Eski Roma yolunda bulgu ?

Blue Ways

Kayıtlı Kullanıcı
Merhaba; Sayın Ustalar Saygılar
Öncelikle sitedeki değerli görseller ve bilgiler için size çok teşekkür ederim emeğinize sağlık Sağolasınız Varolasınız

Konudaki görseller daha önce fotoğrafsız actigim bi konuda fotoğrafları bulmam konusunda gorsellerdir bilginize arz ediyorum
Bölge hakkında bilgi ise şöyle Bölgenin yakınından dahada işaretler gelecek

Once bu kapama hakkında bilginize ihtiyacım var
Eski roma yolları güzergahından giderken iki köprü geçtik ikinci köprünün catak kısmının düzlük kısmında bi horasan kapamaya denk geldik horasan kapama yığma tas kırıklarıla beraber kirec ve kiremit tozu karşımı ile kapatılmış ve aynı zamanda yanlarinda orme sıralı taşlarla çevrilmiş taşlari temizledik masa kadar büyük kayaları kesip yanlarına örmüşler baya sağlam örmüşler ustalar sonra bu horasan kapamanın orta kısmında kolum içine girecek şekilde oyuk vardı derin dikey yüzeyinde damga gibi di sonra bu horasan kapanın alt kısmında bur derin oyuk sonra biz bu işaretlere takiben çalışma yaptık temizlik doğadaki bu.kapamada guzel temizledik haftalarca sürdü yavas yavaş sabırla horasan kapamanın dibini gördük biz dibinden kapak bişe çıkmasını beklerken iş dahada derine gitti gibi bu yerde anlamış değilim böyle kapama neden yapılır sonra biraz daha dibi temizlerken kesme kayadan merdiven gibi yer altına giden bi kesme bi basamak lar var 3 cu masamaği gördüm 3 basamağa kesme büyük bi kaya konulmuş belli insan eliyle yerleştirdiği horasanin altı in gibi bi yeri dolgu toprak ve tas kırıkları ile kapatılmış tespittim bu yönde
burayı ne için kaparlar ustalar benzer görsellere şahit olanlar nette görenler varmı

iş derine gidince bizde şüphe oluştu tuzak vs olabilir mi diye tıkandık kaldık önce güvenlik dedik durduk fikir almak bilgi almak istedim ustalar bilgi verirseniz sevinirim Saygılar

Bölge hakkında bilgi trakyada ıstranca ormanlarının bölgesinde tarihe el vermiş bi Bölge de bölgesinde ana dere ve daga çataklari var eski yollar var yaşam yerleri ve ana dereye yakın kısmında mezarları ise dağın catak kısmının kayalık kısmında bu horasan kapamada kaya mezarlarına yakın kısımda

öğrenmek isteğim sayın ustalar biz nerele uğraşıyıoz böle cok zor işçilikle kapamışlar neyi gizlemişler tıkandık yerde 100 kişinin kapadığı yer belkide planlı kapama bize kapalı kuyu sandık oda değil sanırım bilmiyorum sizin fikirlerinize bilgineze arz ediyorum
Teknolojide ise en iyisinde en normal cihaza kadar tuttuk olumlu görüntülü boru tipi dedektör tarzında kaliteli bi cihazdan
dedektör ve çubuğa kadar sinyaller olumlu
Söz ustalarimda Saygılar
@vakko @Mal bulanındır @Metal @Trakyalı
Ve tüm ustalar bilginize arz ediyorum

Blue Ways

Kayıtlı Kullanıcı
Merhaba; Sayın Ustalar Saygılar
Öncelikle sitedeki değerli görseller ve bilgiler için size çok teşekkür ederim emeğinize sağlık Sağolasınız Varolasınız

Konudaki görseller daha önce fotoğrafsız actigim bi konuda fotoğrafları bulmam konusunda gorsellerdir bilginize arz ediyorum
Bölge hakkında bilgi ise şöyle Bölgenin yakınından dahada işaretler gelecek

Once bu kapama hakkında bilginize ihtiyacım var
Eski roma yolları güzergahından giderken iki köprü geçtik ikinci köprünün catak kısmının düzlük kısmında bi horasan kapamaya denk geldik horasan kapama yığma tas kırıklarıla beraber kirec ve kiremit tozu karşımı ile kapatılmış ve aynı zamanda yanlarinda orme sıralı taşlarla çevrilmiş taşlari temizledik masa kadar büyük kayaları kesip yanlarına örmüşler baya sağlam örmüşler ustalar sonra bu horasan kapamanın orta kısmında kolum içine girecek şekilde oyuk vardı derin dikey yüzeyinde damga gibi di sonra bu horasan kapanın alt kısmında bur derin oyuk sonra biz bu işaretlere takiben çalışma yaptık temizlik doğadaki bu.kapamada guzel temizledik haftalarca sürdü yavas yavaş sabırla horasan kapamanın dibini gördük biz dibinden kapak bişe çıkmasını beklerken iş dahada derine gitti gibi bu yerde anlamış değilim böyle kapama neden yapılır sonra biraz daha dibi temizlerken kesme kayadan merdiven gibi yer altına giden bi kesme bi basamak lar var 3 cu masamaği gördüm 3 basamağa kesme büyük bi kaya konulmuş belli insan eliyle yerleştirdiği horasanin altı in gibi bi yeri dolgu toprak ve tas kırıkları ile kapatılmış tespittim bu yönde
burayı ne için kaparlar ustalar benzer görsellere şahit olanlar nette görenler varmı

