• ☪ Foruma Hoş Geldiniz ☪ Forumda Bilgi Alışverişinde Bulunabilmek ve Sitemizde Açılmış Olan Konuların İçeriklerini Görüntülemek İçin Kayıt Olmanız Gerekmektedir.

Definecilik Hakkında

vakko

ἱλάσ θη̣τι τῶν ἁμαρ τιῶν
Βασιλιάς
Güzel bir video her kesimin izlemesini tavsiye ederim. Videoyu izleyen arkadaşlar yorumlarınızı eksik etmeyin. Sizlerde burada düşüncelerinizi paylaşın birlikte fikir alışverişi yapalım.

ragıp

Kayıtlı Kullanıcı
Ben kendimden bahsedeyim... :) Çok şükür güzel bir şehirde, güzel bir hayatım var. işçi değilim esnafım.
Ben hiç mezar kazmadım. her zaman mezardan uzak durdum. Hani toncu derlerya, sanırım o guruba giriyorum :)
ilgi alanım genelde kiliseler ve eşkiya parasıdır...
harici beni bek ilgilendirmez. eşkiya parası dediğimizde ise çok geniş bir yelpaze oluyor
mesela, değirmenler, eski evler, eski terk edilmiş köyler vb gibi.
hatır belasına ilgi alanımın dışında çok yere gitmek zorunda da kaldım.
yaptığım yorumlarda, kati bilgi ve tecrubem dahilinde fikir yazmaya gayret gösterdim.

bu iş aslında bir hobidir...
bu iş aslında fakirin zenginlik hayali değil, bu iş zengin işidir. paran yoksa yapmayacaksın...
bu iş ülkemizde (belki kötü bir tabir olacak ama) ayağa düşmüştür, çünkü bu iş ülkemizde bilinçsizce yapılıyor... genelde gariban veya köylü amca işi olarak görülüyor.
bu işin en büyük eksiği ise devletimizdedir. ki; mevcut tabiat varlıkları koruma kanunu tez vakitte ele alınmalıdır.

dolayısı ile Türkiye Cumhuriyeti erkek vatandaşi olup, yaşı 40 olduğu halde, ben bu işe hiç ilgi duymadım, hiç gitmedim diyen kişide yalan söyler... :)

dolayısı ile bu böyle iken, bunu fırsatçılığa çeviren veya çevirme gayreti içinde olan art niyetli kişiler de olacaktır. ( bu art niyetli kişiler sadece bu hobi de değil, her işte vardır)

size bir şey diyeyim mi? :) kötü bir arkadaş ile Bir ton altın bulacağına,
sağlam bir arkadaş ile hiç bulamamak çok daha iyidir...

Rast gelsin... selametle :)

vakko

ἱλάσ θη̣τι τῶν ἁμαρ τιῶν
Βασιλιάς
Sence bırakalım mı @vakko ustam bu işi yol yakın iken.
Ustam şimdi ortada bir sorun var nedir bu sorun ? Sorun videonun başındaki antikacı arkadaşın dediği gibi cahillik. Senelerdir define arayan gariban kesime, define bulurum umudu ile bu işi kovalayan insanlara her türlü bindiler bindirdiler indiler bu insanların sırtından çok güzel paralar kazandılar, yok altın bulan çubuk, yok lahit bulan solüsyonlu çubuk, çubuk sağa yattı altın mı gümüş mü , çubuk çarpı yaptı boşluk mu , 50 Metre yerin altını gösteren cihazlar falan filan + Bu sahtekarların sitelerinde geçirilen her 1 saniye bu sahtekarların sitelerinde her bakılan ve kapatılan 1 reklam için Google bu sahtekarlara sizlerin sırtından reklam parası ödüyor. Bu sahtekarların şizofrenlerin define bulmaya ihtiyacı yok, zaten sizler adamaların cebine para koyuyorsunuz mis gibi.

Öncelikle insanlarımız gözünü açmak zorunda. Nerede ne arıyor bilmek zorunda. Adam Youtube üzerinde izlemiş şizofrenlerin videolarını vermiş cihaza 20 bin sonra forumlarda cihaz nasıl kullanılır dert yanıyor. Senelerdir piyasa bu dolandırıcı şizofren kişilerin elinde haliyle istedikleri gibi at koşturuyorlar. Allah Peygamber kitap arkasına saklanıp insanların dinlerini kullanıp cihat havasında Allah'u Ekber diyerek insanları güzelce zımparaladıktan sonra insanları nasıl tokatladıklarını çok iyi biliyorum. Bu insanlara taviz verenler de bu dolandırıcı şizofrenler kadar suçludur. Bu insanların hala peşinde gidip yazdıklarına itimat eden kim varsa sonra annecim diye ağlamasın.

