• ☪ Foruma Hoş Geldiniz ☪ Forumda Bilgi Alışverişinde Bulunabilmek ve Sitemizde Açılmış Olan Konuların İçeriklerini Görüntülemek İçin Kayıt Olmanız Gerekmektedir.

Bilgi

Blue Ways

Kayıtlı Kullanıcı
Ustalar Selamlar cümleten
Saygı değer ustalar bu işaretlerden öğrenmek istedigim medeniyeti nedir?
Bir tarih sever ve doğa sever olarak merak ediyorum
Ve ustalar biz alanın çözümlemesini yaptık sabr
öğrenmek istedigim kuyu sunak veya hades çukuru hakkında bilgi hangi kültür inancı medeniyeti ola bilir bu alanda ?

Söyle soyleyim işaretlerin sırasını
50 metre alan içinde hepsi
Burası zirve bi yer ve aynı zamanda dağın çatak kısmı kuru dere çatagi ve cokta kayalık yer

Işaretlerin sıralamasi şu şekilde
1 ci En yukarıda sunu çanağı ve kanalı ve ayak işaretli sunu birleşimi duz kayada

2 ci yuvarlak oyma kanallı

3 cu oymanin 1.5 metre altında kuyu sunağı dairesel murclu veya hades çukuru ve çukurun dibi toprağa düşüyor ( ilk defa Böle işaret görüyorum hic bir yerde görmedim örneği varmı acaba ustalar saygılar)

4 cu ise kuyu sunağın Altı duzluk düzlüğün 4 metre karşısı ana büyük kaya ve kayada dikey niş oyuk
Zor bölge sabr en büyük imtihandır

Bilginize arz ediyorum saygılarımla

Ekli dosyalar

Metal

Âyinesi iştir kişinin lâfa bakılmaz.
Süper Moderatör
öğrenmek istedigim kuyu sunak veya hades çukuru hakkında bilgi hangi kültür inancı medeniyeti ola bilir bu alanda ?

Burası zirve bi yer ve aynı zamanda dağın çatak kısmı kuru dere çatagi ve cokta kayalık yer

1 ci En yukarıda sunu çanağı ve kanalı ve ayak işaretli sunu birleşimi duz kayada

3 cu oymanin 1.5 metre altında kuyu sunağı dairesel murclu veya hades çukuru ve çukurun dibi toprağa düşüyor ( ilk defa Böle işaret görüyorum hic bir yerde görmedim örneği varmı acaba ustalar saygılar)

4 cu ise kuyu sunağın Altı duzluk düzlüğün 4 metre karşısı ana büyük kaya ve kayada dikey niş oyuk

Usta burasi biraz daha guzel. Git gide yaklasiyorsun... 😁
İlk defa gormedin o topraga dusen canagi.
Hatirla ilk actigin konularda altina kuzu postu serilen altin tuzagi olabilir diye yorum yapmistim. Yine ayni o yapiya benziyor. Kuyu vurgusu olabilir. Onda. Ama asil mesele nişte usta. Orasinin onu arkasi sagi solu yokmu? Meselen orada... Rarstege ujbej biseyler...🌹

Blue Ways

Kayıtlı Kullanıcı

Hatirla ilk actigin konularda altina kuzu postu serilen altin tuzagi olabilir diye yorum yapmistim. Yine ayni o yapiya benziyor. Kuyu vurgusu olabilir. Onda. Ama asil mesele nişte usta. Orasinin onu arkasi sagi solu yokmu? Meselen orada... Rarstege ujbej biseyler...🌹
Ustam kuyruğundayim ama cok zor cok tahmini bile bu kadar beklemiyordum olayı bulduk ama zor
Yağmur çamur su şuan ya sabr inşallaha
Çözdüm ustam ben alanı her türlü ama zor konuyu açma sebebim hem foruma görsel hemde ben buranın medeniyetini anlayamadım bea medeniyet önemli böle işaretleri hiç görmedim hades çukuru kuyu sunak
Ustam altın tuzağına neden dairesel murclama yapsınlar ve çukurun dibi toprak ve tuzağı var korkutmak için
Ustam tespit ok
Ya nasip
Önce kolaylar sonra zorlar
Sabr demekten başka yolum yok ustam
Zor işler bea

