BITHYNIA BÖLGESİ TÜMÜLÜSLERİ

harunasln

Süper Moderatör
Herkese keyifli forumlar. Arkadaşlar aşağıda verdiğim kaynakta antik Bithynia Bölgesi tümülüsleri ve Tümülüsleri’nin incelenmesi vardır. Bu bölgelerde yaşayan arkadaşlar için güzel bir kaynak.
Bithynia Bölgesi Tümülüsleri

Mal bulanındır

KURT KIŞI GEÇİRİR AMA YEDİĞİ AYAZI ASLA UNUTMAZ
Βασιλιάς
503 sayfa doktora tezi hazırlamış bilgi olarak amenna sözüm yok fakat görsel açıdan içerisine bir tane bile aydınlatıcı resim koymamış :(

Herkese keyifli forumlar. Arkadaşlar aşağıda verdiğim kaynakta antik Bithynia Bölgesi tümülüsleri ve Tümülüsleri’nin incelenmesi vardır. Bu bölgelerde yaşayan arkadaşlar için güzel bir kaynak.
Bithynia Bölgesi Tümülüsleri

Aksama ben koyarim :p :cool:

harunasln

Süper Moderatör
503 sayfa doktora tezi hazırlamış bilgi olarak amenna sözüm yok fakat görsel açıdan içerisine bir tane bile aydınlatıcı resim koymamış :(
onları da koysaydı 1.000 sayfa olurdu, :LOL: tasarruf etmiş mi desem, üşenmiş mi desem.:unsure:

Mal bulanındır

Βασιλιάς

Mal bulanındır

Βασιλιάς
Bkz :
Burada birşeyler cızıktırmıştık

Ayhan34

Yaptığın İşin Temeli Yoksa Yıkılmaya Mahkumdur.
Kayıtlı Kullanıcı

harunasln

Süper Moderatör

Ayhan34

Yaptığın İşin Temeli Yoksa Yıkılmaya Mahkumdur.
Kayıtlı Kullanıcı
Ustam sır değil de araştırmıyoruz, o kadar çok kaynak var ama okumak zorumuza gidiyor.
haklısın lakin kafalar hurafe ile dolu olunca gerçek bilgiye yer kalmıyor ondandır .
özellikle istanbul anadolu yakasını araştıranlar için bulunmaz bir ip uçları içeriyor, mesela ben bir örnek atayım kendim buldum sultanbeyli aydos dağında ve yasal süre içerisinde müzeye haber verdim arkeolog arkadaşlar geldi tespitini yapti gitti bölge belediye kazi alaninda oldugu icin devamini getirmedim

Ekli dosyalar

• Screenshot_2022-11-07-23-37-25-645_com.miui.gallery.jpg
    Screenshot_2022-11-07-23-37-25-645_com.miui.gallery.jpg
    381.5 KB · Görüntüleme: 3

harunasln

Süper Moderatör
haklısın lakin kafalar hurafe ile dolu olunca gerçek bilgiye yer kalmıyor ondandır .
özellikle istanbul anadolu yakasını araştıranlar için bulunmaz bir ip uçları içeriyor, mesela ben bir örnek atayım kendim buldum sultanbeyli aydos dağında ve yasal süre içerisinde müzeye haber verdim arkeolog arkadaşlar geldi tespitini yapti gitti bölge belediye kazi alaninda oldugu icin devamini getirmedim
Güzel parça. Ustam memleketimin her karış toprağından tarih, bereket fışkırıyor. Güzel bir çalışma ve planlama yapılsa kültür turizminde dünyada sayılı ülkeler arasına gireriz. Çoğu yapı ranta kurban ediliyor, rant uğruna görmezden geliniyor.