• ☪ Foruma Hoş Geldiniz ☪ Forumda Bilgi Alışverişinde Bulunabilmek ve Sitemizde Açılmış Olan Konuların İçeriklerini Görüntülemek İçin Kayıt Olmanız Gerekmektedir.

Sunu Çanağı

Blue Ways

Kayıtlı Kullanıcı
Ustalar Selamun Aleykum
Doğa sever den Saygılarla

IkI çatak arası yazin kuru kışın az su akarlı su catagi yüksek bir yerde bölgede yaşam izleri mevcut tarihi kalıntılar vs
Burda tespitlerim var ama umutla beklemedeyiz ustalarım

Burda sayın ustalarim ogrenmek istediğim
ormanın ıssız yerinde bu sunu çanağınin benzerinde görmedim medeniyet dönem hakkında bilgi verebilirmisiniz bölge tracya

Ve aynı alanda sunu çanağının üst tarafında kayada bi figür var neye benziyor çözemeden bi çiçek sanki ?

Sunu çanağı ile çiçek figürlu kayaların arasında dikili taş var şunu çanakli kayanın on yüzünde sıralama murc sistemi ve önünde dikili taş var
Burda bi mezar olasılığı mi var başka şeylerimi cagristiriyor ?
Sunu çanaklı kaya nin ustu duz sanki musallla taşı gibi
Sunu çanağının kanalin bitiminde deki oyuk sanki bi ayak izi gibi cok eski dönem olmalı su çatagi olduğu halde işaret ler hoş çok yıpranmamış

Su çatagi bol kayalık
Birde cok kamufule agaclik çalılık
Bu çatagin bitiminde dağın aşağısı ana dere

Catakta bir cok oyuk tarzında işaretler mevcut

Bilgi verirseniz sevinirim Saygılarımla.

Ekli dosyalar

Son düzenleme:

Blue Ways

Kayıtlı Kullanıcı
Ustalar Selamun Aleykum
Doğa sever den Saygılarla

IkI çatak arası yazin kuru kışın az su akarlı su catagi yüksek bir yerde bölgede yaşam izleri mevcut tarihi kalıntılar vs
Burda tespitlerim var ama umutla beklemedeyiz ustalarım

Burda sayın ustalarim ogrenmek istediğim
ormanın ıssız yerinde bu sunu çanağınin benzerinde görmedim medeniyet dönem hakkında bilgi verebilirmisiniz bölge tracya

Ve aynı alanda sunu çanağının üst tarafında kayada bi figür var neye benziyor çözemeden bi çiçek sanki ?

Sunu çanağı ile çiçek figürlu kayaların arasında dikili taş var şunu çanakli kayanın on yüzünde sıralama murc sistemi ve önünde dikili taş var
Burda bi mezar olasılığı mi var başka şeylerimi cagristiriyor ?
Sunu çanaklı kaya nin ustu duz sanki musallla taşı gibi
Sunu çanağının kanalin bitiminde deki oyuk sanki bi ayak izi gibi cok eski dönem olmalı su çatagi olduğu halde işaret ler hoş çok yıpranmamış

Su çatagi bol kayalık
Birde cok kamufule agaclik çalılık
Bu çatagin bitiminde dağın aşağısı ana dere

Catakta bir cok oyuk tarzında işaretler mevcut

Bilgi verirseniz sevinirim Saygılarımla.
Ah ustam ah... Soyle guzel bir yere denk gelirsin insallah bir gun. Ne deyim ben sana simdi... :unsure:
Ah ustam ah... Soyle guzel bir yere denk gelirsin insallah bir gun. Ne deyim ben sana simdi... :unsure:
Ah be Ustam
Anladım ustam inan olsun bende istiyorum lakin insan gücünün zor yapacağı işler var Burda tıkandik ustam be Dahasida var alanda ama zor be ustam
Sabirla güvenle yola devam pes etmek yok
Hangi medeniyetse iyi iş çıkarmışlar 😉

Mal bulanındır

KURT KIŞI GEÇİRİR AMA YEDİĞİ AYAZI ASLA UNUTMAZ
Süper Moderatör

Blue Ways

Kayıtlı Kullanıcı
tikancak bunalcak bisey yok hangi medeniyet oldugunun onemide yok
ekipman varsa bu kayalari ayikla zemine dedektor tut ust taraftan bi metre tas duvar yap ustune naylon branda ser suyun yonu degissin ertesi gun gel rahatca incele vince gerek yok manuel ayikla usta.atla deve degil yaani

https://definevadisi.com/attachments/20201123_200847-jpg.3746/

Öncelikle değerli yorumun için çok tesekur ederim Ustam
Ekipman var ustam sorun yok
Yazın kuru burası ustam su olmuyor
son baharda bi kontrole gitmiştim yağmur dan sonra su dolmuş
Ustam söyle diyeyim duruma tespit var ama işçilik 3 veya 5 günde olacak gibi değil eski adamlar öyle bi kapama yapmışlar ki şaşırdım toprak cok büyük kayalar kesip atmışlar kapamislar bizimde hobimiz olduğu olduğu işi gücü bırakıp gitmiyoruz
Boş vakitte iyi havalarda bi doğa sporu yapıp geliyoruz Zaman la inşallaha olur ustam
Hep zorlar kalmış bizim doğada ustam sabr 🙂
Saygılar Dobra Ustam @Mal bulanındır

Son düzenleme:

Mal bulanındır

KURT KIŞI GEÇİRİR AMA YEDİĞİ AYAZI ASLA UNUTMAZ
Süper Moderatör
Ustam söyle diyeyim duruma tespit var ama işçilik 3 veya 5 günde olacak gibi değil eski adamlar öyle bi kapama yapmışlar ki şaşırdım toprak cok büyük kayalar kesip atmışlar kapamislar bizimde hobimiz olduğu olduğu işi gücü bırakıp gitmiyoruz
Boş vakitte iyi havalarda bi doğa sporu yapıp geliyoruz Zaman la inşallaha olur ustam
allahin yarattigi en zeki endegerli varlik canli insandir
dolayisiyla vefaat haric herseyi alt edebilir.eskiler istedigi kadar buyuk saglam imarlar yapsada maddi kazanim haz keyif heyecan herseyden ustundur ispit sorunun yoksa orda affetme elekten gecir orayi aklinda kalcaana karninda kalsin ustam.bisey varsada yoksada netice onemli muallakta kalmak çooooookk kotudur hasta eder adami

vakko

ἱλάσ θη̣τι τῶν ἁμαρ τιῶν
Βασιλιάς
usta selamlar öncelikle dere yatağı içerisinde olduğunuzu unutmayınız. Hevesiniz kırılmasın derenin içinde kapama olmaz. Paylaştığınız görsellerdeki işçilikler altın tuzağıdır. Daha öncede yanlış hatırlamıyorsam buna benzer dere yatağında kare sembolü olan bir konunuz vardı X sitede. Altın tuzağıdır paylaştığınız görseldeki çukurlar.

Blue Ways

Kayıtlı Kullanıcı
allahin yarattigi en zeki endegerli varlik canli insandir
dolayisiyla vefaat haric herseyi alt edebilir.eskiler istedigi kadar buyuk saglam imarlar yapsada maddi kazanim haz keyif heyecan herseyden ustundur ispit sorunun yoksa orda affetme elekten gecir orayi aklinda kalcaana karninda kalsin ustam.bisey varsada yoksada netice onemli muallakta kalmak çooooookk kotudur hasta eder adami
EvelAllaha Ustam
Insallaha sonuca ulaşcaz
Değerli bilgiler için çok teşekkür ederim
Bölgede sorun yok rahatız her acıdan
Zamanla umutla
Evet akılda ustam ama sabr iyi bir sınavdır
cok yerim var birinde yüzüm güler inşallaha sonrasında bende garipleri güldürecem inşallaha ustam
Saygılar Baş tacisin @Mal bulanındır Ustam

Blue Ways

Kayıtlı Kullanıcı
usta selamlar öncelikle dere yatağı içerisinde olduğunuzu unutmayınız. Hevesiniz kırılmasın derenin içinde kapama olmaz. Paylaştığınız görsellerdeki işçilikler altın tuzağıdır. Daha öncede yanlış hatırlamıyorsam buna benzer dere yatağında kare sembolü olan bir konunuz vardı X sitede. Altın tuzağıdır paylaştığınız görseldeki çukurlar.
Eyvallaha ustam
Dere yatagi değil balik vs yok Sadece kisin dağdan akan su akiyor cataga ikii dag arası dağın aşağısı ana dere
Bulgu var ustam sorun yok acıdan ileryen günlerde bu catakta bi konu daha acagim esrarengiz bi yer Nasip artık ustam
Ustam o kare kapak bana uzak bi yerde di yaşadığım yerde değil başka şehirde orayi tam incelemedim ama o yeri bulanlara bilgi verdim o kapak gibi sey uçurumun üstü olumlumus ama işlem yapmak zormuş bende ilgilenmedim kendi bölgeme odaklandim
Suyu kutsal sayan medeniyetler olduğunu duymuştum ustam

vakko

ἱλάσ θη̣τι τῶν ἁμαρ τιῶν
Βασιλιάς
Eyvallaha ustam
Dere yatagi değil balik vs yok Sadece kisin dağdan akan su akiyor cataga ikii dag arası dağın aşağısı ana dere
Bulgu var ustam sorun yok acıdan ileryen günlerde bu catakta bi konu daha acagim esrarengiz bi yer Nasip artık ustam
Ustam o kare kapak bana uzak bi yerde di yaşadığım yerde değil başka şehirde orayi tam incelemedim ama o yeri bulanlara bilgi verdim o kapak gibi sey uçurumun üstü olumlumus ama işlem yapmak zormuş bende ilgilenmedim kendi bölgeme odaklandim
Suyu kutsal sayan medeniyetler olduğunu duymuştum ustam
Su kutsaldır doğrudur. Siz günümüz halini biliyorsunuz kışın dağdan akan dere olarak. 500 sene önce arazi yapısının günümüzdeki halinden daha farklı olduğunu unutmayınız. Bu tarz işaretlere fazla takılmadan argeye devam edin daha güzel net işaretler denk gelecektir illaki, yerleşim alanı olduğu belli bölgenin. Kolay gelsin

Blue Ways

Kayıtlı Kullanıcı
Su kutsaldır doğrudur. Siz günümüz halini biliyorsunuz kışın dağdan akan dere olarak. 500 sene önce arazi yapısının günümüzdeki halinden daha farklı olduğunu unutmayınız. Bu tarz işaretlere fazla takılmadan argeye devam edin daha güzel net işaretler denk gelecektir illaki, yerleşim alanı olduğu belli bölgenin. Kolay gelsin
Eyvallaha ustam o güzele denk geldim ustam ilerleyen günlerde detaylı paylaşırım
Saygılarım Ustam
Doğa sever Ujjjbejj den