iş derine gidince bizde şüphe oluştu tuzak vs olabilir mi diye tıkandık kaldık önce güvenlik dedik durduk fikir almak bilgi almak istedim ustalar bilgi verirseniz sevinirim Saygılar

Bölge hakkında bilgi trakyada ıstranca ormanlarının bölgesinde tarihe el vermiş bi Bölge de bölgesinde ana dere ve daga çataklari var eski yollar var yaşam yerleri ve ana dereye yakın kısmında mezarları ise dağın catak kısmının kayalık kısmında bu horasan kapamada kaya mezarlarına yakın kısımda

öğrenmek isteğim sayın ustalar biz nerele uğraşıyıoz böle cok zor işçilikle kapamışlar neyi gizlemişler tıkandık yerde 100 kişinin kapadığı yer belkide planlı kapama bize kapalı kuyu sandık oda değil sanırım bilmiyorum sizin fikirlerinize bilgineze arz ediyorum
Teknolojide ise en iyisinde en normal cihaza kadar tuttuk olumlu görüntülü boru tipi dedektör tarzında kaliteli bi cihazdan
dedektör ve çubuğa kadar sinyaller olumlu
Söz ustalarimda Saygılar
@vakko @Mal bulanındır @Metal @Trakyalı
Ve tüm ustalar bilginize arz ediyorum

Blue Ways

Kayıtlı Kullanıcı
olumlu ise orası dağın başı kimse bişey demez aç bak bence
Ilerleyen aylarda havanın güzel olduğu günlerde tekrar şansımızı denicez Ustam @vakko öyle bi yer ki bakir ıssız doğala başbaşa bir yer bu bölgede dahasıda var ustam ılerleyen günlerde başka bir konuda eklicem ama zor yerler boş vakit olacak tam uğraşmak için ustam önce kendi işimiz sonra doğa hobi işimiz iki günde olacak yerler değil o yüzden şansı son ana kadar denicez
Değişik dimi ustam taş yığma gördükte bu hobimizde horasan yığma ilk defa görüyorum

Açtık temizledik dibini de gördük ustam dibte kesme basamak lar cıktı yer altına 3 cu basamağa konulma büyük bir kesme kayada cıktı esrarengiz bir yer ile uğraşıyoruz kismet artık ustam @vakko

benim düşüncem eskiden bu horasan yigma gizlidi kamufuledi binlerce yil gizlidi belki tabiat ortaya çıkarmış ola bilir kısmet artık ustam önce güvenlik sonra iş O umut bir gün doğacak herkesin hayalleri gerçek olmasi dileğiyle Saygılar

Son düzenleme:

Mal bulanındır

KURT KIŞI GEÇİRİR AMA YEDİĞİ AYAZI ASLA UNUTMAZ
Βασιλιάς
Ilerleyen aylarda havanın güzel olduğu günlerde tekrar şansımızı denicez Ustam @vakko öyle bi yer ki bakir ıssız doğala başbaşa bir yer bu bölgede dahasıda var ustam ılerleyen günlerde başka bir konuda eklicem ama zor yerler boş vakit olacak tam uğraşmak için ustam önce kendi işimiz sonra doğa hobi işimiz iki günde olacak yerler değil o yüzden şansı son ana kadar denicez
Değişik dimi ustam taş yığma gördükte bu hobimizde horasan yığma ilk defa görüyorum

Açtık temizledik dibini de gördük ustam dibte kesme basamak lar cıktı yer altına 3 cu basamağa konulma büyük bir kesme kayada cıktı esrarengiz bir yer ile uğraşıyoruz kismet artık ustam @vakko

benim düşüncem eskiden bu horasan yigma gizlidi kamufuledi binlerce yil gizlidi belki tabiat ortaya çıkarmış ola bilir kısmet artık ustam önce güvenlik sonra iş O umut bir gün doğacak herkesin hayalleri gerçek olmasi dileğiyle Saygılar

Çok dikkatlice inceledim orada birşey yok arkeolojik emare yok üzgünüm benim gerçeğim boyle umut yok

Trakyalı

Kayıtlı Kullanıcı
horasan kapamaya denk geldik horasan kapama yığma tas kırıklarıla beraber kirec ve kiremit tozu karşımı ile kapatılmış ve aynı zamanda yanlarinda orme sıralı taşlarla çevrilmiş taşlari temizledik masa kadar büyük kayaları kesip yanlarına örmüşler...

