• ☪ Foruma Hoş Geldiniz ☪ Forumda Bilgi Alışverişinde Bulunabilmek ve Sitemizde Açılmış Olan Konuların İçeriklerini Görüntülemek İçin Kayıt Olmanız Gerekmektedir.

işaret

Blue Ways

Kayıtlı Kullanıcı
Ustalar Selamlar

Bu kılıç 'ya da hançer işaretin de çevresinde yaptığım ar-ge sonucunda pozitif bi bulguya rastlayamadım

Acaba süs amaçlı bi işaret mi ustalar

Bulunduğu kaya yapma kaya yapıştırma izleri var değişik bi kaya

Bulunduğu yer dağın etegi
mini bi dere var 5 metre altında
Ve eski bi patika yol bulunduğu yer yolun ilersinde eski kaynak var

Çevre fotosu yok ustalar kusura bakmayın
Çevresinde ağaçlık kamufule yer

Ve kaya da yok yakınında büyük kayalar gibi iz bakayım bi yolun kenarında ustalar
Bilginize arz ediyorum
Saygılarımla

Ekli dosyalar

Blue Ways

Kayıtlı Kullanıcı
Bence mezar taşı...
Ama nereden gelmiş olabilir sanki taş oraya ait değil gibi...
Sabitti ama yukardan ormanda düştüyse o vakit zamanla toprağa yerleşmiş olmali etrafında bi sinyal yok ustam süs amaçlı zamanın ustasi ustalık yapmış olmalı yada mezar yada biseye vurgu olabilir
Saygılar ustam
Araştırmaya devam

reTOWN

Kayıtlı Kullanıcı
Kardeşim Kaya da üç murç izi var 3 işaret arama nı tavsiye ederim işaretin makasa benziyor yani dere veya patika yol varsa çatal yaptığı yani 2 derenin veya yolun birleşim yerlerin deki kayalara 2. ve 3. İşareti bak bulursun kesin işaret ona göre onları da at devam edeyim hayırlı ola inşallah

Blue Ways

Kayıtlı Kullanıcı
Kılıç değil kanaatimce.
Sol üsttense kalbe benzer birşey var.
Muhtemelen mezar ile alakalı.
Taş tamamen işçilikli.
Geldiği yer önemli biliniyorsa.
Eyvallaha ustam
Geldigi yer yakınında bi yerden düşme olablir sabitte duruyo sağlam zemine araştırdım alani ilerisindeki kaynak olan bölgede başka işaretler var onları da paylaşırım
Kaynak (pinar )ile bu taşin mesafesi 500 metre cıvarı
Ustam

Blue Ways

Kayıtlı Kullanıcı
Kardeşim Kaya da üç murç izi var 3 işaret arama nı tavsiye ederim işaretin makasa benziyor yani dere veya patika yol varsa çatal yaptığı yani 2 derenin veya yolun birleşim yerlerin deki kayalara 2. ve 3. İşareti bak bulursun kesin işaret ona göre onları da at devam edeyim hayırlı ola inşallah
Eyvallaha Usta Sağolasın
Değerli yorumun için çok tesekur ederim
O yöndede düşündüm sivri kısmına göre makasın
Yönun yakınında bise yok 500 metre civarinda su pınarı var su pınarı ile mesafesi 500 metre cıvarı
Su pınarının çevresinde yaşlı ağaçlar ve taşlar taşlarda murclamalar ve değişik işaretler var paylaşırım ustam bu konuya
Saygılar

