Hayali Define İşaretleri

Ayhan34

Yaptığın İşin Temeli Yoksa Yıkılmaya Mahkumdur.
Süper Moderatör
Pareidolia Nedir? Görsel algımızın bir nesne ve şekli hatalı olarak yorumlama biçimidir.

Genellikle net olarak görülemiyen cisim ve yapıları daha önce bilinen cisimlere benzetme şekline de diyebiliriz.

Cansız nesneleri ya da soyut görüntüleri insan yüzüne benzetmek ve müzik dinlerken olmayan bir kelime duymak yaygın Pareidolia örnekleridir.

Bu durum zaman zaman Hayal gücü ile adlandırılsa da Psikolojik bir rıhatsızlığın belirtisi de olabilir.

Önceleri Psikolojik bir rahatsızlık olarak değerlendirilen Pareidolia , Şizofreniden ayrı tutularak günümüzde sıradan bir insan eğilimi olarak görülmektedir.

Sizde Maddi ve manevi olarak mağdur olmamak içi PAREİDOLİA eğilimi ile konuşan yazan çizen hiç bir delili olmayan insanlara itibar etmeyin.

Bu tip insanlar ya para kazanmak yada sektörde itibar kariyer sahibi olmak için bu eğilimi gösterirler .

Sonuç :Bu tarz yorumların peşinde koşan insanlar (mezar,mahsen,tünel,kasa,kumbara,cin vs.) Dağ taş tepe ne varsa dolanıp durular ve netice itibari ile hiç bir kazanım elde edemezler.

Bu Tarz Benzetmeleri Eşkiya Gömüsü İle Yorumlayanlar Alttaki Linki İncelesin​

PAREİDOLİA ÖRNEKLERİ GÖRSEL

Lapya.jpgBB.jpgD.jpgVV.png

Son düzenleme:

Mal bulanındır

KURT KIŞI GEÇİRİR AMA YEDİĞİ AYAZI ASLA UNUTMAZ
Βασιλιάς
Pareidolia Nedir? Görsel algımızın bir nesne ve şekli hatalı olarak yorumlama biçimidir.

Genellikle net olarak görülemiyen cisim ve yapıları daha önce bilinen cisimlere benzetme şekline de diyebiliriz.

Cansız nesneleri ya da soyut görüntüleri insan yüzüne benzetmek ve müzik dinlerken olmayan bir kelime duymak yaygın
Pareidolia örnekleridir.

Bu durum zaman zaman Hayal gücü ile adlandırılsa da Psikolojik bir rıhatsızlığın belirtisi de olabilir.

Önceleri Psikolojik bir rahatsızlık olarak değerlendirilen Pareidolia , Şizofreniden ayrı tutularak günümüzde sıradan bir insan eğilimi olarak görülmektedir.

Sizde Maddi ve manevi olarak mağdur olmamak içi PAREİDOLİA eğilimi ile konuşan yazan çizen hiç bir delili olmayan insanlara itibar etmeyin.

Bu tip insanlar para kazanmak yada sektörde itibar kariyer sahibi olmak için bu eğilimi gösterirler .

Sonuç :Bu tarz yorumların peşinde koşan insanlar (mezar,mahsen,tünel,kasa,kumbara vs.) Dağ taş tepe ne varsa dolanıp durular ve netice itibari ile hiç bir kazanım elde edilememiştir.

Bu Tarz Benzetmeleri Eşkiya Gömüsü İle Yorumlayanlar Alttaki Linki İncelesin​

PAREİDOLİA ÖRNEKLERİ GÖRSEL

Ekli dosyayı görüntüle 12620Ekli dosyayı görüntüle 12621Ekli dosyayı görüntüle 12622Ekli dosyayı görüntüle 12625

Güzel düşüncen emeğin katkın ve katilimin
İçin teşekkürler
Hakli bir beyandir açıklama doğrudur
Ancak tedaviyi red eden gerçekleri gormek duymak istemeyen doğuştan dolandirilmaya somurulmeye eğimli alışık isterik olanların görmezden geleceği bir konudur çünkü ar damarları çatlatmıştır.

Ayhan34

Süper Moderatör
@Mal bulanındır usta Bu konu yıllardır aklımı kemiren ama bir türlü nasıl ifade edeceğimi bilemediğim bir mevzu olmuştu en iyi nasıl izah edilir derken Preidolia olayını yeni öğrendim artık teşhis konuldu ,xxx yerlerde yarum yapıp sallayanlara bu etiketi takacağım.

esas ben teşekkür ederim biz bu platform sayesinde bildiklerimizi ifade edebildik kemikleştik.
bu konu sabit olmayı hak edermi?
86Rn9W.jpg

Mal bulanındır

KURT KIŞI GEÇİRİR AMA YEDİĞİ AYAZI ASLA UNUTMAZ
Βασιλιάς
@Mal bulanındır usta Bu konu yıllardır aklımı kemiren ama bir türlü nasıl ifade edeceğimi bilemediğim bir mevzu olmuştu en iyi nasıl izah edilir derken Preidolia olayını yeni öğrendim artık teşhis konuldu ,xxx yerlerde yarum yapıp sallayanlara bu etiketi takacağım.

esas ben teşekkür ederim biz bu platform sayesinde bildiklerimizi ifade edebildik kemikleştik.
bu konu sabit olmayı hak edermi?
Ekli dosyayı görüntüle 12627
Bak acilali bir saat oldu hicmi kimse görmedi sence bu konuyu
yada gorupte kabullenemedilermi

Merhamet

Süper Moderatör
tahminim define konularına ilgi duyanların içinde bu hastalığa düşmeyen kalmamıştır.arazide bir kaç foto çekiyoruz o an orada dişe değer kayde değer hiçbirşey yok evde oturup her pikseline elimizde çayı yudumlayıp bakarken yok ayı yok dayı fotolara giydirmediğimiz kıyafet yüklemediğimiz algı kalmıyor açıkçası ben buna çok düşüyorum kendi adıma

Trakyalı

Kayıtlı Kullanıcı
Sektör platformlarında açılan 3 konunun 1 tanesinde muhakkak ama muhakkak ya mezar ya kasa ya gömü v.b. Bir şey çizip gösteriyorlar.

