• ☪ Foruma Hoş Geldiniz ☪ Forumda Bilgi Alışverişinde Bulunabilmek ve Sitemizde Açılmış Olan Konuların İçeriklerini Görüntülemek İçin Kayıt Olmanız Gerekmektedir.

Bilgi

paflagonyalı74

Kayıtlı Kullanıcı
Obsidyen, ekstrüzif bir magmatik bir kaya olarak oluşan doğal olarak oluşan volkanik bir cam formudur. Obsidyen, bir yanardağdan ekstrüde edilen felsik lavın, minimum kristal büyümesi ile hızla soğuduğunda oluşur. Genellikle obsidyen akıntıları olarak bilinen riyolitik lav akıntılarının kenarlarında bulunur.

Ekli dosyalar

Blue Ways

Kayıtlı Kullanıcı
Bende obsidyen demiştim emaneti getirene
Birde bu taşa dokununca renk değiştirmesi beni şaşırttı ondan aklim karıştı paylasayim dedim araştırdıgim. Kadarıyla dokununca renk değiştiren taşa rast gelmedim
Dokununca sarı turumcu oluo ustam tuaf

Metal

Âyinesi iştir kişinin lâfa bakılmaz.
Süper Moderatör
Bende obsidyen demiştim emaneti getirene
Birde bu taşa dokununca renk değiştirmesi beni şaşırttı ondan aklim karıştı paylasayim dedim araştırdıgim. Kadarıyla dokununca renk değiştiren taşa rast gelmedim
Dokununca sarı turumcu oluo ustam tuaf
Radyoaktif bir madde olmasin da sikinti yok ustam... :D

Metal

Âyinesi iştir kişinin lâfa bakılmaz.
Süper Moderatör
Vala ustam değerlise emanet yeterince var tam testi bu kimyagerler yapabilirmi
Tuaf bi taş ki cok tuaf
Elbette dogru sonuc test ile belli olur.
Renk degistiren bilinen zultanit (sultan tasi) var mucevheratta bolca kullanilir. Ama o isigin durumuna gore renk degistiriyor. Dokunmayla degil.

Blue Ways

Kayıtlı Kullanıcı
Elbette dogru sonuc test ile belli olur.
Renk degistiren bilinen zultanit (sultan tasi) var mucevheratta bolca kullanilir. Ama o isigin durumuna gore renk degistiriyor. Dokunmayla degil.
Ustam renk durumunuda o anı paylaşırim sorun yok şimdi istirat yarın fota çekimi ayarlarsam paylaşırim
Çok teşekkür ederim
Değerli yorumun için çok tesekur ederim Ustam
Saygılar ujjbejj