• ☪ Foruma Hoş Geldiniz ☪ Forumda Bilgi Alışverişinde Bulunabilmek ve Sitemizde Açılmış Olan Konuların İçeriklerini Görüntülemek İçin Kayıt Olmanız Gerekmektedir.

Kraliçe Mezarı ve Mezar Hediyeleri

vakko

ἱλάσ θη̣τι τῶν ἁμαρ τιῶν
Βασιλιάς
Aşağıda paylaşmış olduğum görseller Etrüsk Prensesine ait mezar hediyeleridir. Kayaya oyulmuş mezar orta noktada her iki tarafta biri ve sonunda ana oda olmak üzere iki oval odadan oluşan uzun sivri uçlu dikdörtgen bir koridor şeklindedir.

Mezarın Krokisi

Dromos

Mezar Hediyeleri

Göğüs Plakası

Fibula [ Elbisenin farklı kesimlerinin birbirine iliştiren tutturan bir çeşit toka /kopçadır. Çengelli iğnenin eski bir versiyonu ]

Bilezikler

Kolye

Gümüş Eşyalar

Mezar Yatağı

Kilden yapılmış yas tutan heykeller.

Aslan tasvirli Lebes [ Antik Yunan Kazanı ]

ALtın yaldızlı gümüş kupa.

Sürahi

Boğa ve Koç tasvirleri olan yemek kabı.

Urn [ Ceset yakıldıktan sonra küllerin saklandığı kap ]

vakko

ἱλάσ θη̣τι τῶν ἁμαρ τιῶν
Βασιλιάς
Çok güzeller @vakko ustam ellerine sağlık bilgisayarın virüs görmesin🙃🙃
Ustam birde bu dromos girişleri nasıl kapatılmıştır şimdiden teşekkürler.
açamadınmı hala dromosu 😂 💰 💰 senin için söz bir konu hazırlayacağım dromos girişleri için, sende ben konuyu hazırlayana kadar vinç olayını çöz

065.jpg

paflagonyalı74

Kayıtlı Kullanıcı

vakko

ἱλάσ θη̣τι τῶν ἁμαρ τιῶν
Βασιλιάς
@vakko ustam bu prensesin malları na kadar ediii şöyle iyi bişey dede motive olay azcuk.⛏⛏⛏
Ben 7 sıfırlı düşünüyorum ama bunların eşi yok çok nadir eserler adamı yatağından kaldırıp sorarlar nerede diye. Rakamsal boyutları çok farklı olur bu tarz eserlerin. Ne yazsak yalan olur :cool:

paflagonyalı74

Kayıtlı Kullanıcı
Ben 7 sıfırlı düşünüyorum ama bunların eşi yok çok nadir eserler adamı yatağından kaldırıp sorarlar nerede diye. Rakamsal boyutları çok farklı olur bu tarz eserlerin. Ne yazsak yalan olur :cool:
Ustam sen parayı hazırla bir haftaya bir prenses bulup geliyor bak demedi deme ;)