Define arama araştırma sektörüne gönül vermiş hobi sever arkadaşlarımıza dostane bir tavsiye vermek istiyorum. Öncelikle iyi bir araştırmacı ve gözlemci olun. Gerek bizim sitemizde bizzat tarafımca açılmış sahte define işaretleri hakkındaki konular olsun gerek haber sitelerinde olsun binlerce uyarılar mevcuttur. Sitemiz üzerinde açılmış olan konuları gözünüzün kenarı ile okuyup geçmeyiniz tamamını okuyunuz bilgi sahibi olunuz. Sitemizde açılmış olan konular her define sitesinde klasik kopyala yapıştır olarak açılmış konulardan değildir. Sizlere doğru bilgileri vermek için bir konu hazırlık aşaması ortalama 1/2 gün sürüyor. Bir dolandırıcıyı şizofreni işaret çözüyorum diye 5 saat dinlerken her dediğini gidip arazide yaparken sıkılmıyorsunuz doğru yazılanları okurken sıkılmadan keyif almaya bakınız.

Antik dönemlerde yapılmış olan sembolleri araştırın hangi sembol neden yapılmıştır, yapılan sembol nedir, sembolün yapılmasındaki amaç nedir detaylı olarak araştırın. Hangi mezarlarda obje olur araştırın. Her bulduğunuz işaretin define işareti olmadığını çoğunun dini semboller olduğunu asla unutmayınız. Define işaretlerinin çözümlerinin Google üzerinde şizofren kişilerin yazmış oldukları gibi oymanın içini ölç , oymanın içine kafanı sok bak murç izi sağda mı solda mı, oymanın çapını ölçtükten sonra çıkan rakamı 9x15x46x7 kuzeybatı güneydoğu ilerle gömü orda gibi yapılmış yorumların cahil kişilerin yapmış oldukları kahve muhabbeti olduğunu unutmayınız. Define işi araştırma işidir. Define işaretlerinin çözümleri çarpım tablosu ile yönlerle metre ile çözülmemektedir. Çok basit bir örnek vermek istiyorum. Bir arazide haç + işareti vardır adam kayaya kazımıştır. Ya mezar korumasıdır ya dini bir semboldür. Çevresi kontrol edilir çözümü budur. Varsa vardır yoksa yoktur. Adamlara bakıyorsun haç işaretinin kısa tarafını ölç o tarafa git çıkan rakamı 15 ile çarp haçın yönlerini ölç diyerek 3 ay haç işaretini çözmek için uğraşıyor sonuç ? elde var bol 00000. Bunun gibi yüzlerce işaret hakkında bu şekilde zaman öldürüyorlar. Sahte görsellerde cabası. Yaz yaz bitmez ustam. Hangisini yazım şimdi ?

Elimden geldiği kadar insanları uyarmaya yardımcı olmaya çalışıyorum. Ama bazı kesimde bulunan insanlar doğruları bildikleri okudukları halde öyle bir gurur yapmış ki buraya gelseler sanki suratlarına tüküreceğiz gibi gurur yapıyorlar hala yanlışın peşinde koşturup şizofren kişilere saçma sapan konularla sayfa sayfa konu işletip zemin hazırlıyorlar yeni nesil nasıl olsa alttan geliyor. Bunlarda adamlık dahi yok olsa zaten Milli Mücadele kahramanlarını eşkıya fotoğrafı diye paylaşıp prim yapma peşinde koşmazlar. Adam olsa birisi çıkıp derki hayırdır hemşerim sen ne yapıyorsun ne anlatıyorsun der.

Akıllı olun uyanın bol bol araştırın sevgili arkadaşlar. Elinizde her zaman net veri olsun. Bu işler bilgi, araştırma ve kısmet işidir. Doğru zaman Doğru İş Doğru İnsan. Bu üçü elinizde varsa define bulursunuz. Herkese hayırlı forumlar dilerim. Merak ettiğiniz tüm konular hakkında sitede yeni konu açarak merak etmiş olduğunuz konu hakkında bilgi alabilirsiniz.

