Amacı ne olabilir?

harunasln

Süper Moderatör
Herkese keyifli forumlar. Fotoğraflarını paylaştığım yapı doğal mı, yapay mı? Yapaysa yapılış amacı nedir? Define veya gömü ile alakalı olmadığını düşünüyorum.
IMG_4558.JPGIMG_4559.JPGIMG_4588.JPGIMG_4589.JPG

Mevki Ankara/Çubuk, bölge Galatia bölgesi olarak geçiyor. Bölgede çok miktarda taş yığma mezar var.

harunasln

Süper Moderatör
Bölgeye bugün tekrar gidecektim ama işim çıktı. Fotoğraftaki yapı için bakacaktık. "Açıl susam dedik açılmadı" o_O Dört beş yerden 30cm karot atmışlar ama delememişler. Önünü kazmışlar bayağı büyük kaya blokları çıkmış. Gittiğimde daha ayrıntılı fotoğraflayacağım.

Unutmadan ustalarım çaylar taze.

Ekli dosyalar

Son düzenleme:

Ayhan34

Yaptığın İşin Temeli Yoksa Yıkılmaya Mahkumdur.
Süper Moderatör
Konglomera, kum ve çakılların basınçla birleşmesi ve zamanla sertleşmesi sonucu oluşan kütlelerdir. Konglomera, çapı 2 mm'den daha büyük kayaç türüdür, örneğin, granüller, çakıl taşları ve kayaçlar gibi, alt-köşeli çakıl boyutlarındaki yuvarlatılmış önemli bir fraksiyondan oluşan kaba taneli bir kırıntılı tortul kayaçtır.

Mal bulanındır

KURT KIŞI GEÇİRİR AMA YEDİĞİ AYAZI ASLA UNUTMAZ
Βασιλιάς
Herkese keyifli forumlar. Fotoğraflarını paylaştığım yapı doğal mı, yapay mı? Yapaysa yapılış amacı nedir? Define veya gömü ile alakalı olmadığını düşünüyorum.
Ekli dosyayı görüntüle 13320Ekli dosyayı görüntüle 13321Ekli dosyayı görüntüle 13322Ekli dosyayı görüntüle 13323

Mevki Ankara/Çubuk, bölge Galatia bölgesi olarak geçiyor. Bölgede çok miktarda taş yığma mezar var.

eee yığma mezarları niye gostermiyon namahremmi var

Mal bulanındır

Βασιλιάς
Bölgeye bugün tekrar gidecektim ama işim çıktı. Fotoğraftaki yapı için bakacaktık. "Açıl susam dedik açılmadı" o_O Dört beş yerden 30cm karot atmışlar ama delememişler. Önünü kazmışlar bayağı büyük kaya blokları çıkmış. Gittiğimde daha ayrıntılı fotoğraflayacağım.

Unutmadan ustalarım çaylar taze.

bak buradaki adres ve gorsellerle biz gitmiş gibi oluyoruz ayrıntılı hemide yatır türbe zannedilen antik mezarlarda var

Trakyalı

Kayıtlı Kullanıcı
Merhaba.

Yapay mi doğal mi bilemiyorum.
Doğal olup şekil verilmiş olabilir.
Oranin cografisine uygun olmayan bir durum olup olmadığı bence irdelenmeli.
Dere/çay/nehir her ne ise onun üzerinde olması, suyun önünü kesme/yön değiştirme/daraltma v.b. amaçla kullanilmis olabileceği hissiyati uyandırdı. Ve sanki bundan bir tane daha olup karşılıklı kullaniliyormus gibi..
Tek kare fotoğraf = hissiyat..

harunasln

Süper Moderatör
eee yığma mezarları niye gostermiyon namahremmi var
Ustam bu konuyu daha dün arkadaşımla konuştuk, "o kadar gezdik, neden az fotoğraf çektik?" diye sordum. orada tel. çekmiyor, arkadaş "abi telefon çekiyor mu diye bakmaktan aklıma gelmedi" dedi.:LOL: bu pazar tekrar gideceğim, ne var yok çekeceğim. Mevcut fotoların hepsini ben çektim.
çeşme.jpgçeşme1.jpgIMG_4510.JPGIMG_4521.JPG
Son fotoğraf çeşmenin karşısı yatır diye çevirmişler.

harunasln

Süper Moderatör
Konglomera, kum ve çakılların basınçla birleşmesi ve zamanla sertleşmesi sonucu oluşan kütlelerdir. Konglomera, çapı 2 mm'den daha büyük kayaç türüdür, örneğin, granüller, çakıl taşları ve kayaçlar gibi, alt-köşeli çakıl boyutlarındaki yuvarlatılmış önemli bir fraksiyondan oluşan kaba taneli bir kırıntılı tortul kayaçtır.
Ustam teşekkürler, ama derenin içinde bu mümkün mü? Ve bu kadar büyük olması???

harunasln

Süper Moderatör
Bir de bu var. Bunlar çektiklerim. Hepsi aynı hat üzerinde.

Ekli dosyalar

harunasln

Süper Moderatör
Merhaba.

Yapay mi doğal mi bilemiyorum.
Doğal olup şekil verilmiş olabilir.
Oranin cografisine uygun olmayan bir durum olup olmadığı bence irdelenmeli.
Dere/çay/nehir her ne ise onun üzerinde olması, suyun önünü kesme/yön değiştirme/daraltma v.b. amaçla kullanilmis olabileceği hissiyati uyandırdı. Ve sanki bundan bir tane daha olup karşılıklı kullaniliyormus gibi..
Tek kare fotoğraf = hissiyat..
emegine saglik guzel bilgiler harun ustam.su varsa cevresinde mutlaka yasam olmus
Karşında bir şey yok ama aynı kol üzerinde 500mt ilerisinde buna benzer bir oluşum daha var. 1 numara fotoğrafda ki, 2 numara onun ilerisi

Ekli dosyalar

Mal bulanındır

Βασιλιάς
Karşında bir şey yok ama aynı kol üzerinde 500mt ilerisinde buna benzer bir oluşum daha var. 1 numara fotoğrafda ki, 2 numara onun ilerisi

var var ekmek var oralarda altın gümüş olmasa da heykel obje kakılı bide sikke için detaylı arama gerek

harunasln

Süper Moderatör