Blue Ways

Kayıtlı Kullanıcı
Dere ve patika var ama mini bi dere ustam dağın cataklarina cikio kuzey yönünün
Bol akarlı bi dere değil

reTOWN

Kayıtlı Kullanıcı
Önce haritalardan orayı bul 2 dere birleşim yerini bul dereye yukarı çıkabilirsen o birleşim yerin de illa ki birşey var buna emin ol bu üçgen olur tabanca olur el işareti hayvan figürü ayrıca bulacağın her işaret te murç izi ara kayalar da bel ki 2 murç olur bir Kaya da sonra tek murç yapan kayayı bul böyle olabilir yada birbiri tamamlayan hayvan figürleri eksik figürleri diğer 2 Kaya da olacak en son Kaya da 3 figürü de bulabilirsin veya tek murç olur senin murç izleri zaten düz verilmiş hepsi aynı yön yani dere düz bak suyu az sa en son kayayı bulursan inşallah orada iyi bir çubuk ustasıyla bak veya kasa bak etrafa ufak yön verir kasasını alırsın büyük malzeme de vardır kayalara çok iyi bakmak lazım çok ufak işaretler yaparlar yani demek istediğim adam bu malzemeyi kendisi gelip almak için yapmış iyice gezecen bölgeyi gömüyü yapan gibi düşünecen o kayalara bak. Aynı şekil de bende 3 murç işaretini çözmeye çalışıyorum şuan son işaret gidip bakacam pek vaktim olmuyor

reTOWN

Kayıtlı Kullanıcı
Önce haritalardan orayı bul 2 dere birleşim yerini bul dereye yukarı çıkabilirsen o birleşim yerin de illa ki birşey var buna emin ol bu üçgen olur tabanca olur el işareti hayvan figürü ayrıca bulacağın her işaret te murç izi ara kayalar da bel ki 2 murç olur bir Kaya da sonra tek murç yapan kayayı bul böyle olabilir yada birbiri tamamlayan hayvan figürleri eksik figürleri diğer 2 Kaya da olacak en son Kaya da 3 figürü de bulabilirsin veya tek murç olur senin murç izleri zaten düz verilmiş hepsi aynı yön yani dere düz bak suyu az sa en son kayayı bulursan inşallah orada iyi bir çubuk ustasıyla bak veya kasa bak etrafa ufak yön verir kasasını alırsın büyük malzeme de vardır kayalara çok iyi bakmak lazım çok ufak işaretler yaparlar yani demek istediğim adam bu malzemeyi kendisi gelip almak için yapmış iyice gezecen bölgeyi gömüyü yapan gibi düşünecen o kayalara bak. Aynı şekil de bende 3 murç işaretini çözmeye çalışıyorum şuan son işaret gidip bakacam pek vaktim olmuyor
D48FED0F-9A01-437E-A3CF-E3447E54EE5D.jpegSarıyla işaretlediğim yönde ara önce ilk işaretin makas ikinci işareti bir sonra ki murçlu Kaya da bak

Blue Ways

Kayıtlı Kullanıcı
Ustam emeğine sağlık bilgi için cok tesekur ederim
Dediklerinin cogu var işaretlerin usta alana yakın hepsi zirvelerde büyük işaretler
su yatağının yukarılarında catak kısmında
Köprüde var yukarıların dağın yükseklerinde
Cok sey var alanda ama medeniyet işlerini çözmek zor bilgi edinerek devam tarihi araştırmaya
Cok sey var alan da alan orman kamufule olduğu için tam keşif yapamiyorsun usta
Saygılar

Son düzenleme:

SON

Kayıtlı Kullanıcı
kuzey yönünün
Bol akarlı bi dere değil
Bu alanın kuzey yönündeki çınar ağaçı bulmanız gerekiyor.İşaretli kaya seyyar şu anki bulunduğu yer onun orjinal yeri değil.Bu kaya ile o çınar arasındaki mesafe 100 metreyi geçmez.İş çınar ağaçında kolay gelsin.

vakko

ἱλάσ θη̣τι τῶν ἁμαρ τιῶν
Βασιλιάς
Bu alanın kuzey yönündeki çınar ağaçı bulmanız gerekiyor.İşaretli kaya seyyar şu anki bulunduğu yer onun orjinal yeri değil.Bu kaya ile o çınar arasındaki mesafe 100 metreyi geçmez.İş çınar ağaçında kolay gelsin.
niye çınar ağacı ?