• ☪ Sitemize Hoş Geldiniz ☪ Forumda Bilgi Alışverişinde Bulunabilmek ve Sitemizde Açılmış Olan Konuların İçeriklerini Görüntülemek İçin Kayıt Olmanız Gerekmektedir.

Güzel bir sohbet

Mal bulanındır

Süper Moderatör
İstanbulun altındaki Tüneller ve Mağaraları üzerine güzel bir Sohbet olmuş.

bu konuda soylenip yazilacak cok sey var
tarsus kazisinin gizemi bunun yaninda devede kulak antik cagdaki 7 tepeyle gunumuzde anilan 7 tepe bile farkli
butip belgesel sohbet yapanlarin maçasi yiyosa hangi dehlizin tunelin giris cikisi hangi manastir kilise ozel yabanci okullarin bahcesine cikiyo yada iznik konsilinin buyuk ekumenligin aktif olan siginak tapinak arsiv hazine odalarina giden cikan dehliz tunel gecitleri anlatsinlar oyle natgeoya bbc belgeselcilerine oncelik verip bizimkilere artikcilik yaptirmasinlar.ben yemem yiyene afiyet olsun

Baybars

Kayıtlı Kullanıcı
Benim bu tür olaylara bakış açım,
İlk önce genç Arkadaşların araştırma yapmasına seviniyorum, sonuçta kendilerini yetiştirmiş ve özgüvenle çalışmaları sevindirici bir durum.
Onlarca senedir Türkiyede yabancılar kazı yapıyor ve bulduklarını yurtdışına kaçırıyor, artık kendi insanlarımıza güvenmemiz gerek.
Böyle Videoları çok seyrederim, dikkat edilirse bazı yerleri hep kesilmiştir amaç fazla bilgi vermemektir.
Sebebi ise çok kaçak kazı olayıdır, daha kötüsü talan etmektir.
Tarsus kazısını herkes merak etmiştir bence devlet sırrıdır önemli olan şahsı çıkarlar yerine Devlet için çalışmaktır.
Buda ise genel olarak baktığımızda Türkiyede imkansız gibi görünmekte. Müzelerimizdeki hırsızlıklarda bunun aynası gibidir.
Dünyada hiçbir devlet fazla bilgi vermez, insanlar aptal yerine konulur.

vakko

ἱλάσ θη̣τι τῶν ἁμαρ τιῶν
Βασιλιάς
İlk önce genç Arkadaşların araştırma yapmasına seviniyorum, sonuçta kendilerini yetiştirmiş ve özgüvenle çalışmaları sevindirici bir durum.
Evet yeni neslin araştırmacı olması güzel bir durum. Yalnız bu arkadaşımız işi varlık / cin / mertebe / havas muhabbetine vurduğu için benden geçerli not almadı + mabedin kapısına kadar gelmiş sonrası için arkadaşa izin verilmemiş o mabedin kapısına kadar gitme imkanı olacak bir de izin alınmış buda ayrı bir saçmalık ve bugüne kadar o kapı açılmayacak mümkünü izahı yoktur. Arkadaşın iletişim kurma yeteneği varmış kapıyı da açtırması lazımdı bence. Ayasofya hakkında anlattıkları da palavradır. O zamanki Roma tanrıları dururken imparatorun ne işi var cinler için yerin altına mabed yaptıracak. Hey gidi büyük Ayasofya Μεγάλη Ἐκκλησία ne günlere kaldın. Arkadaş birinci Ayasofya'nın Artemis tapınağı üzerine yapıldığını bilmiyor galiba.

Videonun konu başlığı ve içeriği alakasız. Ülkemizde bulunan tünelleri ve tarihi yerler hakkındaki gerçek bilgileri bu arkadaşa sıra gelene kadar binlerce işinde prof. olan kişiler var onlardan dinlemek gerekir. Bu arkadaşın çekmiş olduğu video Youtube üzerinde define buldum kasayı açıyorum diye şizofrenik video çeken Youtuber arkadaşların kendileri tarafından hazırlamış olduğu paranoyak videolar gibi sadece adrenalin ve izlenme kasma içindir. Kesinlikle Tarih ile alakası yoktur.

Mal bulanındır

Süper Moderatör

Evet yeni neslin araştırmacı olması güzel bir durum. Yalnız bu arkadaşımız işi varlık / cin / mertebe / havas muhabbetine vurduğu için benden geçerli not almadı + mabedin kapısına kadar gelmiş sonrası için arkadaşa izin verilmemiş o mabedin kapısına kadar gitme imkanı olacak bir de izin alınmış buda ayrı bir saçmalık ve bugüne kadar o kapı açılmayacak mümkünü izahı yoktur. Arkadaşın iletişim kurma yeteneği varmış kapıyı da açtırması lazımdı bence. Ayasofya hakkında anlattıkları da palavradır. O zamanki Roma tanrıları dururken imparatorun ne işi var cinler için yerin altına mabed yaptıracak. Hey gidi büyük Ayasofya Μεγάλη Ἐκκλησία ne günlere kaldın. Arkadaş birinci Ayasofya'nın Artemis tapınağı üzerine yapıldığını bilmiyor galiba.

Videonun konu başlığı ve içeriği alakasız. Ülkemizde bulunan tünelleri ve tarihi yerler hakkındaki gerçek bilgileri bu arkadaşa sıra gelene kadar binlerce işinde prof. olan kişiler var onlardan dinlemek gerekir. Bu arkadaşın çekmiş olduğu video Youtube üzerinde define buldum kasayı açıyorum diye şizofrenik video çeken Youtuber arkadaşların kendileri tarafından hazırlamış olduğu paranoyak videolar gibi sadece adrenalin ve izlenme kasma içindir. Kesinlikle Tarih ile alakası yoktur.