βασιλιάς
Merhaba Değerli Ustalarım.
Bu işareti geçen yıl başka bir sitede paylaşmıştım.
Yorumlayan Ustalarımız oldu ancak, sağlıklı bir sonuç çıkmadı.
Yer,dağlık bir bölgenin düzlük kısmı.
Oda çubuklar ile bulundu.
Bu odanın güney batı cephesinde yaklaşık 250m.uzaklikta nispeten daha büyük bir oda bulundu. Resmleri kendim çekmiştim.
Bu işaretli taş, odanın tam girişinde, sağ kapı duvarın da.
Kimi Ustalarımız harita taşı demişti.
*Odanın Doğu ve batı duvarlarında, dikdörtgen şeklinde karşılıklı iki mezar var.
Girişte sol tarafta, odanın içinde,yani güney duvarında ise 30x25x25cm ebatinda kare şeklinde kayaya oyulmuş güzel bir niş var
Odada kısmen toprak var
Sizlerin değerli görüşlerinizi oğrenebilirmiyim?

Ekli dosyayı görüntüle 9799Ekli dosyayı görüntüle 9800Ekli dosyayı görüntüle 9801Ekli dosyayı görüntüle 9802Ekli dosyayı görüntüle 9803

3 sene önce bu konuya x site üzerinde cevap vermiştim. Kroki mezarlık alanı anlatıyor. Dışarıda arayacakların.

ensar

Kayıtlı Kullanıcı
Evlek keserek neden gezmiyorsun bütün alanı?
Ne yapacaksın işareti, çizittirigi şuyu buyu.
Bazen basit düşünmek gerekir..
Abi haklısın ancak, o bölge de senin şu Kuantum fiziğin önümü kesiyor, 🤗
Bulunan bu odanın 10m. Doğusunda ve kuzeyinde çubuklar birçok oda çizdiriyor.
Şu, boşluğun kendini kopyalaması sanırım.
Hatta hepsinin genişlik,derinlik...hepsini net veriyor ama zor bela 3 yerde işlem yapıldı. Oda falan yok. Ama gerçek oda(lar)ın orda bir yerde bize gülümsediğini biliyorum. Usta eller lazım.

Mal bulanındır

KURT KIŞI GEÇİRİR AMA YEDİĞİ AYAZI ASLA UNUTMAZ
Βασιλιάς
@Mal bulanındır ,Abi siz ne dersiniz bu işe ?🤔

ben nostalji sevmiyiim
butip yerlerin kesfedildigi anda emilmesi gerek zamana birakilip aşinaligi artarsa zaten ehil kisiler geregini yapar yapmistirda..burasi icinde olacak tarzda disardan icerden net resimler istemeyede gerek yok cunku zaten mevcut degildir..bu ciziklerin anlamini sorarsan gunumuz avm plaza kurum binasi gibi dusun giriste lobide bina plani hangi katta ne oldugunu gosterir tabela gibi.zemin altinda enaz 5 mt de yeralti yasam ayin alanlari vardir giris erozyondan molozla kapanmistur hatta nevsehir dekiler gibi cok odali bi yerdir ismakinasiyla acilabilir.

ensar

Kayıtlı Kullanıcı
ben nostalji sevmiyiim
butip yerlerin kesfedildigi anda emilmesi gerek zamana birakilip aşinaligi artarsa zaten ehil kisiler geregini yapar yapmistirda..burasi icinde olacak tarzda disardan icerden net resimler istemeyede gerek yok cunku zaten mevcut degildir..bu ciziklerin anlamini sorarsan gunumuz avm plaza kurum binasi gibi dusun giriste lobide bina plani hangi katta ne oldugunu gosterir tabela gibi.zemin altinda enaz 5 mt de yeralti yasam ayin alanlari vardir giris erozyondan molozla kapanmistur hatta nevsehir dekiler gibi cok odali bi yerdir ismakinasiyla acilabilir.
Ustam, bölgede izinsiz kedi dahi miyavlatmiyoruz.
Yani ne varsa olduğu yerdedir. Odayı bulan ekip yamuk yaptı diye bırakmıyoruz. Onun dışında bakanlar da,içinden çıkamıyor.
Varsın mışıl mışıl uyusun lar.
Haktan Hayırlısı diyelim.

Vakko

Βασιλιάς
Ustam, bölgede izinsiz kedi dahi miyavlatmiyoruz.
Yani ne varsa olduğu yerdedir. Odayı bulan ekip yamuk yaptı diye bırakmıyoruz. Onun dışında bakanlar da,içinden çıkamıyor.
Varsın mışıl mışıl uyusun lar.
Haktan Hayırlısı diyelim.

kolay değildir o bulmacayı çözmek, odadan çıkıp dışarıdan analiz yapan bulmacayı çözer.

Vakko

Βασιλιάς
Odaya bi ben çıkıp giriyorum,
Odanın dışında düşündüğüm zaman, odanın içi daha rahat oluyor 😊

oda olarak düşündüğünüz yere çizilmiş kroki koruma amaçlı bulunmasın diye. Ben yerinizde olsam oda dediğiniz yerin çevresinde arge yapardım o haritayı da alır araziye oturdurdum o çizim araziye aittir %10000000