Değerli Ustalarımın Yorumları

walter184

Kayıtlı Kullanıcı
Ustalarım öncelikle iyi akşamlar. Yerde bulduğum bir kapağı açarken böyle bir kayaç şekli ile karşılaştım. İşin tuaf tarafı ustalarım 1,50 metre inerken kapağın sağ ve zemininde sadece böyle bir şey var kayaya benzer ve çok sert bir yapı arka ve sol tarafı ise yumuşak ve sade bir yapı sizin de değerli görüşlerinizi almak istedim.

Ekli dosyalar

• 1 (1).jpg
    1 (1).jpg
    189.2 KB · Görüntüleme: 14
  • 1 (2).jpg
    1 (2).jpg
    149.5 KB · Görüntüleme: 14

Vakko

Βασιλιάς
Ustalarım öncelikle iyi akşamlar. Yerde bulduğum bir kapağı açarken böyle bir kayaç şekli ile karşılaştım. İşin tuaf tarafı ustalarım 1,50 metre inerken kapağın sağ ve zemininde sadece böyle bir şey var kayaya benzer ve çok sert bir yapı arka ve sol tarafı ise yumuşak ve sade bir yapı sizin de değerli görüşlerinizi almak istedim.

bulduğunuz kapağın ve çevresinin fotoğraflarını konuya ekleyiniz. Bu şekilde taşlardan kimse fikir yürütemez, bu görseller için kim yorum yaparsa kaya falcılığı yapmış olur.

walter184

Kayıtlı Kullanıcı
bulduğunuz kapağın ve çevresinin fotoğraflarını konuya ekleyiniz. Bu şekilde taşlardan kimse fikir yürütemez, bu görseller için kim yorum yaparsa kaya falcılığı yapmış olur.
Usta bu kapak tam omeganın karşısında çalışma yaparken karşıma çıktı etrafı kapalı içi toprak doluydu fotoğrafını çekmeden kırdım.

Ekli dosyalar

• 1.jpeg
    1.jpeg
    153.4 KB · Görüntüleme: 18
  • 2.jpeg
    2.jpeg
    164.5 KB · Görüntüleme: 18
  • 3.jpeg
    3.jpeg
    166.8 KB · Görüntüleme: 16

Mal bulanındır

KURT KIŞI GEÇİRİR AMA YEDİĞİ AYAZI ASLA UNUTMAZ
Βασιλιάς
Ustalarım yardımınıza ihtiyacım var. Böyle bir şey doğal olabilir mi. Nasıl ilerlemem gerekiyor hem yerde harç var hem de duvarın bir bölümünde.

somut arkeolojik emaresii varmı rölyef yazıt sembol
Veya mevkiinin arkeolojik gecmisi biliniyomu beyan ettiğin resimler bu şey ifade etmez alttaki iki ana başlık içindeki bilgi ve görselleri incelemelisin

walter184

Kayıtlı Kullanıcı
Veya mevkiinin arkeolojik gecmisi biliniyomu beyan ettiğin resimler bu şey ifade etmez alttaki iki ana başlık içindeki bilgi ve görselleri incelemelisin

Ustam öncelikle üstte verdiğin konu linkleri için canı gönülden teşekkür ederim çok güzel bir forum olmuş elinize yüreğinize sağlık. Açmadan önceki hali şu şekildeydi. İçi toprak doluydu ve üzerinde yuvarlak kubbe ye benzer kaya ile etrafı kapatıldı.

Ekli dosyalar

• 1 (2).jpg
    1 (2).jpg
    169.6 KB · Görüntüleme: 11

Mal bulanındır

Βασιλιάς
Ustam öncelikle üstte verdiğin konu linkleri için canı gönülden teşekkür ederim çok güzel bir forum olmuş elinize yüreğinize sağlık. Açmadan önceki hali şu şekildeydi. İçi toprak doluydu ve üzerinde yuvarlak kubbe ye benzer kaya ile etrafı kapatıldı.

İşçilik umut var orda belki de boyle biseyin başlangıcıdır yüreğinin götürdüğü yere kadar git gereğini yap

8190-4.jpg8190-5.jpg8190-14.jpg

walter184

Kayıtlı Kullanıcı

Ustam ben zeminde 2 metreye yakın indim kapağın ağzı kesme taş olarak yapılmış aşağıda da kesme taş parçaları sıkıştırılmış gibi 2 metreden sonra zemin çok sertleşti daha önce sağ ve sol tarafında en üstte attığım harç gibi çıkarken sol tarafında bitterken sağ tarafında hala devam ediyor benimde kararsızlığım sağa doğru devam mı etsem yoksa zeminde inmeye devam mı öyle kararsız kaldım.

Ekli dosyalar

• 1.jpg
    1.jpg
    300.9 KB · Görüntüleme: 9

Mal bulanındır

Βασιλιάς
Ustam ben zeminde 2 metreye yakın indim kapağın ağzı kesme taş olarak yapılmış aşağıda da kesme taş parçaları sıkıştırılmış gibi 2 metreden sonra zemin çok sertleşti daha önce sağ ve sol tarafında en üstte attığım harç gibi çıkarken sol tarafında bitterken sağ tarafında hala devam ediyor benimde kararsızlığım sağa doğru devam mı etsem yoksa zeminde inmeye devam mı öyle kararsız kaldım.

Bu yerin pusula yönlerine göre 5 er mt uzunluğunda 4 ayrı çizgi çek merkez nokta bu çukur olsun sina her bir çizginin hizasına sertçe vurarak zemini kontrol et boşluk sesi var olan çizginin altında çalışma yaparsın

Screenshot_2022-11-12-00-25-35.jpeg

Mal bulanındır

Βασιλιάς

Screenshot_2022-11-12-00-27-47.jpeg