Kare Oyma İşçilik Görmüş Kayalar

Mal bulanındır

KURT KIŞI GEÇİRİR AMA YEDİĞİ AYAZI ASLA UNUTMAZ
Βασιλιάς
Bana dün geldi. Yakında gidip detayladıracağım. Çevre resim ve videolarını alacağım usta. İşaretler yorumlarınız nedir.

antik yerlesim yerine yakin gunumuz tamirhane atolye tarzi işler yapilan biyer
dedektorle metal sikke obje vs arayin orda

Vakko

Βασιλιάς
Bana dün geldi. Yakında gidip detayladıracağım. Çevre resim ve videolarını alacağım usta. İşaretler yorumlarınız nedir.

detaylı çevresi ile birlikte görsel paylaşırsanız daha sağlıklı bilgi sağlanır işaretlere zoom yapmayın alttaki görseli ıslatıp tekrar resim çekersiniz kurumaya yakın, yakın dönem gibi

IMG-20210823-WA0027.jpg

Bu yapıda sıkma işlerinin yapıldığı bir yer gördüm. Görseli bulursam paylaşırım.

IMG-20210823-WA0028.jpg

Vakko

Βασιλιάς

Kendime ait görsel bulamadım ama alttaki örnekler gibi binlerce örnek görebiliriz. Antik dönem işlik yapılan yerlerde sıkma işleri bu şekilde yapılmaktadır. Aynı şekilde bu tarz oymaları yüksek kısımlarda kaya üzerlerinde görebiliriz amaç içinde sıkma yapıp kanaldan aşağı akıtma sistemidir. Yine aynı şekilde günümüze kadar paylaştığınız görseldeki gibi taşların değişime uğradığını unutmayınız. Önceliğiniz bölge hakkında bilgi olsun. Bölge hakkında bilgi olmazsa orada 1 yılda arge yapılsa birşey bulunmaz.

definevadisi.jpgdefinevadisi01.jpgdefinevadisi1.jpg

Vakko

Βασιλιάς
İşaretlerde mezar, oda vs.olgusu yok mu ? sizce vakko usta...

Şahsi fikrimi soruyorsanız orada ben sadece ayak izini incelerdim. Yeni yapımsa 1 dk orada arge yapmazdım. Mezar ve oda için ben oluşum göremedim ama kayalar yapısal olarak uygun. Dediğim gibi büyük bir ihtimalle işlik yapılan bir yer olabilir. Ayak izi yeni yapım değil orijinal ise koruma amaçlı olarak oraya yapılmış olabilir. Mezar veya bölge için. Çevreyi detaylı incelemek gerekir. Dua alanı da olabilir. Dua alanı olsa tek sunak olmaz oda var. Buradan sizi yanlış yönledirme yapamam. Gittiğiniz zaman çevresel görselleri kesinlikle çekip konunuza ekleyeniz.

Mal bulanındır

KURT KIŞI GEÇİRİR AMA YEDİĞİ AYAZI ASLA UNUTMAZ
Βασιλιάς
İşaretlerde mezar, oda vs.olgusu yok mu ? sizce vakko usta...

herkes zaten onu duymak istiyo her cizzokten oda mahsen mezar cikariyolar bizde oyle bisey yok aklimizi kullaniriz biz hayal gucumuzu degil