paflagonyalı74

Kayıtlı Kullanıcı
Allah razı olsun @vakko ustam artık ben başka sitelere takılmıyorum burası iyi geldi zaten diğer siteye @BulursamKader25 usta var diye giriyordum (Allah razı olsun ondan ve neslinden hakkı çoktur bende) çubuk konusunda ne diyor diye demen gibi bilinçlenmek şart doğru bildiğimiz yanlışlardan kurtulup yeniden başlamalıyız bilinçlenmek şart ustam sayende bir çok tabu yıkılacak kal selametle.

ragıp

Kayıtlı Kullanıcı
Allah razı olsun @vakko ustam artık ben başka sitelere takılmıyorum burası iyi geldi zaten diğer siteye @BulursamKader25 usta var diye giriyordum (Allah razı olsun ondan ve neslinden hakkı çoktur bende) çubuk konusunda ne diyor diye demen gibi bilinçlenmek şart doğru bildiğimiz yanlışlardan kurtulup yeniden başlamalıyız bilinçlenmek şart ustam sayende bir çok tabu yıkılacak kal selametle.
Çubuk, radyesitezidir...
Nüsbet ilimdir...
çubuk hakkında radyestezi ile ilgili bir çok makale okumalısın
Çubuklar arasında çok bir fark yoktur
çubuk ile Altın hariç her şeyi bulmak mümkündür.
Çubuk altını bulmaz
Çünkü; altının metal özelliği gereği içinde atom çarpışması olmaz.

Radyestezi ilmi ve farklı teknikler de kullanan, İstanbul'da oturan doktor, İzmir'deki hastasını tedavi edebiliyor.

çok geniş bir konudur...
bol bol makale okumalısın

selametle

vakko

ἱλάσ θη̣τι τῶν ἁμαρ τιῶν
Βασιλιάς
Ustam ben bu siteye gelin diğer siteler kötüdür diye kimseye teklif yapmadım müsaade ederseniz bunu belirtmek isterim. Kişileri buraya topluyorum gibi yanlış algı oluşmasın. Herkes istediği sitede vakit geçirebilir arge çalışmasını istediği şekilde yapabilir. Define Vadisi sitesini tek başıma oluşturdum tema düzenlemesine kadar. Ortağım falan yoktur. Site kuruluş amacı bildiklerimizi tekrar etmek dostlarla bir arada kendi yerimizde her şeyin aleni olduğu bir ortam kurmak ve bilgimiz dahilinde sitemize gelmek isteyen veya gelmiş olan arkadaşlarımıza abilerimize bilgimiz dahilinde yardımcı olmaktır. @BulursamKader25 abimizde herkesi kendisi gibi sandığı için kişilere olumsuz bakmadığı için çoğu insan tarafından kullanılmıştır bundan dolayı bazı konularda kendisi zan altında kalmıştır. Oda benim için değerli kıymetli bir büyüğümdür. Ona da buradan selam olsun.

paflagonyalı74

Kayıtlı Kullanıcı
Çubuk, radyesitezidir...
Nüsbet ilimdir...
çubuk hakkında radyestezi ile ilgili bir çok makale okumalısın
Çubuklar arasında çok bir fark yoktur
çubuk ile Altın hariç her şeyi bulmak mümkündür.
Çubuk altını bulmaz
Çünkü; altının metal özelliği gereği içinde atom çarpışması olmaz.

Radyestezi ilmi ve farklı teknikler de kullanan, İstanbul'da oturan doktor, İzmir'deki hastasını tedavi edebiliyor.

çok geniş bir konudur...
bol bol makale okumalısın

selametle
Evet @ragıp ustam çubuk altını bulmuyor hatta altın olan boşluğuda nerden mi biliyorum test saham var
Kendi çapımda birşeyler yapmaya çalışıyorum çubuğun neye nasıl tepki verdiğini öğrenmeye çalışıyorum gerisi bilgi ve takdiri İlahi ustam

paflagonyalı74

Kayıtlı Kullanıcı

Ustam ben bu siteye gelin diğer siteler kötüdür diye kimseye teklif yapmadım müsaade ederseniz bunu belirtmek isterim. Kişileri buraya topluyorum gibi yanlış algı oluşmasın. Herkes istediği sitede vakit geçirebilir arge çalışmasını istediği şekilde yapabilir. Define Vadisi sitesini tek başıma oluşturdum tema düzenlenmesine kadar. Ortağım falan yoktur. Site kuruluş amacı bildiklerimizi tekrar etmek dostlarla bir arada kendi yerimizde her şeyin aleni olduğu bir ortam kurmak ve bilgimiz dahilinde sitemize gelmek isteyen veya gelmiş olan arkadaşlarımıza abilerimize bilgimiz dahilinde yardımcı olmaktır. @BulursamKader25 abimizde herkesi kendisi gibi sandığı için kişilere olumsuz bakmadığı için çoğu insan tarafından kullanılmıştır bundan dolayı bazı konularda kendisi zan altında kalmıştır. Oda benim için değerli kıymetli bir büyüğümdür. Ona da buradan selam olsun.
Ustam burda olmamın sebebi sensin zaten yanlış algı oluşmasın zatalinizi tanımam etmem benim amacım bilgi edinmek gerçek bilgi yalan değil ustam oda sizde var Allah razı olsun hakkınızı helal ediniz bizlere