Blue Ways

Kayıtlı Kullanıcı
Mesafe oldu ustam maziden yol kat ettik Saygılar
Iyiler kazanacak kazanacak 🙏🏻

Blue Ways

Kayıtlı Kullanıcı
Mümkünse geriden geniş acılı bu kaya blogunda içinde olan çevresel resimler gerek
Ustam cok teşekkür ederim
Sizce bu kuyu sunağı yada hades çukuru hangi medeniyet ola ki böle işaret görmedim bea hiç ustam esrarengiz
Blok kaya iyi ustam nice sırları saklıyor kimbilir
Ustam alanın krokisini bi kagida çizip atarım müsait vakitte
Saygılar @Mal bulanındır Ustam
Başlangıç bizede heip zorlar denk gelio ya sabır inşallaha

Blue Ways

Kayıtlı Kullanıcı
Mümkünse geriden geniş acılı bu kaya blogunda içinde olan çevresel resimler gerek
Selamlar Ustalar
Buyurasin @Mal bulanındır Ustam ormanlık kamufule alan olduğu için bu şekilde fotolama yapılıyor
sır nerde sizce aynı görüştemiyiz acaba ?
Ve ustam bu kuyu sunaklar hades çukurları hakkında bilginiz varmı varsa bilgi verirseniz sevinirim bu medeniyetin kültürü inanışları hakkın da bilgi verirseniz sevinirim öyle güçlü kişilermiş ki iyi çalışmışlar eski insanlar burda iki dağın çatagi olmasina karşı işaretler iyi kalmış
Görsel olarak foruma paylaşayım dedim
Tarihi işaretleri görmek bile mutluluk verici bu foto bile olsa tarih sever için mutluluk verici
Bilginize arz ediyorum saygılar

@vakko @Metal @Mal bulanındır @Deli Fırat @Reis @BulursamKader25

Ve tum ustalarım değerli bilgilenizi paylaşırsanız sevinirim saygılarımla doğa sever

Ekli dosyalar

vakko

ἱλάσ θη̣τι τῶν ἁμαρ τιῶν
Βασιλιάς
Selamlar Ustalar
Buyurasin @Mal bulanındır Ustam ormanlık kamufule alan olduğu için bu şekilde fotolama yapılıyor
sır nerde sizce aynı görüştemiyiz acaba ?
Ve ustam bu kuyu sunaklar hades çukurları hakkında bilginiz varmı varsa bilgi verirseniz sevinirim bu medeniyetin kültürü inanışları hakkın da bilgi verirseniz sevinirim öyle güçlü kişilermiş ki iyi çalışmışlar eski insanlar burda iki dağın çatagi olmasina karşı işaretler iyi kalmış
Görsel olarak foruma paylaşayım dedim
Tarihi işaretleri görmek bile mutluluk verici bu foto bile olsa tarih sever için mutluluk verici
Bilginize arz ediyorum saygılar

@vakko @Metal @Mal bulanındır @Deli Fırat @Reis @BulursamKader25

Ve tum ustalarım değerli bilgilenizi paylaşırsanız sevinirim saygılarımla doğa sever
Trakya bölgesi bizans şehirlerini bugün yeni konu başlığında harita eşliğinde göstereceğim eski isimleri ile birlikte. Bölgelere göre arge çalışmanızı devam ettirirsiniz. İnşallah muvaffak olursunuz bu kadar çalışmanızın karşılığını alırsınız. Ama unutmadan ilave etmek istiyorum konumunuz bizans dönemi sürgün bölgeleri şansınız varsa elle tutulur birşeyler denk gelir. O taraflarda çok bulundum bol bol boş kovan ve bizans follis toplatır.​

Metal

Âyinesi iştir kişinin lâfa bakılmaz.
Süper Moderatör
@Blue Ways usta nişin boyutu nedir? Kucuk gorunuyor. nişli kayanin alt kisminda torpuleme var mi hic? Ben anlayamadim resimden. Ayrica ayni alanda nişin altindan yagis cok oldugunda su akiyor mu?
Alti topraga dusen Murclu cukura ayrica su geliyor mu? Veya ayri kanal verilse su duser mi?

