• ☪ Foruma Hoş Geldiniz ☪ Forumda Bilgi Alışverişinde Bulunabilmek ve Sitemizde Açılmış Olan Konuların İçeriklerini Görüntülemek İçin Kayıt Olmanız Gerekmektedir.

Ambar olabilirmi

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Ejder

Kayıtlı Kullanıcı
Selamun aleyküm ustalarim höyüğün güney cephesinde bir kuyuya benzer küp biciminde kirs bir yapi 3metre civari derinlik arkadaslar açmış icine girmemisler korkmuşlar bugün baktim arazide ekin işleri oldugundan cevrede insanlar vardi bakamadim buranin 3 tane olduğunu birinin dolu olduğu iddiası var dogrumudur

Mal bulanındır

KURT KIŞI GEÇİRİR AMA YEDİĞİ AYAZI ASLA UNUTMAZ
Süper Moderatör

Ejder

Kayıtlı Kullanıcı

BulursamKader25

Vefakar
Dolgu toprak 1.5 metre falan ama icerisinin çökme ihtimali yok sert kirs gibi biz kepir deriz
Buna benzer bir yeri Yunak ta gordum, o yuzden sordum. Orasi cok sakat bir yerdi. Cokme ihtimali yoksa.icerisini oyice inceleyiniz. Tunel kanal yoksa bagimsiz oda olarak mezar veya depo olarak kullanilan bir yerdir. Sonradan yapilan yerlerdendir.
Medeniyet usutune medeniyet gelunce, oncekilerin yaptiklarindan hep istifade edilmistir.
Bu tumulusun dogu istikametinde mezarlik var mi?

Ejder

Kayıtlı Kullanıcı
Buna benzer bir yeri Yunak ta gordum, o yuzden sordum. Orasi cok sakat bir yerdi. Cokme ihtimali yoksa.icerisini oyice inceleyiniz. Tunel kanal yoksa bagimsiz oda olarak mezar veya depo olarak kullanilan bir yerdir. Sonradan yapilan yerlerdendir.
Medeniyet usutune medeniyet gelunce, oncekilerin yaptiklarindan hep istifade edilmistir.
Bu tumulusun dogu istikametinde mezarlik var mi?
Tepe noktasinda kesme tas yantaraflar uzeri tas kapama birkac mezar acmislar erezyon nedeniyle bazi mezarlar bariz belli oluyor bazi yerlerde çökmeler olmus

Mal bulanındır

KURT KIŞI GEÇİRİR AMA YEDİĞİ AYAZI ASLA UNUTMAZ
Süper Moderatör
Tepe noktasinda tilkimi eşti bilmiyorum yapiya gider gibi tunel oluşmuş artik çökmeden kaynaklimi arastiramadim dikkat cekmemek icin
Tepe noktasinda kesme tas yantaraflar uzeri tas kapama birkac mezar acmislar erezyon nedeniyle bazi mezarlar bariz belli oluyor bazi yerlerde çökmeler olmus
riske deger mevkiyse bi vurkac operasyonu yap.bahsettigin yerleri net detayli goremedigimiz icin fikir sunamayiz.varsa bahsettigin yerlerin geriden genis acili cekilmis bolca net resimlerini yukle video is yapmaz bastan soyliyiim

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...