• ☪ Sitemize Hoş Geldiniz ☪ Forumda Bilgi Alışverişinde Bulunabilmek ve Sitemizde Açılmış Olan Konuların İçeriklerini Görüntülemek İçin Kayıt Olmanız Gerekmektedir.

İşaretin böylesi

KULT

Kayıtlı Kullanıcı
Değerli ustalarım, resimde gördüğünüz işaret günde sadece birkaç dakika görüntülenebilir. Ayrıca insan silüeti gibi görünen bu işarete birde resmi ters çevirerek baktığınızda güvercini çok net görebilirsiniz. Bu işaretin çözümünde yardımınıza ihtiyacım var. Nasıl bir yol izlenmesi lazım

995B3DD9-B4D6-45B7-9586-946EA8AAA2FE.jpeg

Efendi53

Kayıtlı Kullanıcı
tam dere yatağı su akan yer galiba, ustam cihaz veya çubuk desteği ile alanı dairesel olarak tarayınız, bakalım ne var, kolay ve rast gele, yine de biraz geriden burayı tam görecek resim yükle bakalım @KULT

ragıp

Kayıtlı Kullanıcı
Değerli ustalarım, resimde gördüğünüz işaret günde sadece birkaç dakika görüntülenebilir. Ayrıca insan silüeti gibi görünen bu işarete birde resmi ters çevirerek baktığınızda güvercini çok net görebilirsiniz. Bu işaretin çözümünde yardımınıza ihtiyacım var. Nasıl bir yol izlenmesi lazım

Ekli dosyayı görüntüle 1484
Ustam, sakalsız, bıyıksız, büyük kulaklı bir yüzü evet gördüm. Kişinin gözleri kapalı.
sanırım doğru görmüşümdür.
Sanırım doğru görmüşümdür diyorum, çünkü emin olamadım...
Ustam, genel bir bilgi yazmak niyetindeyim.
Bahsettiğiniz türde, günün belli saatlerinde görünen, işaret veya çizimlere Eşkiya günlüğünde rastlıyoruz.
yazını ilk okuduğumda, biran heycanlandım. Lakin; Eşkiya günlüğünde ki liderlerin hepsi papaz...
dolayısı ile sakalsız, bıyıksız olma ihtimali hiç yok.
yinede; mevcut emarenin ilerisinde veya gerisinde Eşkiya günlünde geçen yer, muhit, isimlerine rastlarsanız, size yardımcı olmaya çalışırız

selametle

karaca

Kayıtlı Kullanıcı
eskiya bolgesi nereymiski bu konudaki icerikde orda olsun
üstadım bildiğim eşkiya işaretlemelerinde insan sülieti varsa ki bunlar zor alanlara görülmesi zor yerelere resmedilir ve bu resmedilen kaya çevresinde veya yakınında yardımcı bir işaret daha aranmaladır diye biliyorum

vakko

ἱλάσ θη̣τι τῶν ἁμαρ τιῶν
Βασιλιάς
üstadım bildiğim eşkiya işaretlemelerinde insan sülieti varsa ki bunlar zor alanlara görülmesi zor yerelere resmedilir ve bu resmedilen kaya çevresinde veya yakınında yardımcı bir işaret daha aranmaladır diye biliyorum
üstat hoş geldin hayırlı geceler keyifler nasıl eşkıya işini düşünme. Google üzerinde bulunan eşkıya işareti adı altındaki görsellerin hiç birinin eşkıya ile alakası yoktur hepsi fanteziler eşliğinde kişilerin uydurmasıdır. Senelerdir tabanca kama bıçak işaretleri için eşkıya işareti diyerek insanlara yanlış bilgiler aktardırlar indiler bindiler çok güzel. Yeni konu içerisinde paylaşacaktım ama eşkıya konusu geçince buraya 1 görsel atim doğru bilgiler ile birlikte.

