• ☪ Sitemize Hoş Geldiniz ☪ Forumda Bilgi Alışverişinde Bulunabilmek ve Sitemizde Açılmış Olan Konuların İçeriklerini Görüntülemek İçin Kayıt Olmanız Gerekmektedir.

Miss Gibi Anıt mezar..

Mal bulanındır

Süper Moderatör
Yaa arkadas allah kitap askina bu ne kolpaciliktir miss gibi anit mezari yalamis yutmuslar dahada baakir noktalari vardir.olayi masumlastirmalarina bakarmisin ahh vahh yazzik magarada yasiyomus tuh cok uzulduk
ne magarasi ogliiim ilk resimi buyutun bakin elemanin arkasindaki devasa kartal kabartmasina alinliga cercevelere bakin buz gibi anitmezar orasi.
Mersin'de doğa aşığı Mustafa Öztürk, 30 yıldır mağarada yaşıyor - 1

Bozağaç Mahallesi'ne 3 kilometre uzaklıktaki Menekşe adı verilen mağarada yaşayan Mustafa Öztürk (60), doğayla iç içe yaşamayı çok sevdiğini, mağarada ise huzur bulduğunu söyledi.
Mersin'de doğa aşığı Mustafa Öztürk, 30 yıldır mağarada yaşıyor - 2

Küçükken, ailesine ait hayvanları otlatmak için sürekli olarak Menekşe Mağarası civarına geldiğini anlatan Öztürk, "Hep böyle bir yerde, yeşille ve doğayla iç içe bir yaşamın hayalini kurardım. Yıllar sonra bu hayalimi gerçekleştirdim" dedi.
Mersin'de doğa aşığı Mustafa Öztürk, 30 yıldır mağarada yaşıyor - 3

Mersin'de doğa aşığı Mustafa Öztürk, 30 yıldır mağarada yaşıyor - 4

Öztürk, mağaraya sık sık köyden ziyaretçilerinin geldiğini belirterek, geçimini ise Aydıncık-Gülnar karayolunu kullanan yolculara çay satarak sağladığını ifade etti.
Mersin'de doğa aşığı Mustafa Öztürk, 30 yıldır mağarada yaşıyor - 5

Mağara içerisindeki havuzda balık ürettiğini ve taş oymacılığı yaparak zamanını değerlendiren anlatan Öztürk, Menekşe Mağarasının içerisini oyarak desen ve resimlerle donattığını ve yaptığı figürlerin yoldan geçenlerin fazlaca ilgisini çektiğini kaydetti.
Mersin'de doğa aşığı Mustafa Öztürk, 30 yıldır mağarada yaşıyor - 6

MAĞARANIN İSMİNİ DÖNEMİN TURİZM BAKANI FİKRİ SAĞLAR VERDİ
Mağaranın isminin 1993 yılında Kültür Bakanlığı yapan Fikri Sağlar tarafından verildiğini anlatan Öztürk, şöyle devam etti:
“60 yaşındayım. Mesleğim marangozluktu. Mesleğimi bırakarak 1989 yılının kasım ayında bu mağaraya geldim. Mağarada yaşamaya karar verdim. Bu mağarada o yıllarda keçiler yatıyordu. Burasını çobanlar ağıl olarak kullanıyorlardı. Mağarayı zaman içerisinde temizledim. 1993 yılında dönemin Kültür ve Turizm Bakanı Fikri Sağlar buraya gelerek buranın ismini Menekşe Mağarası koyalım dedi. Fikri Sağlar buranın ismini Menekşe Mağarası koymus.yaw hee heee magara orasi heeee

Ekli dosyalar