Bu Yeşil Şey Nedir Acaba?

Metal

Âyinesi iştir kişinin lâfa bakılmaz.
Süper Moderatör
Hosgeldiniz. 🌹
Ben anlayamadim. Ortasi delik galiba.
Kolye ucu olarak kullanilmis olabilir. Pek parlamiyor. Resme gore degerli oldugunu sanmiyorum.
Bakacak diger arkadaslar icin daha net resimler var mi?

Mhmt413

Kayıtlı Kullanıcı
Hosbuldum tesekkurler, ortasi delik evet, ben zümrüte falan benzettim ama anlamiyorum, aççana höyük yakinindan cıkmış, telefon ışıgina tutunca yeşil renk saçıyor icinde hava kabarciklari var. Resim olarak cekerimde en net resimler bunlar yani. Tesekkurler

Mal bulanındır

KURT KIŞI GEÇİRİR AMA YEDİĞİ AYAZI ASLA UNUTMAZ
Süper Moderatör
Hosbuldum tesekkurler, ortasi delik evet, ben zümrüte falan benzettim ama anlamiyorum, aççana höyük yakinindan cıkmış, telefon ışıgina tutunca yeşil renk saçıyor icinde hava kabarciklari var. Resim olarak cekerimde en net resimler bunlar yani. Tesekkurler
buldugun edindigin obje malasef zumrut deil tanimlanmasi imkansiz kullanim esyasi parcasidir

Antik çağda zümrüt MÖ 1500'den beri Smaragdus Dağı'ndaki yerlerde Mısır ve en az 14. yüzyıldan beri Hindistan ve Avusturya'da çıkarıldı] Mısır madenleri, endüstriyel ölçekte Roma ve Bizans İmparatorlukları ve daha sonra İslami fatihler tarafından işletildi. Bu madencilik Kolombiyada'ki yatakların keşfiyle sona erdi; sadece kalıntıları kaldı.

2004'daki Dünya'daki mücevher üretiminin % 20'sinden sorumlu olan Kitwe'nin 45 km (28 mi) güneybatısındaki Kafubu Nehrialanındaki yataklarıyla(Kagem Madenleri) Zambiya dünyanın en büyük ikinci değerli taş üreticisidir.[9] 2011'in ilk yarısında Kagem Madenleri 3.74 ton zümrüt üretti.

Zümrüt, Afganistan, Avustralya, Avusturya, Brezilya, gibi ülkelerde, Bulgaristan, Kamboçya, Kanada, Çin, Mısır, Etiyopya, Fransa, Almanya, Hindistan, İtalya, Kazakistan, Madagaskar, Mozambik, Namibya, Nijerya, Norveç , Pakistan, Rusya, Somali, Güney Afrika, İspanya, İsviçre, Tanzanya, Amerika Birleşik Devletleri, Zambiya ve Zimbabve tüm dünyada bulunur.ABD'de zümrütler Connecticut, Montana, Nevada, Kuzey Carolina ve Güney Carolina'da bulundu.Kanada'da 1997'de Yukon'da zümrütler bulundu