Silah/Tabanca İşareti : Eski anlamıyla yiğitliği sembolize etmektedir. Mezar taşlarına ve çevresine tabanca işaretinin işlenmesi kılıcın ortadan kalkmasını ve yerini savaş aracı olan silaha bırakmasıdır. Kılıç İşareti : Gençliğin, mertliğin, şecaatin remzi olan kılıç ve hançer işareti. Mezar taşlarında kılıç veya hançer kabartması bulunan bir şahsın çok yiğit olduğunu belirtmek için; Kılıcından kan damlıyor tabiri kullanır. Zamanla anlamını kaybeden kılıç kabartma işareti yerini bıçak işaretine bırakmıştır. Sürprizi bozmayalım işaretlerin anlamlarının detaylarını belgeli ispatlı bol görsel destekli yakında açacağımız konu içerisinde sunum yapacağız. Eşkıya işi boş hayaldir uzak durulması gerektiği gibi ilgi duyan kişileri de uyarmak gerekir. Surfer programına reset attırdım sıra eşkıyanın topunu patlatmakta.

definevadisi1.jpg

Metal

Âyinesi iştir kişinin lâfa bakılmaz.
Süper Moderatör

üstat hoş geldin hayırlı geceler keyifler nasıl eşkıya işini düşünme. Google üzerinde bulunan eşkıya işareti adı altındaki görsellerin hiç birinin eşkıya ile alakası yoktur hepsi fanteziler eşliğinde kişilerin uydurmasıdır. Senelerdir tabanca kama bıçak işaretleri için eşkıya işareti diyerek insanlara yanlış bilgiler aktardırlar indiler bindiler çok güzel. Yeni konu içerisinde paylaşacaktım ama eşkıya konusu geçince buraya 1 görsel atim doğru bilgiler ile birlikte.

Silah/Tabanca İşareti : Eski anlamıyla yiğitliği sembolize etmektedir. Mezar taşlarına ve çevresine tabanca işaretinin işlenmesi kılıcın ortadan kalkmasını ve yerini savaş aracı olan silaha bırakmasıdır. Kılıç İşareti : Gençliğin, mertliğin, şecaatin remzi olan kılıç ve hançer işareti. Mezar taşlarında kılıç veya hançer kabartması bulunan bir şahsın çok yiğit olduğunu belirtmek için; Kılıcından kan damlıyor tabiri kullanır. Zamanla anlamını kaybeden kılıç kabartma işareti yerini bıçak işaretine bırakmıştır. Sürprizi bozmayalım işaretlerin anlamlarının detaylarını belgeli ispatlı bol görsel destekli yakında açacağımız konu içerisinde sunum yapacağız. Eşkıya işi boş hayaldir uzak durulması gerektiği gibi ilgi duyan kişileri de uyarmak gerekir. Surfer programına reset attırdım sıra eşkıyanın topunu patlatmakta.

Ekli dosyayı görüntüle 1692
Eşkıya camiyaya hükümdar olmaz... 🌹

ragıp

Kayıtlı Kullanıcı
Ustam, heykel tarzında yapılmış hayvan figürleri
mezar bekçisidir

bu işaretlerin eşkiya ile alakası yoktur. Hemen arka kısımlarında ki mezarı beklerler.

bu heykel türü figürlerin bazısında insan figürlerine de rastlanıyor.
bu insan figürleri ise ikiye ayrılıyor
1- yatak odasında uyuyan kişi
2- yatak odasında uyuyan kişiyi bekleyen asker

selametle

Efendi53

Kayıtlı Kullanıcı
Ustam, heykel tarzında yapılmış hayvan figürleri
mezar bekçisidir

bu işaretlerin eşkiya ile alakası yoktur. Hemen arka kısımlarında ki mezarı beklerler.

bu heykel türü figürlerin bazısında insan figürlerine de rastlanıyor.
bu insan figürleri ise ikiye ayrılıyor
1- yatak odasında uyuyan kişi
2- yatak odasında uyuyan kişiyi bekleyen asker

selametle
Çok teşekkür ediyorum @ragıp ustam ilginize