1730 Adet Tarihi Eser Yakalandı

Vakko

Βασιλιάς
İstanbul Ümraniye’de tarihi eser kaçakçılığı yaptığı tespit edilen şüphelinin adresinde yapılan aramada 1730 adet, sikke, deniz canlıları fosilleri, kama ve bıçak ve Osmanlı dönemine ait olduğu değerlendirilen para ele geçirildi.

09.jpg

Adreste yapılan aramalarda, 774 adet Helenistik, Roma, Bizans ve Osmanlı dönemlerine ait olduğu değerlendirilen sikke, 532 adet paleolitik döneme ait olduğu değerlendirilen deniz canlıları fosilleri, 50 adet toprak altı malzemeleri kama ve bıçaklar, 374 adet yurt dışında alımı ve satımı yasak olan ve çoğunluğu Osmanlı’nın son dönemlerine ait olduğu değerlendirilen metal para buluntuları olmak üzere toplam 1730 parça çeşitli form ve biçimde tarihi objeler ele geçirildi

123.jpg

Vakko

Βασιλιάς
Arayicilardan toplayip, toplu satış mı yapıyor bu arkadaşlar başkan?
Nasil isletiyorlar sistemi :)
Sistem biliyorsun ilk başta uğraştığımız cahiller ile başlıyor.
Alıcıyım diye gezen ayakçı tayfasının sağdan soldan 10 lira 20 lira verip topladığı hurdalar.
Hepsini toplasan oradakilerin 10 milyar etmez.
Bunlardaki kafayıda ben anlamıyorum topluyorsun iyi güzel bunları kimse almaz amaç nedir bu arkadaşlara sormak lazım.
Bence bu kadar toplamadaki amaç insanların gözünü boyamak whatsapp veya Fb sayfalarında insanlara bu tarz görselleri toplu olarak gösterip bak bende ne objeler var getir seninkinide alim hesabı. Ama bu iş tek kişinin işi değil grup işi.
Finalde dediğin gibi bedava Toplu s...ş oluyor başkan swinger 😂

Ayhan34

Yaptığın İşin Temeli Yoksa Yıkılmaya Mahkumdur.
Süper Moderatör
Sistem biliyorsun ilk başta uğraştığımız cahiller ile başlıyor.
Alıcıyım diye gezen ayakçı tayfasının sağdan soldan 10 lira 20 lira verip topladığı hurdalar.
Hepsini toplasan oradakilerin 10 milyar etmez.
Bunlardaki kafayıda ben anlamıyorum topluyorsun iyi güzel bunları kimse almaz amaç nedir bu arkadaşlara sormak lazım.
Bence bu kadar toplamadaki amaç insanların gözünü boyamak whatsapp veya Fb sayfalarında insanlara bu tarz görselleri toplu olarak gösterip bak bende ne objeler var getir seninkinide alim hesabı. Ama bu iş tek kişinin işi değil grup işi.
Finalde dediğin gibi bedava Toplu s...ş oluyor başkan swinger 😂
belkide bunların hayali bol parası olan IQ'su düşük birine yüksek paraya kakalamak... öyle biri varsa tabi dersen , memleketimizde profesörler bilene dolandırıcılara inanıyor daha ne olsun.