KULT

Kayıtlı Kullanıcı
Ustam hadi haç işareti neyse, en azından işçilik varsa bi insan evladı tarafından yapılmıştır. Üç aşağı beş yukarı yorum yapıyorlar. Benim asıl anlamadığım kayanın bir köşesinde kırık olsa hemen kartala, şahine bağlıyorlar. Hele konuyu takip edenlerden biri birkaç duble atmışsa işte o zaman iş içinden çıkılmaz hale geliyor ve kartalın kanatlaında aslanlar, kaplanlar, kılıçlar v.s v.s. sanırsın ki kaya değil hayvanat bahçesi. Ama en güzel tarafı mevzu sonunda ya kral yada kraliçe mezarına bağlanıyor. Resmi atıp yorum isteyen mutlu, resmi yorumlayanlar zafer kazanmış kumandan edasıyla gururlu. Tabiki o kaya tüm bunlardan habersiz hala resimdeki yerini koruyor.😀 Bide tek bir Allah'ın kulu çıkıpta sormuyor "" yahu arkadaş o kral mezarı, bu kraliçe mezarı, şu papaz mezarı. İyide eski medeniyetlerde hiçmi sıradan vatandaş yaşamamış. Bu adamlar öldüğünde gömmemişlerde pişirip yemişlermi"" diye hiç soran yok.

vakko

ἱλάσ θη̣τι τῶν ἁμαρ τιῶν
Βασιλιάς
Ustam hadi haç işareti neyse, en azından işçilik varsa bi insan evladı tarafından yapılmıştır. Üç aşağı beş yukarı yorum yapıyorlar. Benim asıl anlamadığım kayanın bir köşesinde kırık olsa hemen kartala, şahine bağlıyorlar. Hele konuyu takip edenlerden biri birkaç duble atmışsa işte o zaman iş içinden çıkılmaz hale geliyor ve kartalın kanatlaında aslanlar, kaplanlar, kılıçlar v.s v.s. sanırsın ki kaya değil hayvanat bahçesi. Ama en güzel tarafı mevzu sonunda ya kral yada kraliçe mezarına bağlanıyor. Resmi atıp yorum isteyen mutlu, resmi yorumlayanlar zafer kazanmış kumandan edasıyla gururlu. Tabiki o kaya tüm bunlardan habersiz hala resimdeki yerini koruyor.😀 Bide tek bir Allah'ın kulu çıkıpta sormuyor "" yahu arkadaş o kral mezarı, bu kraliçe mezarı, şu papaz mezarı. İyide eski medeniyetlerde hiçmi sıradan vatandaş yaşamamış. Bu adamlar öldüğünde gömmemişlerde pişirip yemişlermi"" diye hiç soran yok.
Bende general pirusa ait kabartma 1 tane dişi fil buldum 2 diş var 40cmx2 diş 80 bu demek oluyorki bölgede iskender dönemine ait 80 tane lahit var ⚰⚰⚰⚰💰💰💎 çarşamba günü gidiyorum

05.jpg

vakko

ἱλάσ θη̣τι τῶν ἁμαρ τιῶν
Βασιλιάς
Selamun aleyküm @vakko ustam hayırlı akşamlar mezar planları ve koruma katmanları hakkında bilgi verebilirmisin zahmet olmassa.
A.selam hayırlı akşamlar ustam. Biraz zaman verirseniz Mezar tipleri ve koruma katmanları hakkında görsel destekli detaylı bir konu hazırlarız .

paflagonyalı74

Kayıtlı Kullanıcı
A.selam hayırlı akşamlar ustam. Biraz zaman verirseniz Mezar tipleri ve koruma katmanları hakkında görsel destekli detaylı bir konu hazırlarız .
Allah razı olsun ustam beklerim tabi, inşaAllah bizlerde daha iyi anlamış oluruz.