Scuba pulsedive pointer + 20 cm başlık

Trakyalı

Kayıtlı Kullanıcı
Merhaba.
Çubuk ile noktaladigim yeri nispeten teyit ve test işlemi için 20 cm başlıklı aleti satın aldım.
Yarın elimde olacak.
Zincir gibi birbirine ekli küçük parçalardan oluşan takıları görmüyor ancak bu benim için sorun teşkil etmiyor.
10-15 cm , yani çıkan topraktaki metali bulması benim için kâfi.

Dedektör dahil her şeyin basit bir sırt cantasina sigmasi prensibi, gizlilik, pratiklik ve hız anlamında maximum fayda saglayabilecegini düşündüğümden, tercihimi bu yönde yaptim.

Kullanan, kullanmış olan var ise olumlu / olumsuz tecrübelerini bu başlık altında paylasabilir.

Ben de sahada deneyimlerimi ekleyerek, merak edenler için fikir edinmelerini sağlayabilirim.

Rast gelsin..

Vakko

Βασιλιάς
Merhaba.
Çubuk ile noktaladigim yeri nispeten teyit ve test işlemi için 20 cm başlıklı aleti satın aldım.
Yarın elimde olacak.
Zincir gibi birbirine ekli küçük parçalardan oluşan takıları görmüyor ancak bu benim için sorun teşkil etmiyor.

Dedektör dahil her şeyin basit bir sırt cantasina sigmasi prensibi, gizlilik, pratiklik ve hız anlamında maximum fayda saglayabilecegini düşündüğümden, tercihimi bu yönde yaptim.

Kullanan, kullanmış olan var ise olumlu / olumsuz tecrübelerini bu başlık altında paylasabilir.

Ben de sahada deneyimlerimi ekleyerek, merak edenler için fikir edinmelerini sağlayabilirim.

Rast gelsin..
iyi tatiller :cool:

Mal bulanındır

KURT KIŞI GEÇİRİR AMA YEDİĞİ AYAZI ASLA UNUTMAZ
Βασιλιάς
Merhaba.
Yarın elimde olacak.

Rast gelsin..
bolca buluntu mutlu edecek obje denk gelmesi dileğimle başarılar

Ayhan34

Yaptığın İşin Temeli Yoksa Yıkılmaya Mahkumdur.
Süper Moderatör
@Trakyalı usta Bende bir kullaniciyim, yazdigin bu paritiklik konusuna katiliyorum saklamasi gezmesi kullanmasi kolay ,ayrica sarj edilebilir bataryali olmasi avantaj ,denize dalip arama yapmak icin almistim istanbulun sahilleri cok fakir cikti , iyikine zamaninda almışım simdi fiyatlar baya yukari cikti.

Trakyalı

Kayıtlı Kullanıcı
@Trakyalı usta Bende bir kullaniciyim, yazdigin bu paritiklik konusuna katiliyorum saklamasi gezmesi kullanmasi kolay ,ayrica sarj edilebilir bataryali olmasi avantaj ,denize dalip arama yapmak icin almistim istanbulun sahilleri cok fakir cikti , iyikine zamaninda almışım simdi fiyatlar baya yukari cikti.
200 $ lık alet bizde can yakıyor haklısın.
Hassasiyet seviyesinde 4 ile 5 arasında çok fark olduğunu gördüm.
Su altında son seviye stabilitesi nasıldı?

Ayhan34

Süper Moderatör
200 $ lık alet bizde can yakıyor haklısın.
Hassasiyet seviyesinde 4 ile 5 arasında çok fark olduğunu gördüm.
Su altında son seviye stabilitesi nasıldı?
Bendeki ufak olan baslik var ,Gözlükle girebilidigim mesafede kumlu alanlarda stabilize iyidi ,toprak yüzeydeki gibi basligi yere yapistirinca sahte sinyal üretmiyor du.

Fakat deniz icinde bazi noktalar vardıki sinyal aldigim yeri kaziyorum bişey yok 30cm hatta 40 cm mesafe kum kaldiriyorum hala sinyal aliyorum ve siyah renkli kayalara denk geldigimde bunun yogun minarelli alan oldugunu kanaat getirdim. Sinyal kayanin her tarafina degilde dibine dogru devam ediyordu ...

Trakyalı

Kayıtlı Kullanıcı
Bendeki ufak olan baslik var ,Gözlükle girebilidigim mesafede kumlu alanlarda stabilize iyidi ,toprak yüzeydeki gibi basligi yere yapistirinca sahte sinyal üretmiyor du.

Fakat deniz icinde bazi noktalar vardıki sinyal aldigim yeri kaziyorum bişey yok 30cm hatta 40 cm mesafe kum kaldiriyorum hala sinyal aliyorum ve siyah renkli kayalara denk geldigimde bunun yogun minarelli alan oldugunu kanaat getirdim. Sinyal kayanin her tarafina degilde dibine dogru devam ediyordu ...
On/off tuşuna kisa basıp sinyal aldigin yerde reset yapiyor muydun?

Ayhan34

Süper Moderatör
On/off tuşuna kisa basıp sinyal aldigin yerde reset yapiyor muydun?
evet yapıyordum ona rağmen kısa sinyal sesi veriyordu ,ama şimdi düşünüyorumda bazen kayalara takılan ve zamanla rengi bozulan büyük demir çubuğa denk gelmiş olabilirim diye tahmin ediyorum, insan kazdıkça korku sarıyor

Trakyalı

Kayıtlı Kullanıcı
evet yapıyordum ona rağmen kısa sinyal sesi veriyordu ,ama şimdi düşünüyorumda bazen kayalara takılan ve zamanla rengi bozulan büyük demir çubuğa denk gelmiş olabilirim diye tahmin ediyorum, insan kazdıkça korku sarıyor
Büyük nesnelere fazla duyarlı.
Duvar demirlerine 70+ cm den sinyal veriyor.
Ev içinde kıpırdatmıyor desem yeri.
Küçük objeler sınırlı metraj tabi.
Toprakta kısa koşu bir iki test yaptım stabilitesini beğendim. Fake sinyal hiç uretmedi. Ki havada resetlememe rağmen.

Ayhan34

Süper Moderatör
Büyük nesnelere fazla duyarlı.
Duvar demirlerine 70+ cm den sinyal veriyor.
Ev içinde kıpırdatmıyor desem yeri.
Küçük objeler sınırlı metraj tabi.
Toprakta kısa koşu bir iki test yaptım stabilitesini beğendim. Fake sinyal hiç uretmedi. Ki havada resetlememe rağmen.
70+ gayet güzelmiş .
pil zayıf sanırım bir deneme yaptım küçük başlık ile maxsimum 48 cm
tabak gibileri 30 cm
yüzük 9 cm
gayet idare eder :)

Trakyalı

Kayıtlı Kullanıcı
70+ gayet güzelmiş .
pil zayıf sanırım bir deneme yaptım küçük başlık ile maxsimum 48 cm
tabak gibileri 30 cm
yüzük 9 cm
gayet idare eder :)
20 cm çaplı bir şeyi 40 cm den alır gözüküyor.
Madeni paralar 10-15 cm.
Boyutuna göre bence de gayet yeterli..
Sırt cantasinda çubuk, keser,kürek,dedektör.
Standart basit okul çantası boyutu ama her şey var 😁
Likya yolunu yürür karis karış ararım kimsenin ruhu duymaz ..