• ☪ Sitemize Hoş Geldiniz ☪ Forumda Bilgi Alışverişinde Bulunabilmek ve Sitemizde Açılmış Olan Konuların İçeriklerini Görüntülemek İçin Kayıt Olmanız Gerekmektedir.

Antik Yerleşim Yeri ve Mezarlık Alan Analizi

vakko

η ζωή συνεχίζεται
Βασιλιάς

Aşağıda paylaşmış olduğum görseller Roma dönemine ait yerleşim yeri ve kayalara oyulmuş mezar görselleridir. Mezarların yerleşim alanında konumları ve çevresini detaylı olarak inceleyebilir bilgi sahibi olabilirsiniz. Mezarları ve yaşanmışlığı ele veren unsurları detaylı olarak görebilirsiniz. Arge çalışmalarınızı bu yönde yapınız.

Antik yerleşim yerinin drone ile havadan iki farklı çekimi.

Yerleşim yerinde kayalara oyulmuş mezarlar ve girişleri. Dışarıda bulunan ufak ve büyük taş parçalarının arazide her zaman taşların yakın çevresinde bulunan mezarları ele veren unsurlardan olduğunu sitemizde daha önce açtığımız farklı konuların içerisinde anlatmıştık. Altta paylaşmış olduğum görsel net bir şekilde bizlere bu taş parçalarının oyulan mezarlardan dışarı atılan taşlar olduğunun ispatıdır. Taşlar zamanla günümüz insanları tarafından görselde görüldüğü şekilde sonradan dizilmiştir.

Mezarların büyüklüğü 3m x 3m. Mezarların tüm girişleri güneye bakmaktadır. Mezar odalarının girişlerinin ne kadar ufak olduğuna dikkat ediniz. Arazide arge yaparken evlerimizde bulunan kapıların girişleri boyutlarında mezar odası kapısı aramayanız.

Mezar girişlerini kapatmak için hazırlanmış olan mantar taşlar. Sütun altlığı değildir.

Yerleşim yerinde bulunan yağ pres taşı.

Bölgede bulunan sarnıç ve sarnıçın üstünü kaplayan kesme taş.

Bölgede bulunan bir yapıya ait duvar kalıntıları ve çevrede bulunan kiremit ve küp parçaları.

Ngdl51

Süper Moderatör

Aşağıda paylaşmış olduğum görseller Roma dönemine ait yerleşim yeri ve kayalara oyulmuş mezar görselleridir. Mezarların yerleşim alanında konumları ve çevresini detaylı olarak inceleyebilir bilgi sahibi olabilirsiniz. Mezarları ve yaşanmışlığı ele veren unsurları detaylı olarak görebilirsiniz. Arge çalışmalarınızı bu yönde yapınız.

Antik yerleşim yerinin drone ile havadan iki farklı çekimi.

Yerleşim yerinde kayalara oğulmuş mezarlar ve girişleri. Dışarıda bulunan ufak ve büyük taş parçalarının arazide her zaman taşların yakın çevresinde bulunan mezarları ele veren unsurlardan olduğunu sitemizde daha önce açtığımız farklı konuların içerisinde anlatmıştık. Altta paylaşmış olduğum görsel net bir şekilde bizlere bu taş parçalarının oyulan mezarlardan dışarı atılan taşlar olduğunun ispatıdır. Taşlar zamanla günümüz insanları tarafından görselde görüldüğü şekilde sonradan dizilmiştir.

Mezarların büyüklüğü 3m x 3m. Mezarların tüm girişleri güneye bakmaktadır. Mezar odalarının girişlerinin ne kadar ufak olduğuna dikkat ediniz. Arazide arge yaparken evlerimizde bulunan kapıların girişleri boyutlarında mezar odası kapısı aramayanız.

Mezar girişlerini kapatmak için hazırlanmış olan mantar taşlar. Sütun altlığı değildir.

Yerleşim yerinde bulunan yağ pres taşı.

Bölgede bulunan sarnıç ve sarnıçın üstünü kaplayan kesme taş.

Bölgede bulunan bir yapıya ait duvar kalıntıları ve çevrede bulunan kiremit ve küp parçaları.

@vakko ustam bende 2 tane tepeden oren yeri görselini bu kadar net hangi uydu görüntüsünden aldın diye soracaktimki bide ne göreyim droneden cekilmistiri okuyuverdim 🙄🙄🙄

Mal bulanındır

Süper Moderatör
@vakko ustam bende 2 tane tepeden oren yeri görselini bu kadar net hangi uydu görüntüsünden aldın diye soracaktimki bide ne göreyim droneden cekilmistiri okuyuverdim 🙄🙄🙄
amman ustacim uydu cubuk isine girmeyekte ne istiyiisen konusak gına geldi ikisindende tiksindik
gercek sistem iki tanedir bu sektorde
yemin edebilirim okaddar gercek ve kesindir inanirim gordum eminim
Lidar ve lazerli nokta bulutu teknigi
amma bizler uygulayamayiz cok pahali

Ngdl51

Süper Moderatör
amman ustacim uydu cubuk isine girmeyekte ne istiyiisen konusak gına geldi ikisindende tiksindik
Yok ustam yanlis anladın sen ben kastım o değil ben uydudan oren yeri görüntüsü bulur ziyaret ederim senin kastettiğim uydu isiyle alakası yok bunun

Ngdl51

Süper Moderatör
Bak şöyle ekran görüntüsü alıp gostereyim

Mal bulanındır

Süper Moderatör