Blue Ways

Kayıtlı Kullanıcı

Trakya bölgesi bizans şehirlerini bugün yeni konu başlığında harita eşliğinde göstereceğim eski isimleri ile birlikte. Bölgelere göre arge çalışmanızı devam ettirirsiniz. İnşallah muvaffak olursunuz bu kadar çalışmanızın karşılığını alırsınız. Ama unutmadan ilave etmek istiyorum konumunuz bizans dönemi sürgün bölgeleri şansınız varsa elle tutulur birşeyler denk gelir. O taraflarda çok bulundum bol bol boş kovan ve bizans follis toplatır.​
Eyvallaha Ustam Varolasın saolasin
Ustam tam trakya değil bölgem istanbula yakın tracya sınırı haritaya bakarim ustam
Buralarsa soylu kişiler yaşamış kayaya benzetilmiş hayvan figürleri var böyle kuyu sunak işçiliği basit birine yapilmaz dir kovan yerleri savaş alanında bnde topladım ama bu alanda değil
Ben daha eski dönem olduğunu düşünüyorum ustam medeniyetin bizans yakın dönem olamaz çünkü bölgede hac çarpı vs işarette rast gelinmiyor hatta bölgemde yok denecek az hac vs var ustam

Blue Ways

Kayıtlı Kullanıcı
@Blue Ways usta nişin boyutu nedir? Kucuk gorunuyor. nişli kayanin alt kisminda torpuleme var mi hic? Ben anlayamadim resimden. Ayrica ayni alanda nişin altindan yagis cok oldugunda su akiyor mu?
Alti topraga dusen Murclu cukura ayrica su geliyor mu? Veya ayri kanal verilse su duser mi?
Ustam nişin boyutu kirpit kutusu kadar biraz daha büyük olabilir
Evet kayada trajlama var Dahasida var sir kayada detaylandırcam ustam kayanın altı 🙂

Ustam çatak burası yuksekte dere değil kışın yağmur zamanı akar olur az yazın kuru ama bu nişli kayaya su gelmiyor suyun yönü başka yönde hatta yağmurlu gunde ordadim yağmur bile zor damlıyor oraya
Murclu cukura cok az su geliyor yonu değişebilir suyun hatta değiştirme izlenimi var üstünde sunu oymasi var ordan akacak şekilde yapmışlar ve çukurun üstünde fotoda iki kayik gibi tasima iki büyük kaya var bence kayalar vurgu anıt durumu olabilir ustam burda
Geçen bu konum vardi sunu çanağı duz kayada oda buranın 30 metre üstünde
Ustam ben sırrı çözdüm burda
Ama öyle böyle değil cok zor cok sağlam gizlemisler ama imkansız degil
Sabrla güvenle inacla 😉

vakko

ἱλάσ θη̣τι τῶν ἁμαρ τιῶν
Βασιλιάς
Eyvallaha Ustam Varolasın saolasin
Ustam tam trakya değil bölgem istanbula yakın tracya sınırı haritaya bakarim ustam
Buralarsa soylu kişiler yaşamış kayaya benzetilmiş hayvan figürleri var böyle kuyu sunak işçiliği basit birine yapilmaz dir kovan yerleri savaş alanında bnde topladım ama bu alanda değil
Ben daha eski dönem olduğunu düşünüyorum ustam medeniyetin bizans yakın dönem olamaz çünkü bölgede hac çarpı vs işarette rast gelinmiyor hatta bölgemde yok denecek az hac vs var ustam
11 bizans şehri var. Hangisi sana yakın. Mavi işaretçiler bizans şehirleri. Oralarda yerleşim olmuş.
Screenshot_1.png