Bu gerçekten hastalıktır. Yazanda hastadır inanan da.
Kendi cografyamda o kadar dağ,tepe,dere,şelale,taş öbegi,yığma gezdim, dişe dokunur üfff diyebileceğim doğru düzgün bir emareye rastlamadım. Benzetmeye kalksan her oyuğu her çatlağı benzetir heyecan yaparsın.

Hasta olan kişi hasta olduğunu da bilmediği gibi etrafa da salgın sactiginin da farkında değil.

Şahsen, bu hastalığa yakalanmış ve azimle hastalığının kendi çukurunu kazanların konularına da mümkün mertebe yazmamaya dikkat ediyorum.

Çünkü ne yazarsan yaz, ne dersen de o kuyruğu dikmiş bir kere.

Orada bir hayvan figürü varmış ve illâ da mezarı varmış, şu varmış bu varmış. Binlerce konu takip ettik. Kaç konunun kaçında burada bu olmalı, burada şu olmalı diyenlerin ne dediği çıktı?
Aynı adamlar 10 senedir yazıp,çizip yorum yapıyorlar ve hep aynı patika yol, sulu dere susuz dere, kale,kilise cart curt..

Yiyorsanız enayisiniz hiç kusura bakmayın..

Ayhan34

Süper Moderatör
tahminim define konularına ilgi duyanların içinde bu hastalığa düşmeyen kalmamıştır.arazide bir kaç foto çekiyoruz o an orada dişe değer kayde değer hiçbirşey yok evde oturup her pikseline elimizde çayı yudumlayıp bakarken yok ayı yok dayı fotolara giydirmediğimiz kıyafet yüklemediğimiz algı kalmıyor açıkçası ben buna çok düşüyorum kendi adıma
Emin ol ben dahil çoğu insan bu yola düşmüştür amma velakin İsrarla bunu görmek istemeyen Ve kasıtlı bir biçimde canlı tutmaya çalışanlar var .
Sahte diyon dinlemiyo göz yanlimasi diyon aklın ermez diyorlar artık bunun bir adı var istelerde inkar edemezler , bunun sonuc almasi zaman alacak önceliğim kayalara yorum yapanların birer pareidolia olduklari bilinmesi.

Ayhan34

Süper Moderatör
Sektör platformlarında açılan 3 konunun 1 tanesinde muhakkak ama muhakkak ya mezar ya kasa ya gömü v.b. Bir şey çizip gösteriyorlar.

Bu gerçekten hastalıktır. Yazanda hastadır inanan da.
Kendi cografyamda o kadar dağ,tepe,dere,şelale,taş öbegi,yığma gezdim, dişe dokunur üfff diyebileceğim doğru düzgün bir emareye rastlamadım. Benzetmeye kalksan her oyuğu her çatlağı benzetir heyecan yaparsın.

Hasta olan kişi hasta olduğunu da bilmediği gibi etrafa da salgın sactiginin da farkında değil.

Şahsen, bu hastalığa yakalanmış ve azimle hastalığının kendi çukurunu kazanların konularına da mümkün mertebe yazmamaya dikkat ediyorum.

Çünkü ne yazarsan yaz, ne dersen de o kuyruğu dikmiş bir kere.

Orada bir hayvan figürü varmış ve illâ da mezarı varmış, şu varmış bu varmış. Binlerce konu takip ettik. Kaç konunun kaçında burada bu olmalı, burada şu olmalı diyenlerin ne dediği çıktı?
Aynı adamlar 10 senedir yazıp,çizip yorum yapıyorlar ve hep aynı patika yol, sulu dere susuz dere, kale,kilise cart curt..

Yiyorsanız enayisiniz hiç kusura bakmayın..
Hem güldürdün hemde Olayı çok güzel özetlemiş sin usta yüreğine sağlık .

Vakko

Βασιλιάς

Evet arkadaşlar @ayhantoprak arkadaşımızın konusuna ilave olarak doğal kayaları çeşitli şekilllere benzeterek define işareti diye yorum yapanlara, kişilerin kafalarına göre uydurdukları değirmen isimlerini, köy isimlerini, olmayan palavra kişi isimlerine, daktilo ile yazılmış baştan sona kocakarı kahve muhabbeti olan eşkıya defineleri adı altında yazılmış kağıt paçavralarına denk geliyoruz. Antik semboller net olmalıdır bu tarz semboller yandan aslan üstten koç arkadan ayıya benzeyemez benzemez. Antik semboller kişileri dönemi yaşamı dini ritüelleri belirtir anlatır. Yine aynı şekilde bu tarz antik sembollerin çözümleri için saçma sapan matematiksel hesaplar eşliğinde metre kullananarak define işareti çözümü altında bilgi veren şizofreni hastalarından uzak durunuz. Elinizde net işaret done olmadan atılan her adım zaman kaybıdır.​