Oymalar

Blue Ways

Kayıtlı Kullanıcı
Doğanın kalbinden selamlar saygılar

Fikriniz nedir Ustalar oymalar hakkında ...

Ekli dosyalar

Blue Ways

Kayıtlı Kullanıcı

Ekli dosyalar

Blue Ways

Kayıtlı Kullanıcı
Degerli yorumun icin teşekkur ederim dobra ustam

Benim fikrim dua alanı diye düşündum cunku cokca kayaya dikey ve yatayımsı oymalar yapılmis
Sanki iclerine bişe konmak icin yapılmış yuksek konumda kayayinın alt üstunu incelemeye caliştım bi bulgu görmedim.kayayı cok agaclar sarmıs daha detayli incelicem
kayada kütleside büyuķ eski bi roma yolunun yanı usta burası patika tarzı yol bunun ilersi roma köprusü 500 metre aşagisi ana dere 100 metre ilersi de dagın catagı o catakta daha önce paylaştığim emek verdigim horasan kapama var ve duzlukte catağın ustam bu alanda deve kayası denen bi yer bu alanda hersey 1000 ile 500 metre alani kapsayacak sekilde bu bölgede yaşam olmuş orman doğa örtu cogu seyi gizlemıs sabrla acele etmeden burayı cözecegim insallaha
Peki ustam burası dua alanı ise mezarlarıda yakinsa bu alana ne amacla bu kadar yakına dua alanı yaparlar ustam fikrin varmı usta

Birde bu eski romalıların kasa yapma durumları oluyormu bilgin varmı ustam burdaki medeniyet murclama yapmayı cok seviyormuş
Foto atiyorum usta yazdım oymalar kayanın neresinde
bilgine arz ediyorum

Ekli dosyalar

Ayazağahan

Βασιλιάς
Kaya etrafında toprakta boşluk ara. Kayadan çok uzaklaşma. Kayanın dik yüzeyine yapılan kare oymayı da dikkate al kayada boşluk ara. Nasibin bol olsun.

Blue Ways

Kayıtlı Kullanıcı
Kaya etrafında toprakta boşluk ara. Kayadan çok uzaklaşma. Kayanın dik yüzeyine yapılan kare oymayı da dikkate al kayada boşluk ara. Nasibin bol olsun.
Değerli yorumun icin teşekkur ederim ustam
Mihrap ile kare oyma yakın birbirine diger yuvarlak oymalarda yakın önce kare oymayı dikkate alacagım Eyvallaha Ustam sağolasın varolasın
Saygılar

Blue Ways

Kayıtlı Kullanıcı
Merhaba Ustalar bu alanda inceleme yaptım tekrar oymanın altında kalın bi kanal buldum mihrap degil galiba burda mezar varsa bu kanalın neresinden sizce giris olur ustalar bilginize arz ediyorum Saygılar..

Ekli dosyalar

Mal bulanındır

KURT KIŞI GEÇİRİR AMA YEDİĞİ AYAZI ASLA UNUTMAZ
Βασιλιάς
Merhaba Ustalar bu alanda inceleme yaptım tekrar oymanın altında kalın bi kanal buldum mihrap degil galiba burda mezar varsa bu kanalın neresinden sizce giris olur ustalar bilginize arz ediyorum Saygılar..

Baska Resimler varsa
çok geriden tüm bu emareler içinde olacak şekilde net cevre resimleri yükle şuan beyan ettigiklerin ve bu üstteki resiminde geniş açılısinı gorelim
Bolnasipler kolaygelsin

IMG_20220914_161119.jpg

Blue Ways

Kayıtlı Kullanıcı
Baska Resimler varsa
çok geriden tüm bu emareler içinde olacak şekilde net cevre resimleri yükle şuan beyan ettigiklerin ve bu üstteki resiminde geniş açılısinı gorelim
Bolnasipler kolaygelsin

Ekli dosyayı görüntüle 14602
Ustam iyi dileklerin içın cok teşekkür ederim sagolasın

Genis acılı foto varda isaretlerin önü düzluk ve kucuk agaclar ve calılık sarmış belli olmuyor anca emek vermeye başladığım zaman temizlik yaparken temizlerim ustam emek verip emegimizin karsiligini aliriz insallaha manzaralı yerde ustam bu kayalık bi foto var ısaretledim kayanın neresinde isaretler ustam atıyorum Resimdeki Romalı kim Ustam hangi kral

Ekli dosyalar

Mal bulanındır

KURT KIŞI GEÇİRİR AMA YEDİĞİ AYAZI ASLA UNUTMAZ
Βασιλιάς
Ustam iyi dileklerin içın cok teşekkür ederim sagolasın

Genis acılı foto varda isaretlerin önü düzluk ve kucuk agaclar ve calılık sarmış belli olmuyor anca emek vermeye başladığım zaman temizlik yaparken temizlerim ustam emek verip emegimizin karsiligini aliriz insallaha manzaralı yerde ustam bu kayalık bi foto var ısaretledim kayanın neresinde isaretler ustam atıyorum Resimdeki Romalı kim Ustam hangi kral

Fikir edinmek için

Blue Ways

Kayıtlı Kullanıcı
Fikir edinmek için

Teşekkur ederim Ustam emeğine sağlık saygılar