Merhaba.
Define anlaminda bir şey olduğunu düşünmüyorum.
Bir işçilik olabilir,normaldir ama fotoğraflardan anladığım zamanında başka şeylere hizmet ettiği yönünde..
Rast gelsin.

Blue Ways

Kayıtlı Kullanıcı
Çok dikkatlice inceledim orada birşey yok arkeolojik emare yok üzgünüm benim gerçeğim boyle umut yok
Ustam Eyvallaha arkeolojik emare derken hepsi bol var ustam zaten bölgede yazımda belirttim eski köprüler, eski yollar, yaşam alanı, sunaklar, figürler, eski yazıtlar, surlar vs daha ne olsun ustam bu kapamanin yanında da oyuk var işaret yapılmış kapamayı temizledikten sonra bi girese doğru dolgu toprak ve tas kırıkları ile kapatılan ve aynı zamanda yer altına doğru inen ana kaya kütlesinin kesip basamak seklinde kesimler var 3 cu basamağa konulmuş büyük kare taş var bunlar bu kapamanin Altından cikan emareler ustam Saygılar ustam o umut doğacak zor olcak ama doğacak ustam bugün bu konuyu daha paylaşıcam inşallaha oradadaki işaretleri daha önce paylaşmıştım bi emarelere denk geldik ordada tıkandık inşallaha çözücem ustam görüşüne saygı duyarim durum bu bu yer hakkında

Blue Ways

Kayıtlı Kullanıcı
horasan kapamaya denk geldik horasan kapama yığma tas kırıklarıla beraber kirec ve kiremit tozu karşımı ile kapatılmış ve aynı zamanda yanlarinda orme sıralı taşlarla çevrilmiş taşlari temizledik masa kadar büyük kayaları kesip yanlarına örmüşler...

Merhaba.
Define anlaminda bir şey olduğunu düşünmüyorum.
Bir işçilik olabilir,normaldir ama fotoğraflardan anladığım zamanında başka şeylere hizmet ettiği yönünde..
Rast gelsin.
Merhaba
toprağım Ustam nasılsın ustam
Hizmet olarak yakının da mezar oda mezar tespitlerim var zemin altı oda mezar oraya bağlantılı bişe olablir çünkü biz bu kapamayi haftalarca uğrastik temizledik dibinde de bulgular çıktın merdiven dolgu toprak gibi benim düşüncem bu yerin yakınında eski yaşam var kacak roma soylularının yaşadığı yer olabilir bnce acil bişe burayı kapadılar gittiler yanlarında masa şeklinde kayalar dizilmiş boşa yapılan bi yer olmasa gerek neden böyle uğraşsınlar hadi diyelim harc yaptılar neden tas kırıklarını içine katsınlar neden yanlarını örsünler tuaf gerçekten ustam burası

Blue Ways

Kayıtlı Kullanıcı
teori üretmek güzel birde şöyle düşünelim, işçiler fazla harç yaptı iş yapmış gibi döktüler ;)
Ustam Eyvallaha bu düşündüğünü bizde düşündük çünkü yakınında eski kalıntılar var dedik harç yeri olablir ama harc yerinde damga gibi oyuk horasana neden yapılsın neden harc a saglamlamasi için tas kırıkları ile saglamlastirilsin neden yanlarına kare masa büyük kayaları koyup kapasınlar ondan sonra biz burayi temizledik açıldı dibinde girişe giden bir yeri dolgu toprak ve basamak yapip yer altına iniş yapsınlar neden 3 cu basamağa üstten çıktığı el kesimi büyük kesme kayayı basamağın üstüne konulsun neden dipte dolgu yerden taş kırıkları çıksın sağlam kapatılmış ustam üstüde altıda saygılar tuaf yer ustam burası çözücem ama zor olcak

Blue Ways

Kayıtlı Kullanıcı
Metal tespiti son kararı verir.
Net metal tespiti yapılmadığı sürece hüsran olasılığı çok yüksektir.
Burada metal kesin kes var deniyorsa da dibine kadar gidilir.
Rast gelsin..
Evet ustam var teknoloji var diyo metal

çubukta bi odacık ciziyor boşluk olarak

Eyvallaha baş tacı @Trakyalı ustam

Yol uzun ve zor çukurlara düşmeden yola devam
Saygılar Varolasın Saolasin