• ☪ Sitemize Hoş Geldiniz ☪ Forumda Bilgi Alışverişinde Bulunabilmek ve Sitemizde Açılmış Olan Konuların İçeriklerini Görüntülemek İçin Kayıt Olmanız Gerekmektedir.

Kuyular

Yasar6363

Kayıtlı Kullanıcı
Ustalarım kuyum toplamda 13 metre derinlikte bir kuyu alt alta iki ader yuvarlak bilezik var altaki bilezikte 55 cm uzunlugunda dikey oyuk var biri kalin dieri ince 6.40 cm taş örme var 7 metre size sıvalı bir su haznesi mevcut tabana yakın bir işaret daha cıktı ters u seklinde en sonra paylaştim isareti fikirlerinizi alabilirmiyim

Screenshot_20210116-125605.pngScreenshot_20210116-125554.pngScreenshot_20210116-125451.pngScreenshot_20210116-125626.pngScreenshot_20210116-125636.png

Adsız.png

Adsız2.png

Metal

Âyinesi iştir kişinin lâfa bakılmaz.
Süper Moderatör

Hoş geldiniz.
Şu yukarıdaki konuyu da bir inceleyiniz.

Kuyu işi tehlikelidir. Dikkatli olunuz.
Tespitsiz işlem yapmayınız.

Burası kullanılan bir su kuyusu mu?
Tarihi çok eski mı?
Kuyu alanında yakın dönem Ermeni yaşamış mı?
Yakınlar da eski kilise var mı?
Bölgeniz medeniyetleri nedir?
Detay veriniz. Hikayesi nedir?

Bir de mümkünse kağıda gorduklerinizin krokisini çizip resmini atınız. Öyle degerlendirelim inşaallah.

Yasar6363

Kayıtlı Kullanıcı
Ustam burasi su kuyusu olmadıgından süpheliyim kuyunun bulundugu bölge çok eski medeniyetlere dayanıyor helesenik döneminden roma ya romadan süryanilere süryanilerden ermenilere osmanlı dönemine kadar kalıntilara rastladim evin yakınlarinda kilise ve kalede mevcut kiliseye 150.metre uzaklikta kaleye 70 80 metre uzaklikta gördüklerimi kagıdada cizim atabilirim

Metal

Âyinesi iştir kişinin lâfa bakılmaz.
Süper Moderatör
Ustam burasi su kuyusu olmadıgından süpheliyim kuyunun bulundugu bölge çok eski medeniyetlere dayanıyor helesenik döneminden roma ya romadan süryanilere süryanilerden ermenilere osmanlı dönemine kadar kalıntilara rastladim evin yakınlarinda kilise ve kalede mevcut kiliseye 150.metre uzaklikta kaleye 70 80 metre uzaklikta gördüklerimi kagıdada cizim atabilirim
Kaleden buraya veya kiliseden buraya bir kaçış tüneli çıkarsa hiç sasirma.
Musayit zamanda tekrar inceleriz...

Yasar6363

Kayıtlı Kullanıcı
@Metal ustam evin 3 metre derininde bir tünel rastladım işaretinide yoluyayım inceleyin isterseniz isarettin altinda mesafe vermiş 3 cm uzunlugunda 3 metre asagi inip tunel taslarinin uzerine indim icini temizledim hatta tavan taslarinin birinin uzerinde bu isarette vardi

Ekli dosyalar

vakko

ἱλάσ θη̣τι τῶν ἁμαρ τιῶν
Βασιλιάς

@Metal tunelin tavanindan cikardigim tas isaret tunel icine bakiyordu ustam bulamadim
Kuyu ve tünel işi çok riskli ve tehlikelidir önceliğiniz can güvenliğiniz olsun. Örnek olarak çıkıştan tünele girişlerde tuzak olur dışarıdan gelecek tehlikelere karşı. Son paylaştığınız görselleri aldığınız tünel dediğiniz yerin resimleri varsa konuya ekleyiniz.​

Yasar6363

Kayıtlı Kullanıcı
@vakko ustam tunelin videosu fotografı vardı yanliź kuyuda calişma ve isaretlerin fotografini cekerken kuyuya kaptirdik telefonu suya düstu tuneli kapatım actigim cukuru simdi kuyuyu tabanini temizliyicem kismet olursa tabandaki bu isareti arastiricam nedir ne deildir die giris varmi tabanda yokmu emin olmak icin bariz bir harita ne anliyor bilmiyorum bu tabandaki isaret

Ekli dosyalar

Yasar6363

Kayıtlı Kullanıcı
@vakko kuyunun tabaninda cok taş ve cakil ve camur var sert bölgeye ulaşmaya çalışıcam tabana ayak basmak icin baska isret varmi yokmu son atigim isaret icin fikrinizi alabilirmiyim

Ekli dosyalar