• ☪ Sitemize Hoş Geldiniz ☪ Forumda Bilgi Alışverişinde Bulunabilmek ve Sitemizde Açılmış Olan Konuların İçeriklerini Görüntülemek İçin Kayıt Olmanız Gerekmektedir.

Kare oyma için yorumlar

Servet KURTULUŞ

Nesiple kavga edilmez..
Kayıtlı Kullanıcı
İşaretleri resimledim sonra video çektim ustalarım bir bakın bakalım tam olarak nedir?

Servet KURTULUŞ

Nesiple kavga edilmez..
Kayıtlı Kullanıcı
20200927_152428.jpg
Karşıda görünen duvarın önü işaretin olduğu yer soldaki ağacın altında çevresi taşla yuvarlak şekilde örülmüş (belirsiz şekilde) yığma toprak mevcut çubukla baktim sadece boşluk için kullanıyorum boşluk veriyor ustam

Mal bulanındır

Süper Moderatör
Ekli dosyayı görüntüle 1201
Karşıda görünen duvarın önü işaretin olduğu yer soldaki ağacın altında çevresi taşla yuvarlak şekilde örülmüş (belirsiz şekilde) yığma toprak mevcut çubukla baktim sadece boşluk için kullanıyorum boşluk veriyor ustam
usatam nevarsa buyuzeylerin altinda vardir.manuel olarak bosluk ara demir çak 50 cm lik nerde boşa duserse ordan kaldirirsin kayayi zordeil komple deil bosluga dustugu noktadan pencere genisliginde bi blok söksen yeter.
zzxxxx.jpg

Servet KURTULUŞ

Nesiple kavga edilmez..
Kayıtlı Kullanıcı

deniz_efe

Γεράκι
Kayıtlı Kullanıcı
Merhaba, yanılmıyorsam mezarlık alan burası, her oyma bir mezar gibi görünüyor.
Açılmış örnek mezar yok mu ?
Bir de taş duvarlar neyin nesi, mezar taşlarından mı örmüşler nedir, eskilere sorun söylerler.

Mal bulanındır

Süper Moderatör
Hacı emmi var 77 yasinda onunla bu konuda çok tartışıyoruz ustam sürekli kapaktan bahsediyor bunada kapak demişti en sonunda kızmıştım her gördüğüne kapak diyorsun diye bunada kapak demişti demek ki doğruymuş
insanlar dogruyu tartisarak bulur.
ekran karsisinda kimmilyoner yarismasinda 250 bin tlye gelen kisiler
gercek yarismada ilk soruda eleniyor
yaani kisisel fikirlerimiz gercek sahada ve klavye arkasinda farkli olabilir.
tek gercek islem yapip sonuca bakmaktir zahmetli olsada sektorumuz riskten ibarettir.
ornek
çan ilcesi denizlide disardan baakir gorunen odamezari iki gunde açip
icinde dagilmis kemikleri gorunce bin yıl once soyuldugunu ogrenirsin
nasilmi
mezar yazitinda kullanilan alfabe ve meftanin ismini arastirirsin 2300 sene once öldugunu ogrenirsin amma mezarda buldugun kama bin yilliktir soyguncunundur.sende kamayi satip okutursun 20 bin tl ye yeni argeye sermaye olur ve kafan berraklasir
dunya gezegeninin bile garantisi yokken define gomunun niye olsunki

Servet KURTULUŞ

Nesiple kavga edilmez..
Kayıtlı Kullanıcı
Merhaba, yanılmıyorsam mezarlık alan burası, her oyma bir mezar gibi görünüyor.
Açılmış örnek mezar yok mu ?
Bir de taş duvarlar neyin nesi, mezar taşlarından mı örmüşler nedir, eskilere sorun söylerler.
Merhaba ustam açılmış örnek mezar yok gözden geçirdim ama bulamadım bu bölge tamamen mezarlık alanı ondan eminim.
Taş duvarlara gelince onu da eski toprak bir amcamız var yanımızda mezar şeklinde yorumladı Yine de çalışma yapmadan kesin olarak bakamıyoruz

Son düzenleme: